GardaLake.com
Agriturismo Scuderia Castello - farm holidays in Gaino, Lake Garda, Italy

Agriturismo Scuderia Castello, Gaino

📍 Via Castello, Gaino

🍽️ Ravintola 🍸 Bar 🅿️ Pysäköinti 📶 WiFi
Varaa nyt

Agriturismo Scuderia Castello on viehättävä maatilamajoitus, joka sijaitsee Gainossa ja tarjoaa asiakkailleen rauhallisen pakopaikan aidolla italialaisvieraanvaraisuudella, perheystävällisen ravintolan ja käteviä mukavuuksia Gardajärven alueeseen tutustumiseen. Tämä ainutlaatuinen majoitusliike tarjoaa rauhallisen pakopaikan Gainon luonnonkauneuden keskellä ja kutsuu vierailijat kokemaan aidon yhteyden paikalliseen maisemaan. The property features a welcoming garden and a relaxing terrace, ideal for unwinding after a day of exploration. Asiakkaat voivat nauttia ihastuttavasta ruokailukokemuksesta paikan päällä olevassa ravintolassa, joka on erikoistunut italialaisen keittiön herkkuihin ja tarjoaa erilaisia ​​kasvisvaihtoehtoja. Dinner is served in a traditional and romantic ambiance, making it a perfect spot for both families and couples. A bar and a coffee shop are also available, alongside an outdoor seating area for enjoying the Mediterranean climate. Agriturismo Scuderia Castello ensures …

Lue lisää →

Sijainti & yhteystiedot

Via Castello
Gaino (BS)
Italia
📍 Avaa Google Mapsissa

Palvelut & tilat

RestaurantBarFree WiFiParkingFree ParkingBreakfastRoom Service

Lähialueen nähtävyydet

Il Vittoriale 8 km
Cascate del Varone 39 km
Grotte di Catullo 42 km
Brescia 47 km
Gardaland 54 km
Caneva Aquapark 54 km
Movieland Park 54 km
Funivia Monte Baldo 56 km
Parco Giardino Sigurtà 60 km
Arena di Verona 76 km
Verona 76 km
Trento 79 km
Mantova 101 km

Usein kysytyt kysymykset

Missä Agriturismo Scuderia Castello sijaitsee?
Agriturismo Scuderia Castello sijaitsee Gainossa, rauhallisella paikkakunnalla laajemmalla Gardajärven alueella Italiassa. Tämä maatilamajoitus tarjoaa rauhallisen ympäristön, joka tarjoaa asiakkailleen autenttisen kokemuksen paikallisesta maisemasta samalla, kun pääset järven nähtävyyksiin.
Miten vieraat pääsevät Agriturismo Scuderia Castelloon ja mitä kulkuvälineitä on saatavilla?
Autolla matkustaville asiakkaille on tarjolla ilmainen yksityinen pysäköintimahdollisuus paikan päällä Agriturismo Scuderia Castellossa. Majoituspaikka tarjoaa myös maksullisen kuljetuspalvelun. Veronan lentoasema mainitaan lentomatkustajien keskeisenä yhteyspisteenä, jolta voidaan järjestää maakuljetus.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja Agriturismo Scuderia Castello tarjoaa?
Agriturismossa on ravintola, jossa tarjoillaan italialaisia ​​ruokia, mukaan lukien kasvisvaihtoehtoja, ja illallinen on saatavilla perinteisessä ja romanttisessa tunnelmassa. Asiakkaat voivat myös nauttia virvokkeita baarissa ja kahvilassa tai rentoutua ulko-oleskelualueella.
Sopiiko Agriturismo Scuderia Castello perheille?
Kyllä, Agriturismo Scuderia Castello on suunniteltu perheystävälliseksi. Se tarjoaa erityisiä perhehuoneita, ja sen ravintola on tunnettu perheystävällisyydestään. Puutarha ja ulkoistuinalue tarjoavat myös rentouttavia tiloja kaiken ikäisille vieraille.
Mitkä ovat majoituspaikan Agriturismo Scuderia Castello tyypilliset sisään- ja uloskirjautumisajat?
Vaikka tiettyjä aikoja ei ole ilmoitettu, vieraat voivat yleensä odottaa tavallisia sisäänkirjautumisaikoja iltapäivällä, tyypillisesti klo 15.00 alkaen, ja uloskirjautumisaikoja aamulla, yleensä klo 10.00 mennessä. On aina suositeltavaa vahvistaa tarkat ajat suoraan majoitusliikkeeltä ennen saapumista.
Mitä nähtävyyksiä hotellin Agriturismo Scuderia Castello lähellä on?
Agriturismo Scuderia Castellossa yöpyvät asiakkaat voivat tutustua useisiin läheisiin nähtävyyksiin. Näitä ovat Desenzanon linna ja Terme Sirmionen - Virgilion lämpökylpylä. Gardajärven ympäröivät alueet tarjoavat myös mahdollisuuksia aktiviteetteihin, kuten veneilyyn.
Mikä tekee Agriturismo Scuderia Castellosta ainutlaatuisen yöpymispaikan?
Agriturismo Scuderia Castello tarjoaa ainutlaatuisen maatilaelämyksen Gainossa, jossa perinteinen italialainen vieraanvaraisuus yhdistyy moderneihin mukavuuksiin. Sen ainutlaatuisia ominaisuuksia ovat perheystävällinen ravintola, jossa on romanttinen tunnelma, retkipalvelu paikallisia retkiä varten ja erikoistunut polkupyöräpysäköinti, joka palvelee monenlaisia ​​​​matkustajien etuja.

