GardaLake.com
La Pacheca Rock Apartments - hotels in Lazise, Lake Garda, Italy

La Pacheca Rock Apartments, Lazise

📍 3 Via Pra' del Principe, Lazise

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Boka nu

La Pacheca Rock Apartments är ett logiföretag som ligger i Lazise, ​​på Gardasjöns östra strand, och erbjuder rymligt lägenhetsboende perfekt för längre vistelser. Denna fastighet har två sovrum, två badrum och ett bekvämt vardagsrum, kompletterat med en privat terrass och balkong. Gästerna drar nytta av moderna bekvämligheter som luftkonditionering och ett fullt utrustat kök, allt inom 4 minuters promenad från Lazise Beach. Boendet är genomtänkt designat med två distinkta sovrum och två badrum, vilket garanterar avskildhet och komfort för gästerna. Ett bekvämt vardagsrum fungerar som ett centralt nav, medan den privata terrassen och balkongen utökar vardagsrummet utomhus och inbjuder till stunder av avkoppling mitt i medelhavsluften. Moderna bekvämligheter är ett kännetecken för boendet, inklusive luftkonditionering för komfort under de varmare …

Läs mer →

Läge & kontakt

3 Via Pra' del Principe
Lazise (VR)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingTerrace

Sevärdheter

Gardaland 6 km
Caneva Aquapark 7 km
Movieland Park 8 km
Grotte di Catullo 20 km
Parco Giardino Sigurtà 22 km
Arena di Verona 25 km
Verona 25 km
Funivia Monte Baldo 36 km
Il Vittoriale 51 km
Brescia 54 km
Mantova 57 km
Cascate del Varone 69 km
Trento 83 km

Vanliga frågor

Var ligger La Pacheca Rock Apartments?
La Pacheca Rock Apartments ligger i Lazise, ​​en pulserande stad på den östra stranden av Gardasjön, Italien. Fastigheten har ett utmärkt läge bara 4 minuters promenad från Lazise Beach, och erbjuder bekväm tillgång till sjön och stadens charmiga atmosfär. Det fungerar som en utmärkt bas för att utforska den bredare regionen Gardasjön.
Vilka bekvämligheter finns det på La Pacheca Rock Apartments?
Gäster på La Pacheca Rock Apartments kan njuta av en rad moderna bekvämligheter utformade för komfort och bekvämlighet. Dessa inkluderar luftkonditionering, gratis WiFi i allmänna utrymmen och ett fullt utrustat kök med kaffebryggare, mikrovågsugn och diskmaskin. Varje lägenhet har även tvättmaskin, TV och bidé.
Är La Pacheca Rock Apartments lämpliga för familjer?
Ja, La Pacheca Rock Apartments är väl lämpade för familjer, och erbjuder rymligt boende med två sovrum och två badrum, vilket ger gott om utrymme och avskildhet. Det fullt utrustade köket möjliggör bekvämlighet för självhushåll, och fastighetens närhet till Gardaland (6 km bort) gör det till ett idealiskt val för familjeunderhållning vid Gardasjön.
Vilka sevärdheter finns i närheten av La Pacheca Rock Apartments?
Lägenheterna har ett bekvämt läge 4 minuters promenad från Lazise Beach. Populära sevärdheter i närheten inkluderar nöjesparken Gardaland, bara 6 km bort. Gästerna kan också utforska historiska platser som Sirmione-slottet och Verona Arena, som är tillgänglig från Veronas flygplats, cirka 20 km från fastigheten. Båtmöjligheter finns också i området kring Gardasjön.
Har lägenheterna matställen eller kök?
La Pacheca Rock Apartments är designade för självhushåll och har ett fullt utrustat kök i varje lägenhet. Detta inkluderar en kaffebryggare, mikrovågsugn och diskmaskin, så att gästerna kan laga sin egen mat. Även om det inte finns en dedikerad restaurang på plats, betygsätter gästerna hotellets bar högt, och många matställen finns inom gångavstånd i Lazise.
Vilka är de typiska in- och utcheckningstiderna?
Standard in- och utcheckningstider för La Pacheca Rock Apartments stämmer vanligtvis överens med vanliga logipraxis i regionen Gardasjön. Gäster förväntas i allmänhet checka in under eftermiddagen och checka ut sena morgonen. För de mest exakta och specifika tidpunkterna rekommenderas det alltid att bekräfta direkt med boendet före ankomst.
Vad gör La Pacheca Rock Apartments till ett föredraget val för gäster?
Gäster väljer ofta La Pacheca Rock Apartments för sitt rymliga boende med två sovrum, komplett med en privat terrass och balkong. Dess utmärkta läge, bara 4 minuters promenad från Lazise Beach, har högt betyg. Tillgången till en bar och tillgång till cykel, i kombination med moderna bekvämligheter som ett fullt utrustat kök och luftkonditionering, gör den idealisk för både avkoppling och aktiv utforskning av Gardasjön.

