GardaLake.com
Un angolo di paradiso - holiday apartments in Torri del Benaco, Lake Garda, Italy

Un angolo di paradiso, Torri del Benaco

📍 91 Via Roma, Torri del Benaco

💆 Spa 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Un angolo di paradiso er en lejlighed med 2 soveværelser beliggende i Torri del Benaco, som tilbyder komfortabel indkvartering med udsigt over søen og væsentlige faciliteter til et ophold med egen forplejning ved Gardasøen. Denne logivirksomhed i stueetagen har en privat indgang, hvilket sikrer en følelse af afsondrethed og bekvemmelighed for gæster, der udforsker Veneto-regionen i Italien. Lejligheden er omhyggeligt udstyret med et tekøkken med køleskab og komfur samt en dedikeret spiseplads med spisebord, hvilket gør den ideel til at tilberede måltider og nyde dem i ro og mag. En vaskemaskine er også til rådighed, hvilket tilføjer praktisk nytte til længere ophold eller for familier. Gæster kan holde forbindelsen med gratis WiFi-adgang under hele deres besøg, og ejendommen tilbyder en …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

91 Via Roma
Torri del Benaco (VR)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Spa & WellnessFree WiFiParking

Seværdigheder

Funivia Monte Baldo 15 km
Gardaland 28 km
Caneva Aquapark 29 km
Movieland Park 30 km
Cascate del Varone 33 km
Parco Giardino Sigurtà 45 km
Arena di Verona 48 km
Verona 48 km
Grotte di Catullo 49 km
Mantova 77 km
Il Vittoriale 78 km
Brescia 81 km
Trento 93 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Un angolo di paradiso?
Un angolo di paradiso er beliggende i Torri del Benaco, en charmerende lokalitet på den østlige bred af Gardasøen, Italien. Lejligheden byder på naturskøn udsigt over søen og et lokalt vartegn, hvilket giver en malerisk ramme for dit ophold i Veneto-regionen. Dens beliggenhed giver mulighed for nem udforskning af de omkringliggende byer ved søen og den naturlige skønhed.
Hvilke faciliteter er der på Un angolo di paradiso?
Denne to-værelses lejlighed tilbyder en række moderne bekvemmeligheder for et behageligt ophold. Gæsterne har egen indgang, fuldt udstyret tekøkken med køleskab og komfur, spiseplads og vaskemaskine. Der er gratis WiFi samt et tv. For nemheds skyld tilbydes der også betalt privat parkering på stedet og privat ind- og udtjekning.
Er Un angolo di paradiso velegnet til familier?
Ja, Un angolo di paradiso er velegnet til familier, der tilbyder en lejlighed med to soveværelser, der giver rigelig plads. Tilstedeværelsen af ​​et tekøkken og en vaskemaskine tilføjer praktisk bekvemmelighed for familieophold. Desuden gør dens nærhed til attraktioner som Gardaland, der ligger 26 km væk, det til en bekvem base for familieeventyr ved Gardasøen.
Hvilke spisemuligheder er der på Un angolo di paradiso?
Un angolo di paradiso er designet til selvforplejning og byder på et fuldt udstyret tekøkken i lejligheden. Dette inkluderer et køleskab og komfur, så gæsterne kan tilberede deres egne måltider. Der er også et dedikeret spiseområde med et spisebord til at nyde hjemmelavede retter, hvilket giver fleksibilitet til dine kulinariske præferencer under dit besøg i Gardasøen.
Hvad er indtjeknings- og udtjekningsprocedurerne på Un angolo di paradiso?
Gæster på Un angolo di paradiso kan forvente en strømlinet og personlig oplevelse med en privat ind- og udtjekning. Dette giver mulighed for fleksibilitet og bekvemmelighed, hvilket sikrer en smidig ankomst- og afrejseproces, der er skræddersyet til din tidsplan, hvilket forbedrer den private og uafhængige karakter af dit lejlighedsophold.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Un angolo di paradiso?
Lejligheden er bekvemt placeret for at udforske forskellige attraktioner omkring Gardasøen. Gardaland, en populær forlystelsespark, ligger 26 km derfra. De termiske bade i Terme Sirmione - Virgilio er tilgængelige på 37 km. Gæsterne kan også opdage de charmerende byer ved søen, deltage i vandaktiviteter eller blot nyde middelhavslandskabet i Gardasøen.
Tilbyder Un angolo di paradiso parkeringsmuligheder?
Ja, Un angolo di paradiso tilbyder privat parkering på stedet for gæster. Denne faciliteter tilbyder bekvemmelighed og ro i sindet for dem, der rejser med deres eget køretøj, og sikrer sikker opbevaring af din bil under hele dit ophold i Torri del Benaco, og mens du udforsker det bredere område ved Gardasøen.

