GardaLake.com
Hotel Piccolo - 3 star hotels in Verona, Lake Garda, Italy

Hotel Piccolo, Verona

★★★

📍 Via Giulio Camuzzoni 2, Verona

🍸 Bar 🅿️ Pysäköinti 📶 WiFi ❄️ Ilmastointi
Varaa nyt Soita

Hotel Piccolo on Veronassa sijaitseva majoitusliike, joka tarjoaa asiakkailleen rauhallisen oleskelun ja erinomaiset liikenneyhteydet. Se sijaitsee vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta ja 20 minuutin kävelymatkan päässä historiallisesta Veronan areenalta. Tämä majoituspaikka tarjoaa kätevän tukikohdan Veronan kulttuuriperintöön ja laajemmalle Gardajärven alueelle tutustumiselle. Vieraat arvostavat sen strategista sijaintia rauhallisella alueella, joka tasapainottaa saavutettavuuden kaupungin ja rauhallisen pakopaikan, joka on ihanteellinen sekä vapaa-ajan että liikematkailijoille. Hotel Piccolon majoitustiloissa on ilmastoidut huoneet, jotka on suunniteltu moderniin tyyliin, mikä takaa mukavan ympäristön jokaiselle oleskelulle. Jokaisessa huoneessa on harkitusti sisustettu luonnonpuukalusteet, tyylikäs parkettilattia, minibaari, LCD-TV sekä oma kylpyhuone. Nämä yksityiskohdat luovat rentouttavan ilmapiirin Veronan nähtävyyksien katseluun tai liiketoimiin vietetyn päivän jälkeen. Aamut hotellissa alkavat buffet-tyylisellä aamiaisella, joka sisältää valikoiman kuumia juomia ja juuri …

Lue lisää →

Sijainti & yhteystiedot

Via Giulio Camuzzoni 2
Verona (VR)
Italia
+39-045.569400 📍 Avaa Google Mapsissa

Palvelut & tilat

BarFitness CentreFree WiFiParkingAir ConditioningBreakfast24h ReceptionElevator

Lähialueen nähtävyydet

Arena di Verona 2 km
Verona 2 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Gardaland 32 km
Movieland Park 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Grotte di Catullo 40 km
Mantova 47 km
Funivia Monte Baldo 62 km
Il Vittoriale 67 km
Brescia 70 km
Cascate del Varone 84 km
Trento 98 km

Usein kysytyt kysymykset

Missä Hotel Piccolo sijaitsee Veronassa?
Hotel Piccolo sijaitsee rauhallisella alueella Veronassa, vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta. Tämän kätevän sijainnin ansiosta asiakkaat ovat 20 minuutin kävelymatkan päässä kuuluisasta Verona Arenasta, joten se on erinomainen tukikohta kaupungin historiallisiin kohteisiin ja kulttuurinähtävyyksiin tutustumiseen.
Mitä kulkuvälineitä on saatavilla lähellä kohdetta Hotel Piccolo?
Hotelli on lähellä Verona Porta Nuova -asemaa, joka on vain 400 metrin päässä. Tämä merkittävä liikenteen solmukohta tarjoaa alueelliset ja kansalliset junayhteydet. Lisäksi Verona Airlink -palvelu, joka pysähtyy Porta Nuovan asemalla, tarjoaa helpon pääsyn Veronan lentokentälle, joka sijaitsee 11 km:n päässä hotellista.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja Hotel Piccolo tarjoaa?
Hotel Piccolon vieraat voivat aloittaa päivänsä buffetaamiaisella, joka sisältää erilaisia ​​kuumia juomia ja vastavalmistettuja kotitekoisia kakkuja. Mukavuuden vuoksi paikan päällä on myös myyntiautomaatteja, jotka tarjoavat virvokkeita koko päivän ja yön.
Sopiiko Hotel Piccolo perheille tai vapaa-ajan matkustajille?
Rauhallisella paikalla ja lähellä Verona Porta Nuova -asemaa sijaitseva Hotel Piccolo tarjoaa käytännöllisen tukikohdan vapaa-ajan matkailijoille ja perheille, jotka tutustuvat Veronaan. Helppo pääsy Verona Arenalle ja muille kaupungin nähtävyyksille yhdistettynä viihtyisiin, ilmastoituihin huoneisiin tukee miellyttävää oleskelua kaikentyyppisille vierailijoille.
Mitä palveluja Hotel Piccolo tarjoaa?
Hotel Piccolo tarjoaa asiakkailleen erilaisia ​​mukavuuksia, kuten ilmaisen kuntosalin ja ilmaisen WiFi-yhteyden kaikissa tiloissa. Hotellissa on myös 24h-vastaanotto jatkuvaa tukea ja myyntiautomaatteja varten. Sauna on käytettävissä rentoutumista varten lisämaksusta.
Mitkä ovat hotellin sisään- ja uloskirjautumisjärjestelyt?
Hotellissa on 24h-vastaanotto, joka tarjoaa asiakkaille joustavuutta sisään- ja uloskirjautumisajoissa. Tämä palvelu varmistaa, että apu on aina saatavilla, mukautuu erilaisiin matka-aikatauluihin ja tarjoaa sujuvan saapumis- ja lähtökokemuksen kaikille vierailijoille.
Mikä tekee Hotel Piccolosta ainutlaatuisen valinnan Veronassa?
Hotel Piccolo erottuu strategisesta yhdistelmästään rauhallisesta ympäristöstä ja poikkeuksellisista kaupunkiyhteyksistä. Sen sijainti, vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta ja lyhyen kävelymatkan päässä Verona Arenalta, tarjoaa vertaansa vailla olevan mukavuuden tutustua kaupunkiin ja laajempaan Gardajärven alueeseen, kaikki rauhallisesta paikasta.

