GardaLake.com
Hotel Santa Giulia - 3 star hotels in Castenedolo, Lake Garda, Italy

Hotel Santa Giulia, Castenedolo

★★★

📍 Via Sandro Pertini 16, Castenedolo

🍽️ Restaurant 🍸 Bar 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu Ring

Hotel Santa Giulia er en 3-stjernet logivirksomhed beliggende i Castenedolo, i den bredere Gardasø-region, og tilbyder komfortable familieværelser og traditionel italiensk spisning. Denne indkvartering udgør en praktisk base for at udforske området, beliggende 16 km fra Madonna delle Grazie og 36 km fra den populære forlystelsespark Gardaland. Gæsterne kan forvente faciliteter såsom aircondition, private badeværelser udstyret med bidet og hårtørrer, gratis WiFi og køleskabe på værelset. Hvert værelse har tv, skrivebord og klinkegulv, hvilket sikrer et behageligt ophold. Hotellets restaurant serverer italienske retter til brunch og middag, suppleret med en bar, der tilbyder cocktails og aftendrinks. For nemheds skyld er der gratis privat parkering på stedet, og ejendommen nyder godt af en døgnåben reception og flersproget personale. Et spillelokale tilføjer …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Sandro Pertini 16
Castenedolo (BS)
Italien
+39-030.2040311 📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

RestaurantBarFree WiFiParkingFree ParkingBreakfastAccessible

Seværdigheder

Brescia 15 km
Il Vittoriale 29 km
Grotte di Catullo 30 km
Gardaland 37 km
Caneva Aquapark 37 km
Movieland Park 37 km
Parco Giardino Sigurtà 43 km
Arena di Verona 59 km
Verona 59 km
Cascate del Varone 70 km
Mantova 84 km
Funivia Monte Baldo 85 km
Trento 123 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Hotel Santa Giulia?
Hotel Santa Giulia ligger i Castenedolo, i regionen Gardasøen i Italien. Det ligger 16 km fra Madonna delle Grazie og 36 km fra Gardaland.
Hvordan får jeg adgang til Hotel Santa Giulia?
Hotellet tilbyder gratis privat parkering på stedet for gæster, der ankommer i bil. Offentlige transportmuligheder til Castenedolo-området bør undersøges baseret på dine rejseplaner.
Hvilke spisemuligheder er der på Hotel Santa Giulia?
Gæsterne kan nyde italienske retter på hotellets traditionelle restaurant, som serverer brunch og middag. Der er også en bar, der byder på cocktails og aftendrinks.
Er Hotel Santa Giulia velegnet til familier?
Ja, hotellet tilbyder familieværelser udstyret med aircondition og væsentlige faciliteter, hvilket gør det til et velegnet valg for familier, der rejser til Gardasøen-regionen.
Hvad er procedurerne for ind- og udtjekning?
Hotellet tilbyder en døgnåben reception, som til enhver tid kan hjælpe med ind- og udtjekning. Der tilbydes også daglig rengøring.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Hotel Santa Giulia?
Nærliggende attraktioner, der nævnes, omfatter Madonna delle Grazie, Gardaland, Desenzano Slot og Catullus-grotterne, der tilbyder muligheder for regional udforskning.
Hvad gør Hotel Santa Giulia unikt?
Hotellet tilbyder et praktisk og komfortabelt ophold med familieværelser med faciliteter såsom aircondition og gratis WiFi, sammen med traditionel italiensk spisning og et praktisk spillelokale.

Besøgsstatistik

5.883 gæster besøgte Hotel Santa Giulia i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 16,1 besøg og en top på 679 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Hotel Santa Giulia

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V6

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Hotel Santa Giulia?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Hotel Santa Giulia - Castenedolo★★★☆☆

Hotels
Hotel Santa Giulia - 3 star hotels in Castenedolo, Lake Garda, Italy

Hotel Santa Giulia er en 3-stjernet logivirksomhed beliggende i Castenedolo, i den bredere Gardasø-region, og tilbyder komfortable familieværelser og traditionel italiensk spisning. Denne indkvartering udgør en praktisk base for at udforske området, beliggende 16 km fra Madonna delle Grazie og 36 km fra den populære forlystelsespark Gardaland. Gæsterne kan forvente faciliteter såsom aircondition, private badeværelser udstyret med bidet og hårtørrer, gratis WiFi og køleskabe på værelset. Hvert værelse har tv, skrivebord og klinkegulv, hvilket sikrer et behageligt ophold. Hotellets restaurant serverer italienske retter til brunch og middag, suppleret med en bar, der tilbyder cocktails og aftendrinks. For nemheds skyld er der gratis privat parkering på stedet, og ejendommen nyder godt af en døgnåben reception og flersproget personale. Et spillelokale tilføjer et element af fritid for gæsterne. Selvom det ikke er direkte ved søbredden, giver dets beliggenhed adgang til regionale attraktioner som Desenzano Slot og Catullus-grotterne, hvilket gør det til et funktionelt valg for rejsende, der søger et veludstyret ophold nær Gardasøens sydlige kyster. Hotellets engagement i daglig rengøring og heldagssikkerhed bidrager til et sikkert og velholdt miljø for alle besøgende.

Ofte stillede spørgsmål — Hotel Santa Giulia

Hvor ligger Hotel Santa Giulia?
Hotel Santa Giulia ligger i Castenedolo, i regionen Gardasøen i Italien. Det ligger 16 km fra Madonna delle Grazie og 36 km fra Gardaland.
Hvordan får jeg adgang til Hotel Santa Giulia?
Hotellet tilbyder gratis privat parkering på stedet for gæster, der ankommer i bil. Offentlige transportmuligheder til Castenedolo-området bør undersøges baseret på dine rejseplaner.
Hvilke spisemuligheder er der på Hotel Santa Giulia?
Gæsterne kan nyde italienske retter på hotellets traditionelle restaurant, som serverer brunch og middag. Der er også en bar, der byder på cocktails og aftendrinks.
Er Hotel Santa Giulia velegnet til familier?
Ja, hotellet tilbyder familieværelser udstyret med aircondition og væsentlige faciliteter, hvilket gør det til et velegnet valg for familier, der rejser til Gardasøen-regionen.
Hvad er procedurerne for ind- og udtjekning?
Hotellet tilbyder en døgnåben reception, som til enhver tid kan hjælpe med ind- og udtjekning. Der tilbydes også daglig rengøring.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Hotel Santa Giulia?
Nærliggende attraktioner, der nævnes, omfatter Madonna delle Grazie, Gardaland, Desenzano Slot og Catullus-grotterne, der tilbyder muligheder for regional udforskning.
Hvad gør Hotel Santa Giulia unikt?
Hotellet tilbyder et praktisk og komfortabelt ophold med familieværelser med faciliteter såsom aircondition og gratis WiFi, sammen med traditionel italiensk spisning og et praktisk spillelokale.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Hotel Santa Giulia
★★★
Via Sandro Pertini 16
Castenedolo (BS)
Italien
+39-030.2040311 Website

Services & faciliteter

Restaurant
Bar
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast
Accessible

Seværdigheder

Brescia 15 km
Il Vittoriale 29 km
Grotte di Catullo 30 km
Gardaland 37 km
Caneva Aquapark 37 km
Movieland Park 37 km
Parco Giardino Sigurtà 43 km
Arena di Verona 59 km
Verona 59 km
Cascate del Varone 70 km
Mantova 84 km
Funivia Monte Baldo 85 km
Trento 123 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Hotel Santa Giulia?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.883 gæster besøgte Hotel Santa Giulia i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 16,1 besøg og en top på 679 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V6