Vierailustatistiikat

5 076 vierasta vieraili Agriturismo Scuderia Castello:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 13,9 käyntiä ja huippu 621 kuukaudessa Apr 2026 joista 100% Desktop ja 0% Mobiili.

Suosituimmat kansallisuudet kohteessa Agriturismo Scuderia Castello

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V10

Arvostellut Gardalake.com-toimitustiimi
Gardajärven asiantuntijoita vuodesta 1988

🏨 Omistaja tai johtaja kohteessa Agriturismo Scuderia Castello?

Näytä tilastot

GardaLake.com

Gardajärvi Hotellit & Matkaopas

Lisätietoja, päivityksiä ja kumppanuuksia: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Agriturismo Scuderia Castello - Gaino

Farm Holidays
Agriturismo Scuderia Castello - farm holidays in Gaino, Lake Garda, Italy

Agriturismo Scuderia Castello on viehättävä maatilamajoitus, joka sijaitsee Gainossa ja tarjoaa asiakkailleen rauhallisen pakopaikan aidolla italialaisvieraanvaraisuudella, perheystävällisen ravintolan ja käteviä mukavuuksia Gardajärven alueeseen tutustumiseen. Tämä ainutlaatuinen majoitusliike tarjoaa rauhallisen pakopaikan Gainon luonnonkauneuden keskellä ja kutsuu vierailijat kokemaan aidon yhteyden paikalliseen maisemaan.

The property features a welcoming garden and a relaxing terrace, ideal for unwinding after a day of exploration. Asiakkaat voivat nauttia ihastuttavasta ruokailukokemuksesta paikan päällä olevassa ravintolassa, joka on erikoistunut italialaisen keittiön herkkuihin ja tarjoaa erilaisia ​​kasvisvaihtoehtoja. Dinner is served in a traditional and romantic ambiance, making it a perfect spot for both families and couples. A bar and a coffee shop are also available, alongside an outdoor seating area for enjoying the Mediterranean climate.

Agriturismo Scuderia Castello ensures a comfortable stay with amenities such as free WiFi throughout the property and daily housekeeping. For those traveling by car, free on-site private parking is provided. The property also offers a paid shuttle service for convenient transport. Aktiiviset asiakkaat arvostavat polkupyörän pysäköintitiloja, ja retkipalvelu auttaa suunnittelemaan retkiä ja tutustumaan paikallisiin aktiviteetteihin, kuten veneilyyn Gardajärven ympäröivillä alueilla.

Located in Gaino, this agriturismo serves as an excellent base for discovering the cultural and natural highlights of the region. Guests can explore nearby points of interest such as Desenzano Castle and the thermal baths at Terme Sirmione - Virgilio. Kiinteistön keskittyminen perhehuoneisiin tekee siitä sopivan valinnan lasten kanssa matkustaville, mikä takaa miellyttävän ja ikimuistoisen oleskelun lähellä Italian suurinta järveä. Experience the authentic charm of a farm stay in Gaino, providing a serene base for your Lake Garda adventures.

