GardaLake.com
Villa La Baia - hotels in San Felice del Benaco, Lake Garda, Italy

Villa La Baia, San Felice del Benaco

📍 Via Angela Rosina 2, San Felice del Benaco

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Villa La Baia er en elegant indlogeringsvirksomhed beliggende i San Felice del Benaco, der tilbyder en privat indkvartering med 3 soveværelser og 3 badeværelser med rummelige opholdsområder og moderne bekvemmeligheder, ideel til gæster, der søger et ophold med egen forplejning nær Gardasøen. Denne charmerende ejendom tilbyder et indbydende tilflugtssted med en privat indgang, der fører ind i en generøs stor stue, perfekt til afslapning efter en dag med at udforske Gardasøen. Det fuldt udstyrede køkken har moderne apparater, herunder en opvaskemaskine og mikroovn, der giver alt det nødvendige for at tilberede måltider og nyde bekvemmeligheden ved hjemmespisning. Gæster på Villa La Baia kan fuldt ud omfavne middelhavsklimaet og fredfyldte omgivelser med dets indbydende udendørsrum. Ejendommen omfatter en privat have, en …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Angela Rosina 2
San Felice del Benaco (BS)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingBreakfast

Seværdigheder

Il Vittoriale 9 km
Grotte di Catullo 28 km
Gardaland 40 km
Movieland Park 40 km
Caneva Aquapark 40 km
Brescia 40 km
Parco Giardino Sigurtà 46 km
Cascate del Varone 50 km
Arena di Verona 61 km
Verona 61 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 87 km
Trento 126 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Villa La Baia i San Felice del Benaco?
Villa La Baia er beliggende i den charmerende by San Felice del Benaco, beliggende ved bredden af ​​Gardasøen. Denne beliggenhed giver rolige omgivelser for gæsterne og tilbyder et fredeligt tilflugtssted, mens de forbliver bekvemt tæt på søens aktiviteter og byens lokale faciliteter. Det fungerer som en fremragende base for at udforske de maleriske omgivelser i Gardasøen.
Hvilke faciliteter er der på Villa La Baia?
Villa La Baia tilbyder et omfattende udvalg af faciliteter til et komfortabelt ophold med egen forplejning. Gæsterne vil finde et layout med tre soveværelser, tre badeværelser, en rummelig stue og en privat indgang. Det fuldt udstyrede køkken har moderne apparater såsom opvaskemaskine og mikroovn. Yderligere bekvemmeligheder omfatter gratis WiFi, aircondition, vaskemaskine, grill og tv. Udendørs rum omfatter en privat have, terrasse og balkon med udsigt til haven samt et udendørs opholdsområde til spisning.
Er Villa La Baia velegnet til familier eller grupper?
Ja, Villa La Baia er velegnet til familier eller grupper, takket være dens rummelige planløsning med tre soveværelser, tre badeværelser og generøse opholdsområder. Det fuldt udstyrede køkken og udendørs spisepladser giver bekvemmelighed til gruppemåltider, mens den private have og terrasse tilbyder rigelig plads til afslapning. Dens nærhed til attraktioner som Gardaland gør det også til et tiltalende valg for familieferier ved Gardasøen.
Tilbyder Villa La Baia spisemuligheder til gæster?
Som en privat indlogeringsvirksomhed driver Villa La Baia på basis af selvforplejning og giver gæsterne et fuldt udstyret køkken med moderne apparater såsom en opvaskemaskine og mikrobølgeovn. Dette giver mulighed for fleksibiliteten til at tilberede måltider i fritiden. Derudover omfatter ejendommen en grill og et udendørs opholdsområde, perfekt til udendørs spisning. Gæsterne kan også udforske lokale restauranter i San Felice del Benaco for forskellige kulinariske oplevelser.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Villa La Baia i San Felice del Benaco?
Villa La Baia tilbyder nem adgang til flere bemærkelsesværdige attraktioner omkring Gardasøen. Desenzano Slot ligger cirka 18 km væk, hvilket giver historisk interesse. For wellness ligger Terme Sirmione - Virgilio omkring 24 km fra ejendommen. Familier kan nyde forlystelsesparken Gardaland, der ligger 38 km væk. Det omkringliggende område af San Felice del Benaco byder også på adskillige muligheder for at sejle og udforske den smukke Gardasø.
Hvad gør Villa La Baia til et unikt sted at bo ved Gardasøen?
Villa La Baia skiller sig ud som en elegant og privat indkvarteringsmulighed, der tilbyder den komplette oplevelse af et hjem med egen forplejning i stedet for et traditionelt hotel. Dens konfiguration med tre soveværelser, tre badeværelser, kombineret med en privat indgang, fuldt udstyret køkken og flere udendørs rum som en have, terrasse og balkon, giver enestående komfort og uafhængighed. Det er et ideelt valg for dem, der søger et roligt, rummeligt og personligt ophold nær den pulserende Gardasø.