Besøgsstatistik

5.817 gæster besøgte Un angolo di paradiso i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 15,9 besøg og en top på 651 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Un angolo di paradiso

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Un angolo di paradiso?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Un angolo di paradiso - Torri del Benaco

Holiday Apartments
Un angolo di paradiso - holiday apartments in Torri del Benaco, Lake Garda, Italy

Un angolo di paradiso er en lejlighed med 2 soveværelser beliggende i Torri del Benaco, som tilbyder komfortabel indkvartering med udsigt over søen og væsentlige faciliteter til et ophold med egen forplejning ved Gardasøen. Denne logivirksomhed i stueetagen har en privat indgang, hvilket sikrer en følelse af afsondrethed og bekvemmelighed for gæster, der udforsker Veneto-regionen i Italien. Lejligheden er omhyggeligt udstyret med et tekøkken med køleskab og komfur samt en dedikeret spiseplads med spisebord, hvilket gør den ideel til at tilberede måltider og nyde dem i ro og mag. En vaskemaskine er også til rådighed, hvilket tilføjer praktisk nytte til længere ophold eller for familier. Gæster kan holde forbindelsen med gratis WiFi-adgang under hele deres besøg, og ejendommen tilbyder en privat ind- og udtjekning for en strømlinet ankomst- og afrejseoplevelse. For dem, der rejser i bil, er betalt privat parkering tilgængelig på stedet. Boligarealet er forbedret af klinkegulve og en komfortabel sofa, suppleret med et fjernsyn til underholdning. Fra lejligheden kan gæsterne nyde en naturskøn udsigt over søen, der tilbyder en malerisk kulisse til deres italienske tilflugtssted sammen med en udsigt over et lokalt vartegn. Beliggende i Torri del Benaco, tjener denne ejendom som en bekvem base for at udforske Gardasøens østlige bred, kendt for sine charmerende byer og middelhavsklima. Nærliggende attraktioner omfatter Gardaland, som ligger 26 km væk, og de termiske bade i Terme Sirmione - Virgilio, som er tilgængelige på 37 km. Verona Lufthavn er også inden for rækkevidde, i en afstand af 44 km, hvilket letter rejseforbindelser. Overvej denne private lejlighed for en komfortabel og uafhængig italiensk flugt til Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — Un angolo di paradiso

Hvor ligger Un angolo di paradiso?
Un angolo di paradiso er beliggende i Torri del Benaco, en charmerende lokalitet på den østlige bred af Gardasøen, Italien. Lejligheden byder på naturskøn udsigt over søen og et lokalt vartegn, hvilket giver en malerisk ramme for dit ophold i Veneto-regionen. Dens beliggenhed giver mulighed for nem udforskning af de omkringliggende byer ved søen og den naturlige skønhed.
Hvilke faciliteter er der på Un angolo di paradiso?
Denne to-værelses lejlighed tilbyder en række moderne bekvemmeligheder for et behageligt ophold. Gæsterne har egen indgang, fuldt udstyret tekøkken med køleskab og komfur, spiseplads og vaskemaskine. Der er gratis WiFi samt et tv. For nemheds skyld tilbydes der også betalt privat parkering på stedet og privat ind- og udtjekning.
Er Un angolo di paradiso velegnet til familier?
Ja, Un angolo di paradiso er velegnet til familier, der tilbyder en lejlighed med to soveværelser, der giver rigelig plads. Tilstedeværelsen af ​​et tekøkken og en vaskemaskine tilføjer praktisk bekvemmelighed for familieophold. Desuden gør dens nærhed til attraktioner som Gardaland, der ligger 26 km væk, det til en bekvem base for familieeventyr ved Gardasøen.
Hvilke spisemuligheder er der på Un angolo di paradiso?
Un angolo di paradiso er designet til selvforplejning og byder på et fuldt udstyret tekøkken i lejligheden. Dette inkluderer et køleskab og komfur, så gæsterne kan tilberede deres egne måltider. Der er også et dedikeret spiseområde med et spisebord til at nyde hjemmelavede retter, hvilket giver fleksibilitet til dine kulinariske præferencer under dit besøg i Gardasøen.
Hvad er indtjeknings- og udtjekningsprocedurerne på Un angolo di paradiso?
Gæster på Un angolo di paradiso kan forvente en strømlinet og personlig oplevelse med en privat ind- og udtjekning. Dette giver mulighed for fleksibilitet og bekvemmelighed, hvilket sikrer en smidig ankomst- og afrejseproces, der er skræddersyet til din tidsplan, hvilket forbedrer den private og uafhængige karakter af dit lejlighedsophold.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Un angolo di paradiso?
Lejligheden er bekvemt placeret for at udforske forskellige attraktioner omkring Gardasøen. Gardaland, en populær forlystelsespark, ligger 26 km derfra. De termiske bade i Terme Sirmione - Virgilio er tilgængelige på 37 km. Gæsterne kan også opdage de charmerende byer ved søen, deltage i vandaktiviteter eller blot nyde middelhavslandskabet i Gardasøen.
Tilbyder Un angolo di paradiso parkeringsmuligheder?
Ja, Un angolo di paradiso tilbyder privat parkering på stedet for gæster. Denne faciliteter tilbyder bekvemmelighed og ro i sindet for dem, der rejser med deres eget køretøj, og sikrer sikker opbevaring af din bil under hele dit ophold i Torri del Benaco, og mens du udforsker det bredere område ved Gardasøen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Un angolo di paradiso
91 Via Roma
Torri del Benaco (VR)
Italien
Website

Services & faciliteter

Spa & Wellness
Free WiFi
Parking

Seværdigheder

Funivia Monte Baldo 15 km
Gardaland 28 km
Caneva Aquapark 29 km
Movieland Park 30 km
Cascate del Varone 33 km
Parco Giardino Sigurtà 45 km
Arena di Verona 48 km
Verona 48 km
Grotte di Catullo 49 km
Mantova 77 km
Il Vittoriale 78 km
Brescia 81 km
Trento 93 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Un angolo di paradiso?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.817 gæster besøgte Un angolo di paradiso i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 15,9 besøg og en top på 651 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13