GardaLake.com
Riviera Carducci Rooms - accommodation in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

Riviera Carducci Rooms, Peschiera del Garda

📍 Salita Tognon 5 (Lungolago Garibaldi 11), Peschiera del Garda

🏖️ Sø 📶 WiFi ❄️ A/C
Book nu Ring

Riviera Carducci Rooms er en logivirksomhed beliggende direkte ved søbredden i Peschiera del Garda, og tilbyder gæsterne et behageligt ophold med moderne bekvemmeligheder og direkte adgang til Gardasøens fredfyldte vand. Denne ejendom tilbyder indkvartering udstyret med gratis WiFi og aircondition, hvilket sikrer et behageligt miljø for besøgende, der udforsker Veneto-siden af ​​Italiens største sø. Gæsterne inviteres til at slappe af på ejendommens terrasse, som byder på vidstrakt udsigt over Gardasøen, hvilket skaber en ideel ramme for afslapning og at nyde atmosfæren ved søen. Hvert værelse på Riviera Carducci Rooms er omhyggeligt indrettet for at forbedre den besøgendes oplevelse. Standardfunktionerne omfatter en kaffemaskine for bekvemmelighed og satellit-tv til underholdning. Mange af værelserne er designet til at maksimere den naturskønne beliggenhed, med …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Salita Tognon 5 (Lungolago Garibaldi 11)
Peschiera del Garda (VR)
Italien
+39-348.4932631 📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Lake AccessFree WiFiAir ConditioningTerraceBalcony

Seværdigheder

Caneva Aquapark 4 km
Gardaland 4 km
Movieland Park 4 km
Parco Giardino Sigurtà 12 km
Grotte di Catullo 12 km
Arena di Verona 29 km
Verona 29 km
Il Vittoriale 39 km
Funivia Monte Baldo 46 km
Brescia 47 km
Mantova 55 km
Cascate del Varone 77 km
Trento 91 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Riviera Carducci Rooms?
Riviera Carducci Rooms er ideelt beliggende direkte ved søbredden i Peschiera del Garda, en charmerende by på den østlige bred af Gardasøen i Italien. Denne førsteklasses beliggenhed giver gæsterne øjeblikkelig adgang til søen og den lokale promenade. Ejendommen er også bekvemt placeret cirka 13 kilometer fra den historiske by Sirmione.
Hvilke faciliteter er tilgængelige på værelserne?
Hvert værelse på Riviera Carducci Rooms er udstyret med moderne bekvemmeligheder, herunder gratis WiFi, aircondition, kaffemaskine og satellit-tv. De fleste værelser har malerisk udsigt over Gardasøen, og udvalgte enheder har egen terrasse eller balkon. Samtlige værelser har eget badeværelse med badekåbe, tøfler og gratis toiletartikler.
Tilbyder Riviera Carducci Rooms spisning eller morgenmad på stedet?
Den angivne beskrivelse specificerer ikke spisemuligheder på stedet eller morgenmad på Riviera Carducci Rooms. Gæster udforsker typisk det mangfoldige udvalg af lokale restauranter, caféer og spisesteder i Peschiera del Garda, som er kendt for sine kulinariske tilbud og spiseoplevelser ved søen.
Er Riviera Carducci Rooms velegnet til familier?
Mens ejendommen fokuserer på komfortable værelser, gør dens beliggenhed ved søen i Peschiera del Garda det til en bekvem base for familier, der udforsker Gardasøen. Tilstedeværelsen af ​​faciliteter såsom aircondition og satellit-tv på værelserne kan bidrage til et behageligt familieophold. Gæster opfordres til at overveje værelseskonfigurationer og lokale attraktioner.
Hvor tilgængelige er Riviera Carducci Rooms for rejsende?
Riviera Carducci Rooms nyder godt af sin beliggenhed i Peschiera del Garda, en by med gode forbindelser ved Gardasøen. For flyrejsende ligger Verona Lufthavn cirka 21 kilometer fra ejendommen, hvilket tilbyder en nem rejse. Selve byen er let at navigere, og giver adgang til lokale attraktioner og transportforbindelser for at udforske den bredere region.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider?
Specifikke ind- og udtjekningstider for Riviera Carducci-værelserne er ikke angivet i de tilgængelige oplysninger. Som det er almindelig praksis med logivirksomheder, rådes gæster generelt til at bekræfte disse oplysninger direkte med ejendommen før deres ankomst for at sikre en jævn og bekvem oplevelse.
Hvad gør Riviera Carducci Rooms til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Riviera Carducci Rooms skiller sig ud for sin direkte beliggenhed ved søen i Peschiera del Garda, der tilbyder uovertruffen adgang til Gardasøens fredfyldte vand. Ejendommens terrasse er et førsteklasses sted for at nyde panoramaudsigt over søen, en funktion suppleret af det faktum, at de fleste værelser også tilbyder disse naturskønne udsigter. Kombinationen af ​​en førsteklasses beliggenhed og gennemtænkte værelsesfaciliteter skaber en særskilt oplevelse ved søen.