Besøgsstatistik

6.351 gæster besøgte Villa La Baia i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,4 besøg og en top på 676 i May 2026 heraf 94% Desktop og 6% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Villa La Baia

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
HK
Mexico
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V7

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

More hotels in San Felice del Benaco

Hotels with Parking in San Felice del Benaco Hotels with Free Parking in San Felice del Benaco Hotels with Breakfast in San Felice del Benaco

🏨 Ejer eller leder af Villa La Baia?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Villa La Baia - San Felice del Benaco

Hotels
Villa La Baia - hotels in San Felice del Benaco, Lake Garda, Italy

Villa La Baia er en elegant indlogeringsvirksomhed beliggende i San Felice del Benaco, der tilbyder en privat indkvartering med 3 soveværelser og 3 badeværelser med rummelige opholdsområder og moderne bekvemmeligheder, ideel til gæster, der søger et ophold med egen forplejning nær Gardasøen. Denne charmerende ejendom tilbyder et indbydende tilflugtssted med en privat indgang, der fører ind i en generøs stor stue, perfekt til afslapning efter en dag med at udforske Gardasøen. Det fuldt udstyrede køkken har moderne apparater, herunder en opvaskemaskine og mikroovn, der giver alt det nødvendige for at tilberede måltider og nyde bekvemmeligheden ved hjemmespisning.

Gæster på Villa La Baia kan fuldt ud omfavne middelhavsklimaet og fredfyldte omgivelser med dets indbydende udendørsrum. Ejendommen omfatter en privat have, en rolig terrasse og en balkon, som alle har en behagelig udsigt til haven. Et dedikeret udendørs siddeområde skaber en ideel ramme for al fresco spisning, nyder en morgenkaffe eller bare slapper af i den friske luft. Moderne bekvemmeligheder er veludstyrede med faciliteter såsom gratis WiFi, aircondition til varmere dage og en vaskemaskine for ekstra bekvemmelighed under længere ophold. En grill og tv forbedrer oplevelsen hjemmefra yderligere.

Beliggende i San Felice del Benaco, en malerisk by ved Gardasøen, fungerer Villa La Baia som en fremragende base for at udforske områdets naturlige skønhed og attraktioner. Mens de nyder villaens privatliv, er gæsterne inden for rækkevidde af populære destinationer. Desenzano Slot ligger cirka 18 km væk og giver et indblik i lokalhistorien, mens wellness-faciliteterne i Terme Sirmione - Virgilio er omkring 24 km væk. For familiesjov ligger forlystelsesparken Gardaland 38 km fra ejendommen. Det omkringliggende område er også kendt for sine sejlsportsmuligheder, så gæsterne kan udforske søens glitrende vand. Overvej Villa La Baia for et mindeværdigt og privat tilflugtssted ved Gardasøens kyster, der kombinerer komfort med et selvstændigt liv.

