GardaLake.com
MAMA Apartments - hotels in Riva del Garda, Lake Garda, Italy

MAMA Apartments, Riva del Garda

📍 Via Fiume 17, Riva del Garda

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu Ring

MAMA Apartments i Riva del Garda tilbyder komfortabel indkvartering med egen forplejning, ideel til familier og rejsende, der søger et selvstændigt ophold på Gardasøens nordlige bred. Dette lejlighedshotel tilbyder velindrettede familieværelser, som alle har væsentlige faciliteter såsom aircondition, fuldt udstyret tekøkken og eget badeværelse. Gæster vil finde bekvemmelighed i hver enhed, som også inkluderer en vaskemaskine til længere ophold, en dedikeret spiseplads og fængslende udsigt, der omfatter enten den pulserende by Riva del Garda eller den fredfyldte vidde af selve Gardasøen. Ud over de private opholdsrum forbedrer MAMA Apartments gæsteoplevelsen med en række tankevækkende faciliteter. Rejsende kan holde sig forbundet med gratis WiFi overalt på ejendommen og udforske de naturskønne omgivelser ved hjælp af de gratis cykler, der tilbydes. Ejendommen …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Fiume 17
Riva del Garda (TN)
Italien
+39-0464.552653 📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingShuttleAccessible

Seværdigheder

Cascate del Varone 2 km
Funivia Monte Baldo 19 km
Il Vittoriale 40 km
Trento 42 km
Gardaland 75 km
Movieland Park 77 km
Caneva Aquapark 78 km
Brescia 79 km
Parco Giardino Sigurtà 85 km
Arena di Verona 87 km
Verona 87 km
Grotte di Catullo 90 km
Mantova 116 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvilken type indkvartering tilbyder MAMA Apartments?
MAMA Apartments tilbyder komfortable familieværelser, designet til selvforplejning. Samtlige ferieboliger har aircondition, eget badeværelse, fuldt udstyret tekøkken, vaskemaskine og spiseplads. Gæsterne kan også nyde udsigten over enten byen eller Gardasøen fra deres lejlighed.
Hvilke faciliteter og tjenester er tilgængelige på MAMA Apartments?
Gæsterne på MAMA Apartments kan nyde godt af gratis WiFi overalt på ejendommen og gratis brug af cykler til at udforske området. Lejlighedshotellet tilbyder også privat ind- og udtjekning, en praktisk elevator, en udflugtsskranke for lokal information og bagageopbevaring.
Hvor tæt er MAMA Apartments på lokale attraktioner og søen?
Lejlighederne er strategisk placeret mindre end 1 kilometer fra Sabbioni-stranden og tilbyder nem adgang til Gardasøens kyster. Nærliggende naturattraktioner omfatter Varone-vandfaldet, der ligger 3,3 kilometer væk, og Lago di Ledro, som ligger cirka 16 kilometer fra ejendommen.
Er MAMA Apartments velegnet til familier?
Ja, MAMA Apartments er velegnet til familier, der tilbyder dedikerede familieværelser. Inkluderingen af ​​tekøkkener, spisepladser og vaskemaskiner i hver enhed giver den bekvemmelighed og fleksibilitet, som familier, der rejser med børn, ofte efterspørger, hvilket sikrer et behageligt og praktisk ophold.
Hvilke aktiviteter kan gæster nyde i nærheden af ​​MAMA Apartments i Riva del Garda?
Området omkring MAMA Apartments i Riva del Garda er rigt på muligheder for udendørs aktiviteter. Gæsterne kan nyde aktiviteter såsom fiskeri i Gardasøen, cykle langs naturskønne ruter og kajaksejlads på søens vand, alt sammen let tilgængeligt fra ejendommens centrale beliggenhed.
Tilbyder MAMA Apartments spisemuligheder, eller er det selvforplejning?
MAMA Apartments er designet til ophold med egen forplejning, hvor hver enhed har et fuldt udstyret tekøkken og en dedikeret spiseplads. Dette giver gæsterne fleksibilitet til at tilberede deres egne måltider, hvilket komplementerer den uafhængige rejseoplevelse i Riva del Garda.
Hvad gør MAMA Apartments til et unikt valg for et ophold i Riva del Garda?
MAMA Apartments skiller sig ud for sin kombination af familieindkvartering med egen forplejning, komplet med tekøkken og vaskemaskiner og praktiske faciliteter såsom gratis cykler og privat ind-/udtjekning. Dens centrale beliggenhed nær Sabbioni-stranden og andre attraktioner, kombineret med en opmærksom vært, sikrer en bekvem og behagelig base for at udforske Gardasøen.

Besøgsstatistik

6.840 gæster besøgte MAMA Apartments i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,7 besøg og en top på 736 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på MAMA Apartments

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Mexico
Kina
HK
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V17

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

More hotels in Riva del Garda

Hotels with Parking in Riva del Garda Wheelchair Accessible Hotels in Riva del Garda Hotels with Shuttle Service in Riva del Garda

🏨 Ejer eller leder af MAMA Apartments?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

MAMA Apartments - Riva del Garda

Hotels
MAMA Apartments - hotels in Riva del Garda, Lake Garda, Italy

MAMA Apartments i Riva del Garda tilbyder komfortabel indkvartering med egen forplejning, ideel til familier og rejsende, der søger et selvstændigt ophold på Gardasøens nordlige bred. Dette lejlighedshotel tilbyder velindrettede familieværelser, som alle har væsentlige faciliteter såsom aircondition, fuldt udstyret tekøkken og eget badeværelse. Gæster vil finde bekvemmelighed i hver enhed, som også inkluderer en vaskemaskine til længere ophold, en dedikeret spiseplads og fængslende udsigt, der omfatter enten den pulserende by Riva del Garda eller den fredfyldte vidde af selve Gardasøen.

