GardaLake.com
Torri Centro - holiday apartments in Torri del Benaco, Lake Garda, Italy

Torri Centro, Torri del Benaco

📍 Via dall'Oca Bianca, Torri del Benaco

🏊 Pool 🅿️ Parkering 📶 WiFi ❄️ A/C
Book nu Ring

Torri Centro er en indbydende logivirksomhed beliggende i den charmerende by Torri del Benaco, og tilbyder rummelig indkvartering i lejlighedsstil på den maleriske østlige bred af Gardasøen. Denne ejendom tilbyder et komfortabelt tilflugtssted for rejsende, og byder på en velindrettet lejlighed med to særskilte soveværelser og en dedikeret stue, der sikrer rigelig plads til afslapning og privatliv. Gæsterne kan nyde middelhavsklimaet fra deres private terrasse og balkon, som giver en fredfyldt udsigt over den omkringliggende have og de majestætiske bjerge, der indrammer Gardasøens landskab. Torri Centro er designet til moderne komfort og inkluderer en række faciliteter til at forbedre ethvert ophold. Hver lejlighed er udstyret med aircondition for optimal klimakontrol og et fuldt udstyret tekøkken, som giver gæsterne fleksibilitet til …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via dall'Oca Bianca
Torri del Benaco (VR)
Italien
+39-044.68790235 📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Swimming PoolFree WiFiParkingAir Conditioning

Seværdigheder

Funivia Monte Baldo 21 km
Gardaland 22 km
Caneva Aquapark 23 km
Movieland Park 24 km
Grotte di Catullo 36 km
Cascate del Varone 38 km
Parco Giardino Sigurtà 41 km
Arena di Verona 44 km
Verona 44 km
Il Vittoriale 67 km
Brescia 70 km
Mantova 73 km
Trento 88 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Torri Centro i Gardasøen?
Torri Centro er beliggende i Torri del Benaco, en charmerende by på den østlige bred af Gardasøen, Italien. Denne beliggenhed giver rolige omgivelser, mens den tilbyder nem adgang til søens attraktioner og den naturlige skønhed i de omkringliggende bjerge og haver. Ejendommen er velplaceret til at udforske lokalområdet.
Hvilken type overnatning tilbyder Torri Centro?
Torri Centro tilbyder rummelig indkvartering i lejlighedsstil. Hver enhed har to separate soveværelser og en komfortabel stue, hvilket gør den velegnet til familier eller grupper. Gæsterne kan også nyde private udendørs rum, herunder en terrasse og en balkon, som tilbyder en behagelig udsigt over haven og de nærliggende bjerge.
Hvilke faciliteter er tilgængelige for gæster på Torri Centro?
Gæsterne på Torri Centro drager fordel af en række moderne bekvemmeligheder. Disse omfatter aircondition, gratis WiFi på offentlige områder og et fuldt udstyret tekøkken til selvforplejning. Yderligere bekvemmeligheder såsom en vaskemaskine, en spiseplads og et skrivebord tilbydes også for at sikre et komfortabelt og praktisk ophold.
Har Torri Centro en swimmingpool?
Ja, Torri Centro har en swimmingpool på stedet. Denne faciliteter tilbyder gæsterne en forfriskende mulighed for afslapning og fritid, perfekt til at nyde Gardasøens middelhavsklima. Poolområdet giver et indbydende sted at slappe af efter en dag med udforskning af de lokale seværdigheder.
Hvilke tjenester kan gæster forvente hos Torri Centro?
Torri Centro tilbyder flere bekvemme tjenester for at forbedre gæsteoplevelsen. Disse inkluderer private ind- og udtjekningsprocedurer for effektivitet og diskretion. En shuttle-service er også tilgængelig, som giver praktisk transporthjælp. Personalet i receptionen taler flydende både engelsk og italiensk, hvilket sikrer problemfri kommunikation og support til alle besøgende.
Hvilke nærliggende attraktioner kan man få adgang til fra Torri Centro?
Fra Torri Centro kan gæsterne nemt nå adskillige populære attraktioner ved Gardasøen. Forlystelsesparken Gardaland ligger cirka 22 km væk, mens termiske bade i Terme Sirmione - Virgilio er omkring 33 km væk. Historiske steder som San Martino della Battaglia-tårnet og Sirmione Slot er også inden for rækkevidde, der tilbyder kulturelle udforskningsmuligheder.
Er Torri Centro velegnet til familier eller længerevarende ophold?
Ja, Torri Centro er velegnet til familier og længerevarende ophold på grund af dets rummelige lejlighedslayout, der byder på to soveværelser og en stue. Det fuldt udstyrede tekøkken, vaskemaskinen og spisepladsen giver hjemmets bekvemmeligheder, hvilket gør det ideelt til længere besøg eller for dem, der rejser med børn, der sætter pris på uafhængige boformer.