Vierailustatistiikat

6 986 vierasta vieraili Hotel Piccolo:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 19,1 käyntiä ja huippu 753 kuukaudessa May 2026 joista 99% Desktop ja 1% Mobiili.

Suosituimmat kansallisuudet kohteessa Hotel Piccolo

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China
USA
Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V25

Arvostellut Gardalake.com-toimitustiimi
Gardajärven asiantuntijoita vuodesta 1988

🏨 Omistaja tai johtaja kohteessa Hotel Piccolo?

Näytä tilastot

GardaLake.com

Gardajärvi Hotellit & Matkaopas

Lisätietoja, päivityksiä ja kumppanuuksia: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Hotel Piccolo - Verona★★★☆☆

Hotels
Hotel Piccolo - 3 star hotels in Verona, Lake Garda, Italy

Hotel Piccolo on Veronassa sijaitseva majoitusliike, joka tarjoaa asiakkailleen rauhallisen oleskelun ja erinomaiset liikenneyhteydet. Se sijaitsee vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta ja 20 minuutin kävelymatkan päässä historiallisesta Veronan areenalta. Tämä majoituspaikka tarjoaa kätevän tukikohdan Veronan kulttuuriperintöön ja laajemmalle Gardajärven alueelle tutustumiselle. Vieraat arvostavat sen strategista sijaintia rauhallisella alueella, joka tasapainottaa saavutettavuuden kaupungin ja rauhallisen pakopaikan, joka on ihanteellinen sekä vapaa-ajan että liikematkailijoille.

Hotel Piccolon majoitustiloissa on ilmastoidut huoneet, jotka on suunniteltu moderniin tyyliin, mikä takaa mukavan ympäristön jokaiselle oleskelulle. Jokaisessa huoneessa on harkitusti sisustettu luonnonpuukalusteet, tyylikäs parkettilattia, minibaari, LCD-TV sekä oma kylpyhuone. Nämä yksityiskohdat luovat rentouttavan ilmapiirin Veronan nähtävyyksien katseluun tai liiketoimiin vietetyn päivän jälkeen.

Aamut hotellissa alkavat buffet-tyylisellä aamiaisella, joka sisältää valikoiman kuumia juomia ja juuri valmistettuja kotitekoisia kakkuja, jotka tarjoavat miellyttävän alun päivälle. Vieraiden mukavuuden vuoksi hotelli tarjoaa ilmaisen kuntosalin, jonka avulla matkustajat voivat ylläpitää kuntoilurutiinejaan. Ilmainen WiFi on käytettävissä kaikissa tiloissa, mikä varmistaa, että asiakkaat pysyvät yhteydessä. 24h-vastaanotto tarjoaa jatkuvaa tukea, ja myyntiautomaatit tarjoavat virvokkeita milloin tahansa. Rentoutumista kaipaavien asiakkaiden käytettävissä on myös sauna, joka on tarjolla lisämaksusta.

Hotel Piccolon läheisyys Verona Porta Nuova -asemalle tekee siitä ihanteellisen valinnan junalla saapuville tai retkiä suunnitteleville matkailijoille. Asema toimii myös Verona Airlink -palvelun pysäkkinä, joka tarjoaa helpot yhteydet Veronan lentokentälle, joka sijaitsee vain 11 km:n päässä. Tämä tekee hotellista käytännöllisen vaihtoehdon vierailijoille, jotka etsivät tehokkaita matkayhteyksiä Veronaan ja viehättävälle Gardajärven alueelle.