Besöksstatistik

6 544 gäster besökte La Pacheca Rock Apartments under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 17,9 besök och en topp på 788 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på La Pacheca Rock Apartments

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
Kina
Mexiko
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V18

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

More hotels in Lazise

Hotels with Parking in Lazise Hotels with Free Parking in Lazise Hotels with Terrace in Lazise

🏨 Ägare eller chef för La Pacheca Rock Apartments?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

La Pacheca Rock Apartments - Lazise

Hotels
La Pacheca Rock Apartments - hotels in Lazise, Lake Garda, Italy

La Pacheca Rock Apartments är ett logiföretag som ligger i Lazise, ​​på Gardasjöns östra strand, och erbjuder rymligt lägenhetsboende perfekt för längre vistelser. Denna fastighet har två sovrum, två badrum och ett bekvämt vardagsrum, kompletterat med en privat terrass och balkong. Gästerna drar nytta av moderna bekvämligheter som luftkonditionering och ett fullt utrustat kök, allt inom 4 minuters promenad från Lazise Beach.

Boendet är genomtänkt designat med två distinkta sovrum och två badrum, vilket garanterar avskildhet och komfort för gästerna. Ett bekvämt vardagsrum fungerar som ett centralt nav, medan den privata terrassen och balkongen utökar vardagsrummet utomhus och inbjuder till stunder av avkoppling mitt i medelhavsluften. Moderna bekvämligheter är ett kännetecken för boendet, inklusive luftkonditionering för komfort under de varmare månaderna och gratis WiFi tillgängligt i allmänna utrymmen, vilket håller gästerna uppkopplade. Det fullt utrustade köket, komplett med kaffebryggare, mikrovågsugn och diskmaskin, ger flexibiliteten för självhushåll, medan en tvättmaskin ger praktisk bekvämlighet för längre vistelser. Varje lägenhet har även en TV och en bidé, vilket förbättrar den övergripande gästupplevelsen.

La Pacheca Rock Apartments ligger i Lazise, ​​en charmig stad på Gardasjöns östra strand, och erbjuder en utmärkt bas för att utforska regionen. Fastigheten ligger framför allt bara 4 minuters promenad från Lazise Beach, vilket ger enkel tillgång till sjön. För de som söker underhållning ligger den populära nöjesparken Gardaland bara 6 km bort. Längre bort kan gästerna utforska historiska platser som Sirmione-slottet och Verona Arena, med Veronas flygplats som ligger cirka 20 km från lägenheterna. Det omgivande området av Gardasjön erbjuder också möjligheter till båtliv, en populär aktivitet för att njuta av sjöns vidd. Gästerna framhåller ofta fastighetens bekväma läge och uppskattar hotellets bar och tillgång till cykel, vilket gör det till ett favoritval för både avkoppling och aktiv utforskning av miljön vid sjön. Kombinationen av rymligt vardagsrum och strategiskt läge gör La Pacheca Rock Apartments till ett tilltalande alternativ för dem som söker en självständig vistelse vid Gardasjön. Upptäck bekvämligheten och komforten med en lägenhetsvistelse i Lazise, ​​perfekt positionerat för att njuta av Gardasjöns charm och attraktioner.

