GardaLake.com
Relais Corte Cavalli - 4 star accommodation in Ponti sul Mincio, Lake Garda, Italy

Relais Corte Cavalli, Ponti sul Mincio

★★★★

📍 Strada Peschiera 73/2, Ponti sul Mincio

🍽️ Ravintola 💆 Spa
Varaa nyt

Relais Corte Cavalli on erottuva maaseutupaikka Ponti sul Minciossa, vain 2 km:n päässä Peschiera del Gardasta. Se tarjoaa vieraille ainutlaatuisen oleskelun vaikuttavassa maaseuturakennuskompleksissa. Tämä Ponti sul Mincion suurimman ja vanhimman maalaistalon ympärille rakennettu kiinteistö tarjoaa rauhallisen pakopaikan kutsuvan uima-altaan, lombardiruokiin erikoistuneen gourmet-ravintolan ja tilavien, tyylikkäästi maalaismaisten huoneineen. Jokainen Relais Corte Cavallin majoitusyksikkö on suunniteltu harkitusti ylellisillä kalusteilla ja kattopalkeilla, joissa perinteinen maalaismainen viehätys yhdistyy hienostuneeseen tyyliin. Jokaisessa huoneessa on modernit mukavuudet, kuten LCD-TV satelliittikanavilla ja minibaari. Joissakin huoneissa on koristeellisia freskoja. Kiinteistön ravintola on kohokohta, ja siellä tarjoillaan aitoja lombardialaisia ​​ruokia, joita täydentää laaja viinikellari, mikä takaa ikimuistoisen kulinaarisen kokemuksen. Aamut alkavat päivittäisellä buffetaamiaisella, joka sisältää kananmunia ja tuoreita hedelmiä. Ulkouima-allasalue tarjoaa rauhalliset puitteet rentoutumiseen, jossa vieraat voivat rentoutua ihaillen …

Lue lisää →

Sijainti & yhteystiedot

Strada Peschiera 73/2
Ponti sul Mincio (MN)
Italia
📍 Avaa Google Mapsissa

Palvelut & tilat

Spa & WellnessRestaurantBreakfastEV Charging

Lähialueen nähtävyydet

Gardaland 8 km
Caneva Aquapark 8 km
Movieland Park 8 km
Parco Giardino Sigurtà 13 km
Grotte di Catullo 14 km
Arena di Verona 32 km
Verona 32 km
Il Vittoriale 41 km
Brescia 49 km
Funivia Monte Baldo 55 km
Mantova 57 km
Cascate del Varone 79 km
Trento 93 km

Usein kysytyt kysymykset

Missä Relais Corte Cavalli sijaitsee?
Relais Corte Cavalli sijaitsee Ponti sul Minciossa, viehättävällä paikkakunnalla lähellä Gardajärveä. Se sijaitsee kätevästi vain 2 km:n päässä Peschiera del Gardan kaupungista ja tarjoaa kauniit näkymät Morainin kukkuloille. Majoituspaikka tarjoaa rauhallisen tukikohdan laajempaan Gardajärven alueeseen ja sitä ympäröiviin nähtävyyksiin tutustumiseen.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja majoituspaikassa Relais Corte Cavalli on tarjolla?
Relais Corte Cavallin vieraat voivat nauttia paikan päällä olevasta gourmetravintolasta, joka on erikoistunut aitoon lombardiruokiin. Ravintolassa on myös laaja viinikellari, joka tarjoaa kuratoidun valikoiman täydentämään ateriaasi. Päivittäin tarjoillaan buffetaamiainen, joka sisältää tuoreita hedelmiä ja munia.
Mitä mukavuuksia Relais Corte Cavalli tarjoaa rentoutumiseen ja aktiviteetteihin?
Kiinteistössä on virkistävä uima-allas, jossa asiakkaat voivat rentoutua ja nauttia näkymistä Morainin kukkuloille. Paikalliseen alueeseen tutustumisesta kiinnostuneet voivat vuokrata polkupyörän. Lisäksi Relais Corte Cavalli tarjoaa ilmaisen Enel-latausasemapalvelun sähköautoilla matkustaville vieraille, mikä lisää nykyaikaisten matkustajien mukavuutta.
Ovatko Relais Corte Cavallin huoneet hyvin varusteltu?
Kyllä, Relais Corte Cavallin huoneet on suunniteltu yhdistämään maalaismainen viehätys ja elegantit tyylit. Jokaisessa tilavassa maalaistyylisessä huoneessa on ylelliset kalusteet, paljaat kattopalkit, LCD-TV satelliittikanavilla ja minibaari. Joitakin huoneita on korostettu entisestään ainutlaatuisilla koristeellisilla freskoilla, jotka lisäävät niiden omaleimaisuutta.
Mitä nähtävyyksiä Relais Corte Cavalli lähellä on?
Relais Corte Cavalli tarjoaa helpon pääsyn useille merkittäville nähtävyyksille. Peschiera del Garda on vain 2 km:n päässä, ja Sirmione, joka tunnetaan panoraamamäestään Gardajärvellä, on 14 km:n päässä majoituspaikasta. Veronan historiallinen kaupunki, joka tarjoaa kulttuurielämyksiä ja maamerkkejä, sijaitsee myös kätevästi noin 30 minuutin ajomatkan päässä.
Sopiiko Relais Corte Cavalli perheille?
Vaikka tätä ei nimenomaisesti mainita perhehotelliksi, tilavat maalaistyyliset huoneet ja polkupyöränvuokraus mahdollistavat vieraanvaraisen ympäristön kaiken ikäisille vieraille. Allasalue tarjoaa rentouttavaa tilaa, ja sen läheisyys Gardajärvelle ja Peschiera del Gardalle tarjoaa erilaisia ​​perheystävällisiä aktiviteetteja alueella.

