GardaLake.com
Residence Relais Cà dell'Era - hotels in Tremosine sul Garda, Lake Garda, Italy

Residence Relais Cà dell'Era, Tremosine sul Garda

📍 Via Benaco 7, Tremosine sul Garda

🏊 Pool 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu Ring

Residence Relais Cà dell'Era er en logivirksomhed i Tremosine sul Garda, der tilbyder moderne lejligheder med 1 og 2 soveværelser med udsigt over søen, beliggende i en ekspansiv 18.000 kvadratmeter stor park med oliventræer og haver, suppleret med en opvarmet havvandspool. Denne ejendom tilbyder et roligt tilflugtssted med udsigt over den fantastiske Gardasø, ideel for gæster, der søger en oplevelse med selvforplejning midt i naturlig skønhed. Indkvarteringen på Cà dell'Era Residence er designet til komfort og bekvemmelighed, og hver lejlighed har en privat terrasse eller balkon, der giver en fængslende udsigt over Gardasøen. Gæsterne vil finde veludstyrede køkkener, komplet med mikrobølgeovne og amerikanske kaffemaskiner, hvilket giver mulighed for et fleksibelt og uafhængigt ophold. Loungerne er udstyret med LCD-satellit-tv, hvilket sikrer …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Benaco 7
Tremosine sul Garda (BS)
Italien
+39-0365.951373 📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Swimming PoolFree WiFiParkingFree Parking

Seværdigheder

Cascate del Varone 23 km
Il Vittoriale 40 km
Funivia Monte Baldo 40 km
Trento 64 km
Grotte di Catullo 74 km
Brescia 79 km
Gardaland 97 km
Caneva Aquapark 99 km
Movieland Park 99 km
Parco Giardino Sigurtà 107 km
Arena di Verona 109 km
Verona 109 km
Mantova 138 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Residence Relais Cà dell'Era?
Residence Relais Cà dell'Era ligger i Tremosine sul Garda og tilbyder en smuk beliggenhed med udsigt over Gardasøen. Ejendommen er bekvemt placeret kun 500 meter fra de charmerende byer Tremosine og Pieve, hvilket giver nem adgang til lokale attraktioner og tjenester i Gardasøen-regionen.
Hvilken type overnatning tilbyder Residence Relais Cà dell'Era?
Ejendommen tilbyder moderne 1- og 2-værelses lejligheder. Hver lejlighed er designet med komfort i tankerne og byder på udsigt over søen, en privat terrasse eller balkon samt et veludstyret køkken med mikrobølgeovn og amerikansk kaffemaskine. Lounger er indrettet med LCD-satellit-tv til gæsternes underholdning.
Hvilke faciliteter og faciliteter er der på Residence Relais Cà dell'Era?
Gæsterne på Residence Relais Cà dell'Era kan nyde en opvarmet havvandspool, omgivet af oliventræer og haver i en 18.000 kvadratmeter stor park. Der tilbydes gratis poolhåndklæder og liggestole. Derudover er der gratis parkering på stedet, og et sportscenter med tennisbaner ligger i nærheden for aktive gæster.
Er Residence Relais Cà dell'Era velegnet til familier?
Ja, Residence Relais Cà dell'Era er velegnet til familier. De moderne lejligheder med 1 og 2 soveværelser tilbyder faciliteter til egen forplejning med fuldt udstyrede køkkener, hvilket giver fleksibilitet til familiemåltider. Den ekspansive have, opvarmet pool og nærliggende sportscenter med tennisbaner tilbyder rigelige muligheder for rekreation og afslapning for alle aldre.
Er der nogle specifikke reservationskrav for Residence Relais Cà dell'Era?
I vintersæsonen er Residence Relais Cà dell'Era muligvis kun tilgængelig for længere ophold, som typisk kræver minimum to eller flere nætter. For specifikke reservationsbetingelser eller for at forespørge om tilgængelighed under forskellige sæsoner, er det tilrådeligt at kontakte overnatningsstedet direkte for at få de mest nøjagtige oplysninger.
Hvad gør Residence Relais Cà dell'Era til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Residence Relais Cà dell'Era skiller sig ud på grund af sin beliggenhed i en ekspansiv 18.000 kvadratmeter stille park, med oliventræer og haver, alle med udsigt over Gardasøen. Kombinationen af ​​moderne lejligheder med egen forplejning med udsigt over søen, en opvarmet havvandspool og nærhed til de charmerende byer Tremosine og Pieve skaber en distinkt og afslappende oplevelse.

Besøgsstatistik

5.295 gæster besøgte Residence Relais Cà dell'Era i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 14,5 besøg og en top på 585 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Residence Relais Cà dell'Era

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V9

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

More hotels in Tremosine sul Garda

Hotels with Pool in Tremosine sul Garda Hotels with Parking in Tremosine sul Garda Hotels with Free Parking in Tremosine sul Garda

🏨 Ejer eller leder af Residence Relais Cà dell'Era?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Residence Relais Cà dell'Era - Tremosine sul Garda

Hotels
Residence Relais Cà dell'Era - hotels in Tremosine sul Garda, Lake Garda, Italy

Residence Relais Cà dell'Era er en logivirksomhed i Tremosine sul Garda, der tilbyder moderne lejligheder med 1 og 2 soveværelser med udsigt over søen, beliggende i en ekspansiv 18.000 kvadratmeter stor park med oliventræer og haver, suppleret med en opvarmet havvandspool. Denne ejendom tilbyder et roligt tilflugtssted med udsigt over den fantastiske Gardasø, ideel for gæster, der søger en oplevelse med selvforplejning midt i naturlig skønhed.

