GardaLake.com
Appartamenti Ca' Mure - hotels in Bardolino, Lake Garda, Italy

Appartamenti Ca' Mure, Bardolino

📍 2 Via Mure, Bardolino

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Boka nu

Appartamenti Ca' Mure erbjuder bekvämt boende i Bardolino, beläget i hjärtat av regionen Gardasjön. Detta boende erbjuder en lugn trädgård och gratis WiFi för alla gäster. Familjerummen är idealiska för familjer och är utrustade med luftkonditionering, ett funktionellt pentry och ett eget badrum, vilket garanterar en trevlig vistelse. Moderna bekvämligheter i lägenheterna inkluderar ett matbord, en bekväm bäddsoffa, ett kylskåp, mikrovågsugn och diskmaskin, tillsammans med en TV för underhållning. Ytterligare funktioner utformade för gästernas bekvämlighet inkluderar en terrass, en bidé, en kaffebryggare, utemöbler och en dusch. För dem som anländer med bil finns gratis privat parkering vid hotellet. Fastigheten är bekvämt belägen cirka 13 km från den populära nöjesparken Gardaland och inom räckhåll för andra regionala attraktioner. Båtmöjligheter är lättillgängliga …

Läs mer →

Läge & kontakt

2 Via Mure
Bardolino (VR)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingGarden

Sevärdheter

Gardaland 13 km
Caneva Aquapark 14 km
Movieland Park 15 km
Grotte di Catullo 27 km
Funivia Monte Baldo 31 km
Parco Giardino Sigurtà 32 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 58 km
Brescia 61 km
Mantova 65 km
Cascate del Varone 66 km
Trento 80 km

Vanliga frågor

Var ligger Appartamenti Ca' Mure?
Appartamenti Ca' Mure ligger i Bardolino, i regionen Gardasjön i Italien. Det ligger cirka 13 km från Gardaland och erbjuder enkel tillgång till båtmöjligheter.
Vilka bekvämligheter finns i familjerum?
Familjerummen på Appartamenti Ca' Mure har luftkonditionering, pentry, eget badrum, matbord, bäddsoffa, kylskåp, mikrovågsugn, diskmaskin och TV.
Erbjuder Appartamenti Ca' Mure någon parkering?
Ja, gratis privat parkering finns tillgänglig för gäster på Appartamenti Ca' Mure.
Finns det matställen på boendet?
Gäster värderar ofta hotellets restaurang högt, vilket tyder på att det finns matställen på Appartamenti Ca' Mure.
Är detta boende lämpligt för familjer?
Ja, boendet erbjuder familjerum utrustade med pentry och luftkonditionering, vilket gör det till ett lämpligt val för familjer som besöker området vid Gardasjön.
Vilka är de närliggande attraktionerna som nämns?
Närliggande attraktioner inkluderar Gardaland, tornet San Martino della Battaglia och slottet Sirmione. Båtliv finns också i omgivningarna.
Vad gör att Appartamenti Ca' Mure sticker ut?
Gästerna uppskattar boendets trädgård, gratis WiFi, natursköna vyer och bekvämligheten med en restaurang. Tillgången på familjerum med pentry bidrar också till dess attraktionskraft.

Besöksstatistik

6 694 gäster besökte Appartamenti Ca' Mure under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 18,3 besök och en topp på 699 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på Appartamenti Ca' Mure

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Kina
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V17

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

More hotels in Bardolino

Hotels with Parking in Bardolino Hotels with Free Parking in Bardolino Hotels with Garden in Bardolino

🏨 Ägare eller chef för Appartamenti Ca' Mure?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Appartamenti Ca' Mure - Bardolino

Hotels
Appartamenti Ca' Mure - hotels in Bardolino, Lake Garda, Italy

Appartamenti Ca' Mure erbjuder bekvämt boende i Bardolino, beläget i hjärtat av regionen Gardasjön. Detta boende erbjuder en lugn trädgård och gratis WiFi för alla gäster. Familjerummen är idealiska för familjer och är utrustade med luftkonditionering, ett funktionellt pentry och ett eget badrum, vilket garanterar en trevlig vistelse. Moderna bekvämligheter i lägenheterna inkluderar ett matbord, en bekväm bäddsoffa, ett kylskåp, mikrovågsugn och diskmaskin, tillsammans med en TV för underhållning. Ytterligare funktioner utformade för gästernas bekvämlighet inkluderar en terrass, en bidé, en kaffebryggare, utemöbler och en dusch. För dem som anländer med bil finns gratis privat parkering vid hotellet. Fastigheten är bekvämt belägen cirka 13 km från den populära nöjesparken Gardaland och inom räckhåll för andra regionala attraktioner. Båtmöjligheter är lättillgängliga i det omgivande området, så att gästerna kan utforska Gardasjöns skönhet. Gästerna berömmer ofta den natursköna utsikten och tillgången till en restaurang på plats, vilket förbättrar den övergripande upplevelsen av att bo på Appartamenti Ca' Mure. Denna fastighet i Bardolino erbjuder en praktisk och trevlig bas för att utforska det pittoreska området vid Gardasjön.

Vanliga frågor — Appartamenti Ca' Mure

Var ligger Appartamenti Ca' Mure?
Appartamenti Ca' Mure ligger i Bardolino, i regionen Gardasjön i Italien. Det ligger cirka 13 km från Gardaland och erbjuder enkel tillgång till båtmöjligheter.
Vilka bekvämligheter finns i familjerum?
Familjerummen på Appartamenti Ca' Mure har luftkonditionering, pentry, eget badrum, matbord, bäddsoffa, kylskåp, mikrovågsugn, diskmaskin och TV.
Erbjuder Appartamenti Ca' Mure någon parkering?
Ja, gratis privat parkering finns tillgänglig för gäster på Appartamenti Ca' Mure.
Finns det matställen på boendet?
Gäster värderar ofta hotellets restaurang högt, vilket tyder på att det finns matställen på Appartamenti Ca' Mure.
Är detta boende lämpligt för familjer?
Ja, boendet erbjuder familjerum utrustade med pentry och luftkonditionering, vilket gör det till ett lämpligt val för familjer som besöker området vid Gardasjön.
Vilka är de närliggande attraktionerna som nämns?
Närliggande attraktioner inkluderar Gardaland, tornet San Martino della Battaglia och slottet Sirmione. Båtliv finns också i omgivningarna.
Vad gör att Appartamenti Ca' Mure sticker ut?
Gästerna uppskattar boendets trädgård, gratis WiFi, natursköna vyer och bekvämligheten med en restaurang. Tillgången på familjerum med pentry bidrar också till dess attraktionskraft.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

Appartamenti Ca' Mure
2 Via Mure
Bardolino (VR)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Garden

Sevärdheter

Gardaland 13 km
Caneva Aquapark 14 km
Movieland Park 15 km
Grotte di Catullo 27 km
Funivia Monte Baldo 31 km
Parco Giardino Sigurtà 32 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 58 km
Brescia 61 km
Mantova 65 km
Cascate del Varone 66 km
Trento 80 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of Appartamenti Ca' Mure?

Hantera din lista och spåra dina besökare

6 694 gäster besökte Appartamenti Ca' Mure under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 18,3 besök och en topp på 699 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Kina

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V17