Usein kysytyt kysymykset — Agriturismo Scuderia Castello

Missä Agriturismo Scuderia Castello sijaitsee?
Agriturismo Scuderia Castello sijaitsee Gainossa, rauhallisella paikkakunnalla laajemmalla Gardajärven alueella Italiassa. Tämä maatilamajoitus tarjoaa rauhallisen ympäristön, joka tarjoaa asiakkailleen autenttisen kokemuksen paikallisesta maisemasta samalla, kun pääset järven nähtävyyksiin.
Miten vieraat pääsevät Agriturismo Scuderia Castelloon ja mitä kulkuvälineitä on saatavilla?
Autolla matkustaville asiakkaille on tarjolla ilmainen yksityinen pysäköintimahdollisuus paikan päällä Agriturismo Scuderia Castellossa. Majoituspaikka tarjoaa myös maksullisen kuljetuspalvelun. Veronan lentoasema mainitaan lentomatkustajien keskeisenä yhteyspisteenä, jolta voidaan järjestää maakuljetus.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja Agriturismo Scuderia Castello tarjoaa?
Agriturismossa on ravintola, jossa tarjoillaan italialaisia ​​ruokia, mukaan lukien kasvisvaihtoehtoja, ja illallinen on saatavilla perinteisessä ja romanttisessa tunnelmassa. Asiakkaat voivat myös nauttia virvokkeita baarissa ja kahvilassa tai rentoutua ulko-oleskelualueella.
Sopiiko Agriturismo Scuderia Castello perheille?
Kyllä, Agriturismo Scuderia Castello on suunniteltu perheystävälliseksi. Se tarjoaa erityisiä perhehuoneita, ja sen ravintola on tunnettu perheystävällisyydestään. Puutarha ja ulkoistuinalue tarjoavat myös rentouttavia tiloja kaiken ikäisille vieraille.
Mitkä ovat majoituspaikan Agriturismo Scuderia Castello tyypilliset sisään- ja uloskirjautumisajat?
Vaikka tiettyjä aikoja ei ole ilmoitettu, vieraat voivat yleensä odottaa tavallisia sisäänkirjautumisaikoja iltapäivällä, tyypillisesti klo 15.00 alkaen, ja uloskirjautumisaikoja aamulla, yleensä klo 10.00 mennessä. On aina suositeltavaa vahvistaa tarkat ajat suoraan majoitusliikkeeltä ennen saapumista.
Mitä nähtävyyksiä hotellin Agriturismo Scuderia Castello lähellä on?
Agriturismo Scuderia Castellossa yöpyvät asiakkaat voivat tutustua useisiin läheisiin nähtävyyksiin. Näitä ovat Desenzanon linna ja Terme Sirmionen - Virgilion lämpökylpylä. Gardajärven ympäröivät alueet tarjoavat myös mahdollisuuksia aktiviteetteihin, kuten veneilyyn.
Mikä tekee Agriturismo Scuderia Castellosta ainutlaatuisen yöpymispaikan?
Agriturismo Scuderia Castello tarjoaa ainutlaatuisen maatilaelämyksen Gainossa, jossa perinteinen italialainen vieraanvaraisuus yhdistyy moderneihin mukavuuksiin. Sen ainutlaatuisia ominaisuuksia ovat perheystävällinen ravintola, jossa on romanttinen tunnelma, retkipalvelu paikallisia retkiä varten ja erikoistunut polkupyöräpysäköinti, joka palvelee monenlaisia ​​​​matkustajien etuja.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Sijainti & yhteystiedot

Agriturismo Scuderia Castello
Via Castello
Gaino (BS)
Italia
Website

Palvelut & tilat

Restaurant
Bar
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast
Room Service

Lähialueen nähtävyydet

Il Vittoriale 8 km
Cascate del Varone 39 km
Grotte di Catullo 42 km
Brescia 47 km
Gardaland 54 km
Caneva Aquapark 54 km
Movieland Park 54 km
Funivia Monte Baldo 56 km
Parco Giardino Sigurtà 60 km
Arena di Verona 76 km
Verona 76 km
Trento 79 km
Mantova 101 km
Varaa nyt
🏨

Are you the owner or manager of Agriturismo Scuderia Castello?

Hallitse yritystietojasi ja seuraa kävijöitäsi

5 076 vierasta vieraili Agriturismo Scuderia Castello:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 13,9 käyntiä ja huippu 621 kuukaudessa Apr 2026 joista 100% Desktop ja 0% Mobiili.

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore

Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V10