Besøgsstatistik

6.935 gæster besøgte Riviera Carducci Rooms i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 19,0 besøg og en top på 790 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Riviera Carducci Rooms

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
TW
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V12

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Riviera Carducci Rooms?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Riviera Carducci Rooms - Peschiera del Garda

Riviera Carducci Rooms - accommodation in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

Riviera Carducci Rooms er en logivirksomhed beliggende direkte ved søbredden i Peschiera del Garda, og tilbyder gæsterne et behageligt ophold med moderne bekvemmeligheder og direkte adgang til Gardasøens fredfyldte vand. Denne ejendom tilbyder indkvartering udstyret med gratis WiFi og aircondition, hvilket sikrer et behageligt miljø for besøgende, der udforsker Veneto-siden af ​​Italiens største sø. Gæsterne inviteres til at slappe af på ejendommens terrasse, som byder på vidstrakt udsigt over Gardasøen, hvilket skaber en ideel ramme for afslapning og at nyde atmosfæren ved søen.

Hvert værelse på Riviera Carducci Rooms er omhyggeligt indrettet for at forbedre den besøgendes oplevelse. Standardfunktionerne omfatter en kaffemaskine for bekvemmelighed og satellit-tv til underholdning. Mange af værelserne er designet til at maksimere den naturskønne beliggenhed, med de fleste enheder med en fængslende udsigt over søen. Derudover tilbyder udvalgte værelser den ekstra luksus ved en privat terrasse eller balkon, der giver personlige udendørsrum, hvor gæsterne kan fordybe sig yderligere i de rolige omgivelser i Peschiera del Garda. Samtlige ferieboliger har også eget badeværelse, komplet med badekåbe, tøfler og gratis toiletartikler, hvilket bidrager til opholdets komfort.

Den førsteklasses beliggenhed ved søen giver gæsterne let adgang til havnefronten og nyde den pulserende atmosfære i Peschiera del Garda, en by kendt for sine historiske fæstningsværker og charmerende kanaler. Denne beliggenhed fungerer som en fremragende base for at udforske den bredere Gardasø-region, fra afslappede gåture langs promenaden til at opdage lokale kulinariske lækkerier. For dem, der ønsker at vove sig længere, ligger den historiske by Sirmione cirka 13 kilometer væk, og tilbyder endnu en populær destination ved søen. Rejse bekvemmelighed er også et højdepunkt, med Verona Lufthavn beliggende 21 kilometer fra ejendommen, hvilket gør ankomster og afgange ligetil for internationale og indenlandske rejsende. Riviera Carducci Rooms er et indbydende tilflugtssted for dem, der søger en rolig og velindrettet base for deres Gardasøens eventyr.