Indkvarteringen på Cà dell'Era Residence er designet til komfort og bekvemmelighed, og hver lejlighed har en privat terrasse eller balkon, der giver en fængslende udsigt over Gardasøen. Gæsterne vil finde veludstyrede køkkener, komplet med mikrobølgeovne og amerikanske kaffemaskiner, hvilket giver mulighed for et fleksibelt og uafhængigt ophold. Loungerne er udstyret med LCD-satellit-tv, hvilket sikrer underholdning efter en dag med udforskning af Gardasøen. De to villaer, der omfatter Relais, er beliggende i en stille, omfattende park, hvilket skaber et fredfyldt miljø.

Ud over lejlighederne tilbyder ejendommen adgang til en opvarmet havvandspool, hvor gæsterne kan nyde gratis brug af håndklæder og liggestole. De omkringliggende haver, der er rige med oliventræer, inviterer til afslapning og afslappede gåture. For dem, der er interesseret i aktive aktiviteter, er et sportscenter med tennisbaner bekvemt placeret i nærheden. De charmerende byer Tremosine og Pieve, kendt for deres lokale karakter og gæstfrihed, ligger kun 500 meter fra boligen og tilbyder nem adgang til lokale faciliteter og spisemuligheder. Gratis parkering er også tilgængelig på stedet, hvilket øger bekvemmeligheden for rejsende, der udforsker området i køretøj. Gæster sætter pris på blandingen af ​​moderne bekvemmeligheder med de fredelige, naturlige omgivelser, hvilket gør det til et populært valg for længere ophold, især i vintermånederne, hvor længere reservationer på to eller flere nætter kan være påkrævet. Denne ejendom tilbyder en mindeværdig base for at opdage Gardasøens unikke landskab og kultur.

Ofte stillede spørgsmål — Residence Relais Cà dell'Era

Hvor ligger Residence Relais Cà dell'Era?
Residence Relais Cà dell'Era ligger i Tremosine sul Garda og tilbyder en smuk beliggenhed med udsigt over Gardasøen. Ejendommen er bekvemt placeret kun 500 meter fra de charmerende byer Tremosine og Pieve, hvilket giver nem adgang til lokale attraktioner og tjenester i Gardasøen-regionen.
Hvilken type overnatning tilbyder Residence Relais Cà dell'Era?
Ejendommen tilbyder moderne 1- og 2-værelses lejligheder. Hver lejlighed er designet med komfort i tankerne og byder på udsigt over søen, en privat terrasse eller balkon samt et veludstyret køkken med mikrobølgeovn og amerikansk kaffemaskine. Lounger er indrettet med LCD-satellit-tv til gæsternes underholdning.
Hvilke faciliteter og faciliteter er der på Residence Relais Cà dell'Era?
Gæsterne på Residence Relais Cà dell'Era kan nyde en opvarmet havvandspool, omgivet af oliventræer og haver i en 18.000 kvadratmeter stor park. Der tilbydes gratis poolhåndklæder og liggestole. Derudover er der gratis parkering på stedet, og et sportscenter med tennisbaner ligger i nærheden for aktive gæster.
Er Residence Relais Cà dell'Era velegnet til familier?
Ja, Residence Relais Cà dell'Era er velegnet til familier. De moderne lejligheder med 1 og 2 soveværelser tilbyder faciliteter til egen forplejning med fuldt udstyrede køkkener, hvilket giver fleksibilitet til familiemåltider. Den ekspansive have, opvarmet pool og nærliggende sportscenter med tennisbaner tilbyder rigelige muligheder for rekreation og afslapning for alle aldre.
Er der nogle specifikke reservationskrav for Residence Relais Cà dell'Era?
I vintersæsonen er Residence Relais Cà dell'Era muligvis kun tilgængelig for længere ophold, som typisk kræver minimum to eller flere nætter. For specifikke reservationsbetingelser eller for at forespørge om tilgængelighed under forskellige sæsoner, er det tilrådeligt at kontakte overnatningsstedet direkte for at få de mest nøjagtige oplysninger.
Hvad gør Residence Relais Cà dell'Era til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Residence Relais Cà dell'Era skiller sig ud på grund af sin beliggenhed i en ekspansiv 18.000 kvadratmeter stille park, med oliventræer og haver, alle med udsigt over Gardasøen. Kombinationen af ​​moderne lejligheder med egen forplejning med udsigt over søen, en opvarmet havvandspool og nærhed til de charmerende byer Tremosine og Pieve skaber en distinkt og afslappende oplevelse.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Residence Relais Cà dell'Era
Via Benaco 7
Tremosine sul Garda (BS)
Italien
+39-0365.951373 Website

Services & faciliteter

Swimming Pool
Free WiFi
Parking
Free Parking

Seværdigheder

Cascate del Varone 23 km
Il Vittoriale 40 km
Funivia Monte Baldo 40 km
Trento 64 km
Grotte di Catullo 74 km
Brescia 79 km
Gardaland 97 km
Caneva Aquapark 99 km
Movieland Park 99 km
Parco Giardino Sigurtà 107 km
Arena di Verona 109 km
Verona 109 km
Mantova 138 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Residence Relais Cà dell'Era?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.295 gæster besøgte Residence Relais Cà dell'Era i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 14,5 besøg og en top på 585 i Apr 2026 heraf 98% Desktop og 2% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V9