Vierailustatistiikat

7 120 vierasta vieraili Relais Corte Cavalli:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 19,5 käyntiä ja huippu 740 kuukaudessa Apr 2026 joista 96% Desktop ja 4% Mobiili.

Suosituimmat kansallisuudet kohteessa Relais Corte Cavalli

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China
Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V13

Arvostellut Gardalake.com-toimitustiimi
Gardajärven asiantuntijoita vuodesta 1988

🏨 Omistaja tai johtaja kohteessa Relais Corte Cavalli?

Näytä tilastot

GardaLake.com

Gardajärvi Hotellit & Matkaopas

Lisätietoja, päivityksiä ja kumppanuuksia: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Relais Corte Cavalli - Ponti sul Mincio★★★★☆

Relais Corte Cavalli - 4 star accommodation in Ponti sul Mincio, Lake Garda, Italy

Relais Corte Cavalli on erottuva maaseutupaikka Ponti sul Minciossa, vain 2 km:n päässä Peschiera del Gardasta. Se tarjoaa vieraille ainutlaatuisen oleskelun vaikuttavassa maaseuturakennuskompleksissa. Tämä Ponti sul Mincion suurimman ja vanhimman maalaistalon ympärille rakennettu kiinteistö tarjoaa rauhallisen pakopaikan kutsuvan uima-altaan, lombardiruokiin erikoistuneen gourmet-ravintolan ja tilavien, tyylikkäästi maalaismaisten huoneineen.

Jokainen Relais Corte Cavallin majoitusyksikkö on suunniteltu harkitusti ylellisillä kalusteilla ja kattopalkeilla, joissa perinteinen maalaismainen viehätys yhdistyy hienostuneeseen tyyliin. Jokaisessa huoneessa on modernit mukavuudet, kuten LCD-TV satelliittikanavilla ja minibaari. Joissakin huoneissa on koristeellisia freskoja. Kiinteistön ravintola on kohokohta, ja siellä tarjoillaan aitoja lombardialaisia ​​ruokia, joita täydentää laaja viinikellari, mikä takaa ikimuistoisen kulinaarisen kokemuksen. Aamut alkavat päivittäisellä buffetaamiaisella, joka sisältää kananmunia ja tuoreita hedelmiä.

Ulkouima-allasalue tarjoaa rauhalliset puitteet rentoutumiseen, jossa vieraat voivat rentoutua ihaillen maalauksellisia näkymiä Morainin kukkuloille. Niille, jotka haluavat tutustua ympäröivään luonnonkauneuteen, polkupyöränvuokraus on kätevästi saatavilla paikan päällä. Relais Corte Cavallin strateginen sijainti tarjoaa vieraat helpon matkan päässä Gardajärven nähtävyyksistä. Panoraamamäestään tunnettu Sirmione on vain 14 km:n päässä. Lisäksi 30 minuutin ajomatkan päässä on eloisa Veronan kaupunki, joka tarjoaa kulttuuriretkiä.

Moderniin mukavuuteen sitoutunut Relais Corte Cavalli tarjoaa myös Enel-latausasemapalvelun sähköautoille, jota tarjotaan asiakkailleen ilmaiseksi. Tämä harkittu palvelu lisää sähköajoneuvojen matkustajien kokemusta, mikä tekee saumattomasta ja ympäristötietoisesta oleskelusta Gardajärven alueella.

