GardaLake.com
Agriturismo Valsiniga - farm holidays in Salò, Lake Garda, Italy

Agriturismo Valsiniga, Salò

📍 via del seminario 23, Salò

🏊 Slå samman 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Boka nu

Agriturismo Valsiniga presenterar en exklusiv privat familjetillflyktsort inbäddat i Salò, och erbjuder en unik gårdsupplevelse vid Gardasjöns strand. Detta eleganta boende har två sovrum och två badrum, ett bekvämt vardagsrum, en terrass och en balkong, allt designat för en minnesvärd semester. Gästerna kan njuta av hotellets pool, som har fantastisk utsikt, och dra nytta av gratis WiFi och luftkonditionering under hela vistelsen. Det fullt utrustade köket erbjuder bekvämligheten med husmanskost, medan utomhusbekvämligheterna, inklusive en trädgård, utomhuslekplats och sittplatser, inbjuder till avkoppling och njutning. Ytterligare bekvämligheter som cykelparkering, grillplats och gratis privat parkering erbjuds för gästerna. Boendet garanterar en sömlös ankomst och avresa med privata in- och utcheckningstjänster. Agriturismo Valsiniga ligger inom räckhåll för lokala attraktioner, inklusive slottet Desenzano och det …

Läs mer →

Läge & kontakt

via del seminario 23
Salò (BS)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

Swimming PoolFree WiFiParkingFree Parking

Sevärdheter

Il Vittoriale 5 km
Grotte di Catullo 32 km
Brescia 36 km
Movieland Park 43 km
Gardaland 43 km
Caneva Aquapark 43 km
Cascate del Varone 46 km
Parco Giardino Sigurtà 50 km
Funivia Monte Baldo 63 km
Arena di Verona 65 km
Verona 65 km
Trento 87 km
Mantova 90 km

Vanliga frågor

Var ligger Agriturismo Valsiniga?
Agriturismo Valsiniga ligger i Salò, i den vackra regionen Gardasjön i Italien, och erbjuder en fridfull och pittoresk miljö för din vistelse.
Hur får gäster tillgång till fastigheten?
Boendet erbjuder privata in- och utcheckningstjänster för smidig ankomst och avresa. Gratis privat parkering finns också tillgänglig för gästerna.
Hur ser matställena ut?
Agriturismo Valsiniga har ett fullt utrustat kök där du kan laga din egen mat. Det finns även en grillplats för att äta utomhus.
Är Agriturismo Valsiniga lämplig för familjer?
Ja, fastigheten beskrivs som en privat familjetillflyktsort och inkluderar en utomhuslekplats, vilket gör det till ett lämpligt val för familjer med barn.
Vilka bekvämligheter finns på boendet?
Faciliteterna inkluderar två sovrum, två badrum, ett vardagsrum, terrass, balkong, en pool med utsikt, gratis WiFi, luftkonditionering, ett fullt utrustat kök, trädgård, lekplats utomhus, uteservering, cykelparkering, grillplats och gratis privat parkering.
Vilka lokala sevärdheter finns nära Agriturismo Valsiniga?
Närliggande attraktioner inkluderar slottet Desenzano (21 km bort), Terme Sirmione - Virgilio (27 km bort), Sirmione slott (30 km bort) och Gardaland (39 km bort).
Vad gör denna bondgård unik?
Denna gårdsvistelse erbjuder en exklusiv, privat tillflyktsort för familjer, komplett med en pool med fantastisk utsikt och en lugn miljö i Salò.