Vanliga frågor — La Pacheca Rock Apartments

Var ligger La Pacheca Rock Apartments?
La Pacheca Rock Apartments ligger i Lazise, ​​en pulserande stad på den östra stranden av Gardasjön, Italien. Fastigheten har ett utmärkt läge bara 4 minuters promenad från Lazise Beach, och erbjuder bekväm tillgång till sjön och stadens charmiga atmosfär. Det fungerar som en utmärkt bas för att utforska den bredare regionen Gardasjön.
Vilka bekvämligheter finns det på La Pacheca Rock Apartments?
Gäster på La Pacheca Rock Apartments kan njuta av en rad moderna bekvämligheter utformade för komfort och bekvämlighet. Dessa inkluderar luftkonditionering, gratis WiFi i allmänna utrymmen och ett fullt utrustat kök med kaffebryggare, mikrovågsugn och diskmaskin. Varje lägenhet har även tvättmaskin, TV och bidé.
Är La Pacheca Rock Apartments lämpliga för familjer?
Ja, La Pacheca Rock Apartments är väl lämpade för familjer, och erbjuder rymligt boende med två sovrum och två badrum, vilket ger gott om utrymme och avskildhet. Det fullt utrustade köket möjliggör bekvämlighet för självhushåll, och fastighetens närhet till Gardaland (6 km bort) gör det till ett idealiskt val för familjeunderhållning vid Gardasjön.
Vilka sevärdheter finns i närheten av La Pacheca Rock Apartments?
Lägenheterna har ett bekvämt läge 4 minuters promenad från Lazise Beach. Populära sevärdheter i närheten inkluderar nöjesparken Gardaland, bara 6 km bort. Gästerna kan också utforska historiska platser som Sirmione-slottet och Verona Arena, som är tillgänglig från Veronas flygplats, cirka 20 km från fastigheten. Båtmöjligheter finns också i området kring Gardasjön.
Har lägenheterna matställen eller kök?
La Pacheca Rock Apartments är designade för självhushåll och har ett fullt utrustat kök i varje lägenhet. Detta inkluderar en kaffebryggare, mikrovågsugn och diskmaskin, så att gästerna kan laga sin egen mat. Även om det inte finns en dedikerad restaurang på plats, betygsätter gästerna hotellets bar högt, och många matställen finns inom gångavstånd i Lazise.
Vilka är de typiska in- och utcheckningstiderna?
Standard in- och utcheckningstider för La Pacheca Rock Apartments stämmer vanligtvis överens med vanliga logipraxis i regionen Gardasjön. Gäster förväntas i allmänhet checka in under eftermiddagen och checka ut sena morgonen. För de mest exakta och specifika tidpunkterna rekommenderas det alltid att bekräfta direkt med boendet före ankomst.
Vad gör La Pacheca Rock Apartments till ett föredraget val för gäster?
Gäster väljer ofta La Pacheca Rock Apartments för sitt rymliga boende med två sovrum, komplett med en privat terrass och balkong. Dess utmärkta läge, bara 4 minuters promenad från Lazise Beach, har högt betyg. Tillgången till en bar och tillgång till cykel, i kombination med moderna bekvämligheter som ett fullt utrustat kök och luftkonditionering, gör den idealisk för både avkoppling och aktiv utforskning av Gardasjön.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

La Pacheca Rock Apartments
3 Via Pra' del Principe
Lazise (VR)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Terrace

Sevärdheter

Gardaland 6 km
Caneva Aquapark 7 km
Movieland Park 8 km
Grotte di Catullo 20 km
Parco Giardino Sigurtà 22 km
Arena di Verona 25 km
Verona 25 km
Funivia Monte Baldo 36 km
Il Vittoriale 51 km
Brescia 54 km
Mantova 57 km
Cascate del Varone 69 km
Trento 83 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of La Pacheca Rock Apartments?

Hantera din lista och spåra dina besökare

6 544 gäster besökte La Pacheca Rock Apartments under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 17,9 besök och en topp på 788 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
Kina
Mexiko

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V18