Ofte stillede spørgsmål — Riviera Carducci Rooms

Hvor ligger Riviera Carducci Rooms?
Riviera Carducci Rooms er ideelt beliggende direkte ved søbredden i Peschiera del Garda, en charmerende by på den østlige bred af Gardasøen i Italien. Denne førsteklasses beliggenhed giver gæsterne øjeblikkelig adgang til søen og den lokale promenade. Ejendommen er også bekvemt placeret cirka 13 kilometer fra den historiske by Sirmione.
Hvilke faciliteter er tilgængelige på værelserne?
Hvert værelse på Riviera Carducci Rooms er udstyret med moderne bekvemmeligheder, herunder gratis WiFi, aircondition, kaffemaskine og satellit-tv. De fleste værelser har malerisk udsigt over Gardasøen, og udvalgte enheder har egen terrasse eller balkon. Samtlige værelser har eget badeværelse med badekåbe, tøfler og gratis toiletartikler.
Tilbyder Riviera Carducci Rooms spisning eller morgenmad på stedet?
Den angivne beskrivelse specificerer ikke spisemuligheder på stedet eller morgenmad på Riviera Carducci Rooms. Gæster udforsker typisk det mangfoldige udvalg af lokale restauranter, caféer og spisesteder i Peschiera del Garda, som er kendt for sine kulinariske tilbud og spiseoplevelser ved søen.
Er Riviera Carducci Rooms velegnet til familier?
Mens ejendommen fokuserer på komfortable værelser, gør dens beliggenhed ved søen i Peschiera del Garda det til en bekvem base for familier, der udforsker Gardasøen. Tilstedeværelsen af ​​faciliteter såsom aircondition og satellit-tv på værelserne kan bidrage til et behageligt familieophold. Gæster opfordres til at overveje værelseskonfigurationer og lokale attraktioner.
Hvor tilgængelige er Riviera Carducci Rooms for rejsende?
Riviera Carducci Rooms nyder godt af sin beliggenhed i Peschiera del Garda, en by med gode forbindelser ved Gardasøen. For flyrejsende ligger Verona Lufthavn cirka 21 kilometer fra ejendommen, hvilket tilbyder en nem rejse. Selve byen er let at navigere, og giver adgang til lokale attraktioner og transportforbindelser for at udforske den bredere region.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider?
Specifikke ind- og udtjekningstider for Riviera Carducci-værelserne er ikke angivet i de tilgængelige oplysninger. Som det er almindelig praksis med logivirksomheder, rådes gæster generelt til at bekræfte disse oplysninger direkte med ejendommen før deres ankomst for at sikre en jævn og bekvem oplevelse.
Hvad gør Riviera Carducci Rooms til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Riviera Carducci Rooms skiller sig ud for sin direkte beliggenhed ved søen i Peschiera del Garda, der tilbyder uovertruffen adgang til Gardasøens fredfyldte vand. Ejendommens terrasse er et førsteklasses sted for at nyde panoramaudsigt over søen, en funktion suppleret af det faktum, at de fleste værelser også tilbyder disse naturskønne udsigter. Kombinationen af ​​en førsteklasses beliggenhed og gennemtænkte værelsesfaciliteter skaber en særskilt oplevelse ved søen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Riviera Carducci Rooms
Salita Tognon 5 (Lungolago Garibaldi 11)
Peschiera del Garda (VR)
Italien
+39-348.4932631 Website

Services & faciliteter

Lake Access
Free WiFi
Air Conditioning
Terrace
Balcony

Seværdigheder

Caneva Aquapark 4 km
Gardaland 4 km
Movieland Park 4 km
Parco Giardino Sigurtà 12 km
Grotte di Catullo 12 km
Arena di Verona 29 km
Verona 29 km
Il Vittoriale 39 km
Funivia Monte Baldo 46 km
Brescia 47 km
Mantova 55 km
Cascate del Varone 77 km
Trento 91 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Riviera Carducci Rooms?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.935 gæster besøgte Riviera Carducci Rooms i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 19,0 besøg og en top på 790 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
TW

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V12