Ofte stillede spørgsmål — Villa La Baia

Hvor ligger Villa La Baia i San Felice del Benaco?
Villa La Baia er beliggende i den charmerende by San Felice del Benaco, beliggende ved bredden af ​​Gardasøen. Denne beliggenhed giver rolige omgivelser for gæsterne og tilbyder et fredeligt tilflugtssted, mens de forbliver bekvemt tæt på søens aktiviteter og byens lokale faciliteter. Det fungerer som en fremragende base for at udforske de maleriske omgivelser i Gardasøen.
Hvilke faciliteter er der på Villa La Baia?
Villa La Baia tilbyder et omfattende udvalg af faciliteter til et komfortabelt ophold med egen forplejning. Gæsterne vil finde et layout med tre soveværelser, tre badeværelser, en rummelig stue og en privat indgang. Det fuldt udstyrede køkken har moderne apparater såsom opvaskemaskine og mikroovn. Yderligere bekvemmeligheder omfatter gratis WiFi, aircondition, vaskemaskine, grill og tv. Udendørs rum omfatter en privat have, terrasse og balkon med udsigt til haven samt et udendørs opholdsområde til spisning.
Er Villa La Baia velegnet til familier eller grupper?
Ja, Villa La Baia er velegnet til familier eller grupper, takket være dens rummelige planløsning med tre soveværelser, tre badeværelser og generøse opholdsområder. Det fuldt udstyrede køkken og udendørs spisepladser giver bekvemmelighed til gruppemåltider, mens den private have og terrasse tilbyder rigelig plads til afslapning. Dens nærhed til attraktioner som Gardaland gør det også til et tiltalende valg for familieferier ved Gardasøen.
Tilbyder Villa La Baia spisemuligheder til gæster?
Som en privat indlogeringsvirksomhed driver Villa La Baia på basis af selvforplejning og giver gæsterne et fuldt udstyret køkken med moderne apparater såsom en opvaskemaskine og mikrobølgeovn. Dette giver mulighed for fleksibiliteten til at tilberede måltider i fritiden. Derudover omfatter ejendommen en grill og et udendørs opholdsområde, perfekt til udendørs spisning. Gæsterne kan også udforske lokale restauranter i San Felice del Benaco for forskellige kulinariske oplevelser.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Villa La Baia i San Felice del Benaco?
Villa La Baia tilbyder nem adgang til flere bemærkelsesværdige attraktioner omkring Gardasøen. Desenzano Slot ligger cirka 18 km væk, hvilket giver historisk interesse. For wellness ligger Terme Sirmione - Virgilio omkring 24 km fra ejendommen. Familier kan nyde forlystelsesparken Gardaland, der ligger 38 km væk. Det omkringliggende område af San Felice del Benaco byder også på adskillige muligheder for at sejle og udforske den smukke Gardasø.
Hvad gør Villa La Baia til et unikt sted at bo ved Gardasøen?
Villa La Baia skiller sig ud som en elegant og privat indkvarteringsmulighed, der tilbyder den komplette oplevelse af et hjem med egen forplejning i stedet for et traditionelt hotel. Dens konfiguration med tre soveværelser, tre badeværelser, kombineret med en privat indgang, fuldt udstyret køkken og flere udendørs rum som en have, terrasse og balkon, giver enestående komfort og uafhængighed. Det er et ideelt valg for dem, der søger et roligt, rummeligt og personligt ophold nær den pulserende Gardasø.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Villa La Baia
Via Angela Rosina 2
San Felice del Benaco (BS)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast

Seværdigheder

Il Vittoriale 9 km
Grotte di Catullo 28 km
Gardaland 40 km
Movieland Park 40 km
Caneva Aquapark 40 km
Brescia 40 km
Parco Giardino Sigurtà 46 km
Cascate del Varone 50 km
Arena di Verona 61 km
Verona 61 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 87 km
Trento 126 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Villa La Baia?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.351 gæster besøgte Villa La Baia i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,4 besøg og en top på 676 i May 2026 heraf 94% Desktop og 6% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
HK
Mexico
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V7