GardaLake.com
Villa Rita - hotels in Monzambano, Lake Garda, Italy

Villa Rita, Monzambano

📍 8 Via Serravalle, Monzambano

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Villa Rita er et pensionat beliggende i Monzambano, der tilbyder en elegant indkvarteringsoplevelse i Gardasøen. Gæsterne kan nyde en solterrasse og have, suppleret med gratis WiFi overalt på ejendommen. Pensionatet tilbyder bekvemmeligheden ved privat ind- og udtjekning, hvilket sikrer en glat og personlig ankomst- og afrejseproces for alle besøgende. Indkvartering på Villa Rita er designet til komfort og har aircondition, egen terrasse eller balkon og eget badeværelse. Værelsesfaciliteterne inkluderer en te- og kaffemaskine, bidet, hårtørrer og lydisolering for et fredeligt ophold. Gæsterne kan også nyde udsigten over haven fra deres værelser. Et højdepunkt for mange besøgende er den lækre italienske morgenmad, der serveres direkte på værelset. Denne solide morgenmad omfatter juice og friske bagværk, der tilbyder en behagelig og energigivende …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

8 Via Serravalle
Monzambano (MN)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingBreakfast

Seværdigheder

Parco Giardino Sigurtà 8 km
Movieland Park 12 km
Caneva Aquapark 12 km
Gardaland 12 km
Grotte di Catullo 17 km
Mantova 34 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 45 km
Brescia 48 km
Funivia Monte Baldo 59 km
Cascate del Varone 84 km
Trento 98 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Villa Rita?
Villa Rita ligger i Monzambano, i den naturskønne Gardasø-region i Italien. Det er bekvemt placeret for at få adgang til lokale attraktioner og er cirka 20 km fra Verona lufthavn.
Hvordan kan gæster tjekke ind og ud?
Pensionatet tilbyder privat ind- og udtjekning, hvilket giver en problemfri og personlig oplevelse for gæsterne ved ankomst og afrejse.
Hvad er inkluderet i morgenmaden på Villa Rita?
En solid italiensk morgenmad serveres direkte på værelset. Det inkluderer friske kager og juice, der giver en behagelig og energigivende start på din dag.
Er Villa Rita velegnet til familier?
Selvom det ikke udtrykkeligt er angivet som familie-fokuseret, tilbyder pensionatet komfortable faciliteter og ligger 11 km fra Gardaland, en populær forlystelsespark, hvilket gør det til en bekvem base for familier, der besøger området.
Hvad er de nærliggende seværdigheder i Villa Rita?
Villa Rita ligger 11 km fra tårnet i San Martino della Battaglia og Gardaland. Det ligger også 16 km fra Terme Sirmione - Virgilio og 19 km fra Sirmione Slot.
Tilbyder Villa Rita parkering?
Ja, gratis privat parkering på stedet er tilgængelig for gæster, hvilket giver bekvemmelighed for dem, der rejser i bil.
Hvilke faciliteter er tilgængelige på værelserne?
Værelserne på Villa Rita har aircondition, terrasse eller balkon, eget badeværelse med hårtørrer og bidet, te- og kaffemaskine samt lydisolering for et behageligt ophold. Der er også udsigt til haven.

Besøgsstatistik

5.413 gæster besøgte Villa Rita i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 14,8 besøg og en top på 581 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Villa Rita

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Canada
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V10

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Villa Rita?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Villa Rita - Monzambano

Hotels
Villa Rita - hotels in Monzambano, Lake Garda, Italy

Villa Rita er et pensionat beliggende i Monzambano, der tilbyder en elegant indkvarteringsoplevelse i Gardasøen. Gæsterne kan nyde en solterrasse og have, suppleret med gratis WiFi overalt på ejendommen. Pensionatet tilbyder bekvemmeligheden ved privat ind- og udtjekning, hvilket sikrer en glat og personlig ankomst- og afrejseproces for alle besøgende. Indkvartering på Villa Rita er designet til komfort og har aircondition, egen terrasse eller balkon og eget badeværelse. Værelsesfaciliteterne inkluderer en te- og kaffemaskine, bidet, hårtørrer og lydisolering for et fredeligt ophold. Gæsterne kan også nyde udsigten over haven fra deres værelser. Et højdepunkt for mange besøgende er den lækre italienske morgenmad, der serveres direkte på værelset. Denne solide morgenmad omfatter juice og friske bagværk, der tilbyder en behagelig og energigivende start på hver dag med udforskning omkring Gardasøen. For dem, der rejser i bil, er gratis privat parkering på stedet let tilgængelig. Villa Rita er bekvemt beliggende for at udforske lokale attraktioner, beliggende 11 km fra San Martino della Battaglia-tårnet og den populære forlystelsespark Gardaland. Det er også inden for rækkevidde af Terme Sirmione - Virgilio (16 km) og Sirmione Slot (19 km), med Verona Lufthavn kun 20 km væk. Oplev charmen ved Monzambano og det omkringliggende område ved Gardasøen fra dette indbydende pensionat.

Ofte stillede spørgsmål — Villa Rita

Hvor ligger Villa Rita?
Villa Rita ligger i Monzambano, i den naturskønne Gardasø-region i Italien. Det er bekvemt placeret for at få adgang til lokale attraktioner og er cirka 20 km fra Verona lufthavn.
Hvordan kan gæster tjekke ind og ud?
Pensionatet tilbyder privat ind- og udtjekning, hvilket giver en problemfri og personlig oplevelse for gæsterne ved ankomst og afrejse.
Hvad er inkluderet i morgenmaden på Villa Rita?
En solid italiensk morgenmad serveres direkte på værelset. Det inkluderer friske kager og juice, der giver en behagelig og energigivende start på din dag.
Er Villa Rita velegnet til familier?
Selvom det ikke udtrykkeligt er angivet som familie-fokuseret, tilbyder pensionatet komfortable faciliteter og ligger 11 km fra Gardaland, en populær forlystelsespark, hvilket gør det til en bekvem base for familier, der besøger området.
Hvad er de nærliggende seværdigheder i Villa Rita?
Villa Rita ligger 11 km fra tårnet i San Martino della Battaglia og Gardaland. Det ligger også 16 km fra Terme Sirmione - Virgilio og 19 km fra Sirmione Slot.
Tilbyder Villa Rita parkering?
Ja, gratis privat parkering på stedet er tilgængelig for gæster, hvilket giver bekvemmelighed for dem, der rejser i bil.
Hvilke faciliteter er tilgængelige på værelserne?
Værelserne på Villa Rita har aircondition, terrasse eller balkon, eget badeværelse med hårtørrer og bidet, te- og kaffemaskine samt lydisolering for et behageligt ophold. Der er også udsigt til haven.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Villa Rita
8 Via Serravalle
Monzambano (MN)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast

Seværdigheder

Parco Giardino Sigurtà 8 km
Movieland Park 12 km
Caneva Aquapark 12 km
Gardaland 12 km
Grotte di Catullo 17 km
Mantova 34 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 45 km
Brescia 48 km
Funivia Monte Baldo 59 km
Cascate del Varone 84 km
Trento 98 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Villa Rita?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.413 gæster besøgte Villa Rita i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 14,8 besøg og en top på 581 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Canada

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V10