Usein kysytyt kysymykset — Hotel Piccolo

Missä Hotel Piccolo sijaitsee Veronassa?
Hotel Piccolo sijaitsee rauhallisella alueella Veronassa, vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta. Tämän kätevän sijainnin ansiosta asiakkaat ovat 20 minuutin kävelymatkan päässä kuuluisasta Verona Arenasta, joten se on erinomainen tukikohta kaupungin historiallisiin kohteisiin ja kulttuurinähtävyyksiin tutustumiseen.
Mitä kulkuvälineitä on saatavilla lähellä kohdetta Hotel Piccolo?
Hotelli on lähellä Verona Porta Nuova -asemaa, joka on vain 400 metrin päässä. Tämä merkittävä liikenteen solmukohta tarjoaa alueelliset ja kansalliset junayhteydet. Lisäksi Verona Airlink -palvelu, joka pysähtyy Porta Nuovan asemalla, tarjoaa helpon pääsyn Veronan lentokentälle, joka sijaitsee 11 km:n päässä hotellista.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja Hotel Piccolo tarjoaa?
Hotel Piccolon vieraat voivat aloittaa päivänsä buffetaamiaisella, joka sisältää erilaisia ​​kuumia juomia ja vastavalmistettuja kotitekoisia kakkuja. Mukavuuden vuoksi paikan päällä on myös myyntiautomaatteja, jotka tarjoavat virvokkeita koko päivän ja yön.
Sopiiko Hotel Piccolo perheille tai vapaa-ajan matkustajille?
Rauhallisella paikalla ja lähellä Verona Porta Nuova -asemaa sijaitseva Hotel Piccolo tarjoaa käytännöllisen tukikohdan vapaa-ajan matkailijoille ja perheille, jotka tutustuvat Veronaan. Helppo pääsy Verona Arenalle ja muille kaupungin nähtävyyksille yhdistettynä viihtyisiin, ilmastoituihin huoneisiin tukee miellyttävää oleskelua kaikentyyppisille vierailijoille.
Mitä palveluja Hotel Piccolo tarjoaa?
Hotel Piccolo tarjoaa asiakkailleen erilaisia ​​mukavuuksia, kuten ilmaisen kuntosalin ja ilmaisen WiFi-yhteyden kaikissa tiloissa. Hotellissa on myös 24h-vastaanotto jatkuvaa tukea ja myyntiautomaatteja varten. Sauna on käytettävissä rentoutumista varten lisämaksusta.
Mitkä ovat hotellin sisään- ja uloskirjautumisjärjestelyt?
Hotellissa on 24h-vastaanotto, joka tarjoaa asiakkaille joustavuutta sisään- ja uloskirjautumisajoissa. Tämä palvelu varmistaa, että apu on aina saatavilla, mukautuu erilaisiin matka-aikatauluihin ja tarjoaa sujuvan saapumis- ja lähtökokemuksen kaikille vierailijoille.
Mikä tekee Hotel Piccolosta ainutlaatuisen valinnan Veronassa?
Hotel Piccolo erottuu strategisesta yhdistelmästään rauhallisesta ympäristöstä ja poikkeuksellisista kaupunkiyhteyksistä. Sen sijainti, vain 400 metrin päässä Verona Porta Nuova -asemalta ja lyhyen kävelymatkan päässä Verona Arenalta, tarjoaa vertaansa vailla olevan mukavuuden tutustua kaupunkiin ja laajempaan Gardajärven alueeseen, kaikki rauhallisesta paikasta.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Sijainti & yhteystiedot

Hotel Piccolo
★★★
Via Giulio Camuzzoni 2
Verona (VR)
Italia
+39-045.569400 Website

Palvelut & tilat

Bar
Fitness Centre
Free WiFi
Parking
Air Conditioning
Breakfast
24h Reception
Elevator

Lähialueen nähtävyydet

Arena di Verona 2 km
Verona 2 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Gardaland 32 km
Movieland Park 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Grotte di Catullo 40 km
Mantova 47 km
Funivia Monte Baldo 62 km
Il Vittoriale 67 km
Brescia 70 km
Cascate del Varone 84 km
Trento 98 km
Varaa nyt
🏨

Are you the owner or manager of Hotel Piccolo?

Hallitse yritystietojasi ja seuraa kävijöitäsi

6 986 vierasta vieraili Hotel Piccolo:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 19,1 käyntiä ja huippu 753 kuukaudessa May 2026 joista 99% Desktop ja 1% Mobiili.

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China
USA

Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V25