Besøgsstatistik

7.107 gæster besøgte Torri Centro i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 19,5 besøg og en top på 1.070 i Sep 2025 heraf 97% Desktop og 3% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Torri Centro

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Mexico
HK
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V16

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Torri Centro?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Torri Centro - Torri del Benaco

Holiday Apartments
Torri Centro - holiday apartments in Torri del Benaco, Lake Garda, Italy

Torri Centro er en indbydende logivirksomhed beliggende i den charmerende by Torri del Benaco, og tilbyder rummelig indkvartering i lejlighedsstil på den maleriske østlige bred af Gardasøen. Denne ejendom tilbyder et komfortabelt tilflugtssted for rejsende, og byder på en velindrettet lejlighed med to særskilte soveværelser og en dedikeret stue, der sikrer rigelig plads til afslapning og privatliv. Gæsterne kan nyde middelhavsklimaet fra deres private terrasse og balkon, som giver en fredfyldt udsigt over den omkringliggende have og de majestætiske bjerge, der indrammer Gardasøens landskab.

Torri Centro er designet til moderne komfort og inkluderer en række faciliteter til at forbedre ethvert ophold. Hver lejlighed er udstyret med aircondition for optimal klimakontrol og et fuldt udstyret tekøkken, som giver gæsterne fleksibilitet til at tilberede deres egne måltider og nyde lokale råvarer. Yderligere bekvemmeligheder omfatter en vaskemaskine, en dedikeret spiseplads og et skrivebord, der henvender sig til både fritids- og forretningsrejsende. Der er gratis WiFi på fællesområderne, hvilket holder gæsterne forbundet under hele deres besøg i Torri del Benaco.

Ud over de private opholdsrum drager gæsterne på Torri Centro fordel af bekvemme tjenester designet til at strømline deres oplevelse. Ejendommen tilbyder privat ind- og udtjekning, hvilket tilføjer et element af eksklusivitet og lethed. En shuttle-service er også tilgængelig, hvilket giver praktiske transportmuligheder for at udforske lokaliteten eller nå nærliggende seværdigheder. Receptionspersonalet taler flydende både engelsk og italiensk, hvilket sikrer klar kommunikation og opmærksom assistance til internationale besøgende.

Mens Torri Centro tilbyder en rolig base, tilbyder dens beliggenhed i Torri del Benaco adgang til forskellige regionale attraktioner. Familier og spændingssøgende vil finde Gardaland kun 22 km væk, mens de, der søger afslapning, kan besøge Terme Sirmione - Virgilio, som ligger 33 km fra ejendommen. Verona Lufthavn er også bekvemt beliggende 35 km væk, hvilket gør det nemt at ankomme og afgange. Gæster kan udforske historiske steder såsom San Martino della Battaglia-tårnet og det ikoniske Sirmione Slot, hvilket beriger deres rejseplan ved Gardasøen. Tilstedeværelsen af ​​en swimmingpool på stedet forbedrer opholdet yderligere, og tilbyder en forfriskende mulighed for fritid og afslapning under den italienske sol. Denne bolig er et ideelt valg for dem, der søger en uafhængig, men alligevel serviceret oplevelse ved Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — Torri Centro