Besöksstatistik

5 466 gäster besökte Agriturismo Valsiniga under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 15,0 besök och en topp på 665 i May 2026 varav 98% Desktop och 2% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på Agriturismo Valsiniga

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
HK
Kina
Mexiko
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V19

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

🏨 Ägare eller chef för Agriturismo Valsiniga?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Agriturismo Valsiniga - Salò

Farm Holidays
Agriturismo Valsiniga - farm holidays in Salò, Lake Garda, Italy

Agriturismo Valsiniga presenterar en exklusiv privat familjetillflyktsort inbäddat i Salò, och erbjuder en unik gårdsupplevelse vid Gardasjöns strand. Detta eleganta boende har två sovrum och två badrum, ett bekvämt vardagsrum, en terrass och en balkong, allt designat för en minnesvärd semester. Gästerna kan njuta av hotellets pool, som har fantastisk utsikt, och dra nytta av gratis WiFi och luftkonditionering under hela vistelsen. Det fullt utrustade köket erbjuder bekvämligheten med husmanskost, medan utomhusbekvämligheterna, inklusive en trädgård, utomhuslekplats och sittplatser, inbjuder till avkoppling och njutning. Ytterligare bekvämligheter som cykelparkering, grillplats och gratis privat parkering erbjuds för gästerna. Boendet garanterar en sömlös ankomst och avresa med privata in- och utcheckningstjänster. Agriturismo Valsiniga ligger inom räckhåll för lokala attraktioner, inklusive slottet Desenzano och det historiska slottet Sirmione, och är en idealisk bas för att utforska regionens rika arv och naturliga skönhet. Denna privata tillflyktsort erbjuder en lugn tillflyktsort för familjer som söker en autentisk italiensk upplevelse vid sjön.

Vanliga frågor — Agriturismo Valsiniga

Var ligger Agriturismo Valsiniga?
Agriturismo Valsiniga ligger i Salò, i den vackra regionen Gardasjön i Italien, och erbjuder en fridfull och pittoresk miljö för din vistelse.
Hur får gäster tillgång till fastigheten?
Boendet erbjuder privata in- och utcheckningstjänster för smidig ankomst och avresa. Gratis privat parkering finns också tillgänglig för gästerna.
Hur ser matställena ut?
Agriturismo Valsiniga har ett fullt utrustat kök där du kan laga din egen mat. Det finns även en grillplats för att äta utomhus.
Är Agriturismo Valsiniga lämplig för familjer?
Ja, fastigheten beskrivs som en privat familjetillflyktsort och inkluderar en utomhuslekplats, vilket gör det till ett lämpligt val för familjer med barn.
Vilka bekvämligheter finns på boendet?
Faciliteterna inkluderar två sovrum, två badrum, ett vardagsrum, terrass, balkong, en pool med utsikt, gratis WiFi, luftkonditionering, ett fullt utrustat kök, trädgård, lekplats utomhus, uteservering, cykelparkering, grillplats och gratis privat parkering.
Vilka lokala sevärdheter finns nära Agriturismo Valsiniga?
Närliggande attraktioner inkluderar slottet Desenzano (21 km bort), Terme Sirmione - Virgilio (27 km bort), Sirmione slott (30 km bort) och Gardaland (39 km bort).
Vad gör denna bondgård unik?
Denna gårdsvistelse erbjuder en exklusiv, privat tillflyktsort för familjer, komplett med en pool med fantastisk utsikt och en lugn miljö i Salò.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

Agriturismo Valsiniga
via del seminario 23
Salò (BS)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Swimming Pool
Free WiFi
Parking
Free Parking

Sevärdheter

Il Vittoriale 5 km
Grotte di Catullo 32 km
Brescia 36 km
Movieland Park 43 km
Gardaland 43 km
Caneva Aquapark 43 km
Cascate del Varone 46 km
Parco Giardino Sigurtà 50 km
Funivia Monte Baldo 63 km
Arena di Verona 65 km
Verona 65 km
Trento 87 km
Mantova 90 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of Agriturismo Valsiniga?

Hantera din lista och spåra dina besökare

5 466 gäster besökte Agriturismo Valsiniga under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 15,0 besök och en topp på 665 i May 2026 varav 98% Desktop och 2% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
HK
Kina
Mexiko

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V19