Usein kysytyt kysymykset — Relais Corte Cavalli

Missä Relais Corte Cavalli sijaitsee?
Relais Corte Cavalli sijaitsee Ponti sul Minciossa, viehättävällä paikkakunnalla lähellä Gardajärveä. Se sijaitsee kätevästi vain 2 km:n päässä Peschiera del Gardan kaupungista ja tarjoaa kauniit näkymät Morainin kukkuloille. Majoituspaikka tarjoaa rauhallisen tukikohdan laajempaan Gardajärven alueeseen ja sitä ympäröiviin nähtävyyksiin tutustumiseen.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja majoituspaikassa Relais Corte Cavalli on tarjolla?
Relais Corte Cavallin vieraat voivat nauttia paikan päällä olevasta gourmetravintolasta, joka on erikoistunut aitoon lombardiruokiin. Ravintolassa on myös laaja viinikellari, joka tarjoaa kuratoidun valikoiman täydentämään ateriaasi. Päivittäin tarjoillaan buffetaamiainen, joka sisältää tuoreita hedelmiä ja munia.
Mitä mukavuuksia Relais Corte Cavalli tarjoaa rentoutumiseen ja aktiviteetteihin?
Kiinteistössä on virkistävä uima-allas, jossa asiakkaat voivat rentoutua ja nauttia näkymistä Morainin kukkuloille. Paikalliseen alueeseen tutustumisesta kiinnostuneet voivat vuokrata polkupyörän. Lisäksi Relais Corte Cavalli tarjoaa ilmaisen Enel-latausasemapalvelun sähköautoilla matkustaville vieraille, mikä lisää nykyaikaisten matkustajien mukavuutta.
Ovatko Relais Corte Cavallin huoneet hyvin varusteltu?
Kyllä, Relais Corte Cavallin huoneet on suunniteltu yhdistämään maalaismainen viehätys ja elegantit tyylit. Jokaisessa tilavassa maalaistyylisessä huoneessa on ylelliset kalusteet, paljaat kattopalkit, LCD-TV satelliittikanavilla ja minibaari. Joitakin huoneita on korostettu entisestään ainutlaatuisilla koristeellisilla freskoilla, jotka lisäävät niiden omaleimaisuutta.
Mitä nähtävyyksiä Relais Corte Cavalli lähellä on?
Relais Corte Cavalli tarjoaa helpon pääsyn useille merkittäville nähtävyyksille. Peschiera del Garda on vain 2 km:n päässä, ja Sirmione, joka tunnetaan panoraamamäestään Gardajärvellä, on 14 km:n päässä majoituspaikasta. Veronan historiallinen kaupunki, joka tarjoaa kulttuurielämyksiä ja maamerkkejä, sijaitsee myös kätevästi noin 30 minuutin ajomatkan päässä.
Sopiiko Relais Corte Cavalli perheille?
Vaikka tätä ei nimenomaisesti mainita perhehotelliksi, tilavat maalaistyyliset huoneet ja polkupyöränvuokraus mahdollistavat vieraanvaraisen ympäristön kaiken ikäisille vieraille. Allasalue tarjoaa rentouttavaa tilaa, ja sen läheisyys Gardajärvelle ja Peschiera del Gardalle tarjoaa erilaisia ​​perheystävällisiä aktiviteetteja alueella.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Sijainti & yhteystiedot

Relais Corte Cavalli
★★★★
Strada Peschiera 73/2
Ponti sul Mincio (MN)
Italia
Website

Palvelut & tilat

Spa & Wellness
Restaurant
Breakfast
EV Charging

Lähialueen nähtävyydet

Gardaland 8 km
Caneva Aquapark 8 km
Movieland Park 8 km
Parco Giardino Sigurtà 13 km
Grotte di Catullo 14 km
Arena di Verona 32 km
Verona 32 km
Il Vittoriale 41 km
Brescia 49 km
Funivia Monte Baldo 55 km
Mantova 57 km
Cascate del Varone 79 km
Trento 93 km
Varaa nyt
🏨

Are you the owner or manager of Relais Corte Cavalli?

Hallitse yritystietojasi ja seuraa kävijöitäsi

7 120 vierasta vieraili Relais Corte Cavalli:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 19,5 käyntiä ja huippu 740 kuukaudessa Apr 2026 joista 96% Desktop ja 4% Mobiili.

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China

Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V13