Hvor ligger Torri Centro i Gardasøen?
Torri Centro er beliggende i Torri del Benaco, en charmerende by på den østlige bred af Gardasøen, Italien. Denne beliggenhed giver rolige omgivelser, mens den tilbyder nem adgang til søens attraktioner og den naturlige skønhed i de omkringliggende bjerge og haver. Ejendommen er velplaceret til at udforske lokalområdet.
Hvilken type overnatning tilbyder Torri Centro?
Torri Centro tilbyder rummelig indkvartering i lejlighedsstil. Hver enhed har to separate soveværelser og en komfortabel stue, hvilket gør den velegnet til familier eller grupper. Gæsterne kan også nyde private udendørs rum, herunder en terrasse og en balkon, som tilbyder en behagelig udsigt over haven og de nærliggende bjerge.
Hvilke faciliteter er tilgængelige for gæster på Torri Centro?
Gæsterne på Torri Centro drager fordel af en række moderne bekvemmeligheder. Disse omfatter aircondition, gratis WiFi på offentlige områder og et fuldt udstyret tekøkken til selvforplejning. Yderligere bekvemmeligheder såsom en vaskemaskine, en spiseplads og et skrivebord tilbydes også for at sikre et komfortabelt og praktisk ophold.
Har Torri Centro en swimmingpool?
Ja, Torri Centro har en swimmingpool på stedet. Denne faciliteter tilbyder gæsterne en forfriskende mulighed for afslapning og fritid, perfekt til at nyde Gardasøens middelhavsklima. Poolområdet giver et indbydende sted at slappe af efter en dag med udforskning af de lokale seværdigheder.
Hvilke tjenester kan gæster forvente hos Torri Centro?
Torri Centro tilbyder flere bekvemme tjenester for at forbedre gæsteoplevelsen. Disse inkluderer private ind- og udtjekningsprocedurer for effektivitet og diskretion. En shuttle-service er også tilgængelig, som giver praktisk transporthjælp. Personalet i receptionen taler flydende både engelsk og italiensk, hvilket sikrer problemfri kommunikation og support til alle besøgende.
Hvilke nærliggende attraktioner kan man få adgang til fra Torri Centro?
Fra Torri Centro kan gæsterne nemt nå adskillige populære attraktioner ved Gardasøen. Forlystelsesparken Gardaland ligger cirka 22 km væk, mens termiske bade i Terme Sirmione - Virgilio er omkring 33 km væk. Historiske steder som San Martino della Battaglia-tårnet og Sirmione Slot er også inden for rækkevidde, der tilbyder kulturelle udforskningsmuligheder.
Er Torri Centro velegnet til familier eller længerevarende ophold?
Ja, Torri Centro er velegnet til familier og længerevarende ophold på grund af dets rummelige lejlighedslayout, der byder på to soveværelser og en stue. Det fuldt udstyrede tekøkken, vaskemaskinen og spisepladsen giver hjemmets bekvemmeligheder, hvilket gør det ideelt til længere besøg eller for dem, der rejser med børn, der sætter pris på uafhængige boformer.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Torri Centro
Via dall'Oca Bianca
Torri del Benaco (VR)
Italien
+39-044.68790235 Website

Services & faciliteter

Swimming Pool
Free WiFi
Parking
Air Conditioning

Seværdigheder

Funivia Monte Baldo 21 km
Gardaland 22 km
Caneva Aquapark 23 km
Movieland Park 24 km
Grotte di Catullo 36 km
Cascate del Varone 38 km
Parco Giardino Sigurtà 41 km
Arena di Verona 44 km
Verona 44 km
Il Vittoriale 67 km
Brescia 70 km
Mantova 73 km
Trento 88 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Torri Centro?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

7.107 gæster besøgte Torri Centro i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 19,5 besøg og en top på 1.070 i Sep 2025 heraf 97% Desktop og 3% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Mexico
HK
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V16