Ud over de private opholdsrum forbedrer MAMA Apartments gæsteoplevelsen med en række tankevækkende faciliteter. Rejsende kan holde sig forbundet med gratis WiFi overalt på ejendommen og udforske de naturskønne omgivelser ved hjælp af de gratis cykler, der tilbydes. Ejendommen sikrer en strømlinet ankomst- og afrejseproces med privat ind- og udtjekning. For ekstra komfort og tilgængelighed er der en elevator til rådighed sammen med en udflugtsskranke for at hjælpe med lokale udflugter og bagageopbevaring for nemheds skyld.

Lejlighederne er strategisk placeret i Riva del Garda og tilbyder fremragende adgang til lokale attraktioner og regionens naturlige skønhed. Ejendommen er beliggende mindre end 1 km fra Sabbioni Strand, hvilket gør det nemt for gæsterne at nyde afslapning ved søen og vandaktiviteter. Længere væk ligger det fantastiske Varone-vandfald kun 3,3 kilometer væk, mens det maleriske Lago di Ledro kan nås inden for 16 kilometer, hvilket tilbyder yderligere muligheder for udforskning. Området omkring Riva del Garda er kendt for udendørs aktiviteter, hvor gæster ofte deltager i fiskeri, cykler ad dedikerede stier og kajaksejlads på søens klare vand.

MAMA Apartments er velanset af gæsterne for sin bekvemme beliggenhed og den opmærksomme service, der ydes af værten, hvilket sikrer en behagelig og central base for at opdage Gardasøens charme. Denne ejendom giver en praktisk og fornøjelig ramme for dem, der ønsker at fordybe sig i livsstilen ved søen og udforske Riva del Gardas forskellige tilbud og dets fængslende naturlandskab.

Ofte stillede spørgsmål — MAMA Apartments

Hvilken type indkvartering tilbyder MAMA Apartments?
MAMA Apartments tilbyder komfortable familieværelser, designet til selvforplejning. Samtlige ferieboliger har aircondition, eget badeværelse, fuldt udstyret tekøkken, vaskemaskine og spiseplads. Gæsterne kan også nyde udsigten over enten byen eller Gardasøen fra deres lejlighed.
Hvilke faciliteter og tjenester er tilgængelige på MAMA Apartments?
Gæsterne på MAMA Apartments kan nyde godt af gratis WiFi overalt på ejendommen og gratis brug af cykler til at udforske området. Lejlighedshotellet tilbyder også privat ind- og udtjekning, en praktisk elevator, en udflugtsskranke for lokal information og bagageopbevaring.
Hvor tæt er MAMA Apartments på lokale attraktioner og søen?
Lejlighederne er strategisk placeret mindre end 1 kilometer fra Sabbioni-stranden og tilbyder nem adgang til Gardasøens kyster. Nærliggende naturattraktioner omfatter Varone-vandfaldet, der ligger 3,3 kilometer væk, og Lago di Ledro, som ligger cirka 16 kilometer fra ejendommen.
Er MAMA Apartments velegnet til familier?
Ja, MAMA Apartments er velegnet til familier, der tilbyder dedikerede familieværelser. Inkluderingen af ​​tekøkkener, spisepladser og vaskemaskiner i hver enhed giver den bekvemmelighed og fleksibilitet, som familier, der rejser med børn, ofte efterspørger, hvilket sikrer et behageligt og praktisk ophold.
Hvilke aktiviteter kan gæster nyde i nærheden af ​​MAMA Apartments i Riva del Garda?
Området omkring MAMA Apartments i Riva del Garda er rigt på muligheder for udendørs aktiviteter. Gæsterne kan nyde aktiviteter såsom fiskeri i Gardasøen, cykle langs naturskønne ruter og kajaksejlads på søens vand, alt sammen let tilgængeligt fra ejendommens centrale beliggenhed.
Tilbyder MAMA Apartments spisemuligheder, eller er det selvforplejning?
MAMA Apartments er designet til ophold med egen forplejning, hvor hver enhed har et fuldt udstyret tekøkken og en dedikeret spiseplads. Dette giver gæsterne fleksibilitet til at tilberede deres egne måltider, hvilket komplementerer den uafhængige rejseoplevelse i Riva del Garda.
Hvad gør MAMA Apartments til et unikt valg for et ophold i Riva del Garda?
MAMA Apartments skiller sig ud for sin kombination af familieindkvartering med egen forplejning, komplet med tekøkken og vaskemaskiner og praktiske faciliteter såsom gratis cykler og privat ind-/udtjekning. Dens centrale beliggenhed nær Sabbioni-stranden og andre attraktioner, kombineret med en opmærksom vært, sikrer en bekvem og behagelig base for at udforske Gardasøen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

MAMA Apartments
Via Fiume 17
Riva del Garda (TN)
Italien
+39-0464.552653 Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Shuttle
Accessible

Seværdigheder

Cascate del Varone 2 km
Funivia Monte Baldo 19 km
Il Vittoriale 40 km
Trento 42 km
Gardaland 75 km
Movieland Park 77 km
Caneva Aquapark 78 km
Brescia 79 km
Parco Giardino Sigurtà 85 km
Arena di Verona 87 km
Verona 87 km
Grotte di Catullo 90 km
Mantova 116 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of MAMA Apartments?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.840 gæster besøgte MAMA Apartments i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,7 besøg og en top på 736 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Mexico
Kina
HK

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V17