GardaLake.com
Palazzo di monteoliveto - farm holidays in Monzambano, Lake Garda, Italy

Palazzo di monteoliveto, Monzambano

📍 Strada Festoni 30, Monzambano

🏊 Pool 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Palazzo di Monteoliveto er et historisk gårdophold beliggende i Monzambano, der tilbyder gæsterne en unik oplevelse i en charmerende bygning suppleret med en saltvandsswimmingpool og en frodig have. Denne ejendom tilbyder et roligt tilflugtssted i Gardasøen-regionen, der blander historisk karakter med moderne bekvemmeligheder for et mindeværdigt ophold. Gæsterne kan nyde den fredfyldte atmosfære på den ekspansive grund, som har en forfriskende saltvandspool med naturskøn udsigt, ideel til afslapning under den italienske sol. Den frodige have giver fredelige rammer for afslappede gåture, mens en udendørs pejs skaber en hyggelig stemning om aftenen. Samtlige ferieboliger på Palazzo di Monteoliveto er designet til komfort og har eget badeværelse, aircondition og malerisk udsigt til haven. Yderligere faciliteter på værelset omfatter et praktisk skrivebord, en …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Strada Festoni 30
Monzambano (MN)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Swimming PoolFree WiFiParkingFree Parking

Seværdigheder

Parco Giardino Sigurtà 9 km
Movieland Park 15 km
Caneva Aquapark 16 km
Gardaland 16 km
Grotte di Catullo 17 km
Mantova 32 km
Arena di Verona 40 km
Verona 40 km
Il Vittoriale 45 km
Brescia 49 km
Funivia Monte Baldo 63 km
Cascate del Varone 87 km
Trento 101 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Palazzo di Monteoliveto?
Palazzo di Monteoliveto ligger i Monzambano, en charmerende by i den bredere Gardasø-region i Italien. Selve ejendommen er en historisk bygning, der tilbyder en bondegårdsoplevelse, midt i et roligt landligt miljø, hvilket giver en fredelig flugt, mens den forbliver tilgængelig for regionale attraktioner.
Hvilke faciliteter er der på Palazzo di Monteoliveto?
Gæster på Palazzo di Monteoliveto kan nyde en række faciliteter designet til komfort og afslapning. Disse omfatter en saltvandsswimmingpool, en frodig have og gratis WiFi. Hvert værelse har eget badeværelse, aircondition, udsigt til haven, skrivebord, minibar og tv. Udendørs rum tilbyder også en udendørs pejs, picnic og grillområder.
Er Palazzo di Monteoliveto velegnet til familier?
Ja, Palazzo di Monteoliveto tilbyder funktioner, der gør det velegnet til familier. Gårdopholdsoplevelsen, den frodige have og saltvandsswimmingpoolen giver rigelig plads for børn at nyde. Derudover gør dens nærhed til familievenlige attraktioner som Gardaland (14 km væk) det til et bekvemt valg for dem, der rejser med børn.
Hvor tilgængeligt er Palazzo di Monteoliveto fra lokale attraktioner og transport?
Palazzo di Monteoliveto er bekvemt placeret for at udforske Gardasøen-regionen. Tårnet i San Martino della Battaglia ligger 11 km derfra, Gardaland ligger 14 km derfra, og Sirmione Slot ligger 19 km derfra. Verona Lufthavn er også tilgængelig, som ligger cirka 22 km fra ejendommen, hvilket gør ankomster og afgange ligetil.
Hvad gør Palazzo di Monteoliveto til et unikt sted at bo?
Palazzo di Monteoliveto skiller sig ud som et unikt historisk gårdophold i Monzambano. Dens omgivelser i en historisk bygning, kombineret med en moderne saltvandsswimmingpool og frodige haver, tilbyder en karakteristisk blanding af gammeldags charme og moderne komfort. Ejendommen tilbyder en fredfyldt, autentisk italiensk oplevelse på landet, samtidig med at den er tæt på de store attraktioner ved Gardasøen.

Besøgsstatistik

4.995 gæster besøgte Palazzo di monteoliveto i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 13,7 besøg og en top på 599 i Apr 2026 heraf 96% Desktop og 4% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Palazzo di monteoliveto

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Palazzo di monteoliveto?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Palazzo di monteoliveto - Monzambano

Farm Holidays
Palazzo di monteoliveto - farm holidays in Monzambano, Lake Garda, Italy

Palazzo di Monteoliveto er et historisk gårdophold beliggende i Monzambano, der tilbyder gæsterne en unik oplevelse i en charmerende bygning suppleret med en saltvandsswimmingpool og en frodig have. Denne ejendom tilbyder et roligt tilflugtssted i Gardasøen-regionen, der blander historisk karakter med moderne bekvemmeligheder for et mindeværdigt ophold. Gæsterne kan nyde den fredfyldte atmosfære på den ekspansive grund, som har en forfriskende saltvandspool med naturskøn udsigt, ideel til afslapning under den italienske sol. Den frodige have giver fredelige rammer for afslappede gåture, mens en udendørs pejs skaber en hyggelig stemning om aftenen.

Samtlige ferieboliger på Palazzo di Monteoliveto er designet til komfort og har eget badeværelse, aircondition og malerisk udsigt til haven. Yderligere faciliteter på værelset omfatter et praktisk skrivebord, en minibar for bekvemmelighed og et tv til underholdning. Der er gratis WiFi overalt på ejendommen, hvilket sikrer, at gæsterne forbliver forbundet. For dem, der nyder at leve udendørs, tilbyder gårdopholdet dedikerede picnic- og grillområder, perfekt til at nyde måltider midt i Monzambanos naturlige skønhed.

Placeringen i Monzambano fungerer som en fremragende base for at udforske de forskellige attraktioner i området ved Gardasøen. Populære seværdigheder såsom det historiske tårn i San Martino della Battaglia ligger cirka 11 km derfra, mens den spændende forlystelsespark Gardaland kan nås inden for 14 km. Det ikoniske Sirmione Slot, et betydningsfuldt vartegn ved Gardasøen, ligger omkring 19 km fra ejendommen. For rejsende, der ankommer med fly, er Verona Lufthavn bekvemt beliggende 22 km væk. Denne ejendom tilbyder et roligt tilflugtssted for dem, der søger en blanding af historisk charme og moderne komfort i hjertet af det italienske landskab.

Ofte stillede spørgsmål — Palazzo di monteoliveto

Hvor ligger Palazzo di Monteoliveto?
Palazzo di Monteoliveto ligger i Monzambano, en charmerende by i den bredere Gardasø-region i Italien. Selve ejendommen er en historisk bygning, der tilbyder en bondegårdsoplevelse, midt i et roligt landligt miljø, hvilket giver en fredelig flugt, mens den forbliver tilgængelig for regionale attraktioner.
Hvilke faciliteter er der på Palazzo di Monteoliveto?
Gæster på Palazzo di Monteoliveto kan nyde en række faciliteter designet til komfort og afslapning. Disse omfatter en saltvandsswimmingpool, en frodig have og gratis WiFi. Hvert værelse har eget badeværelse, aircondition, udsigt til haven, skrivebord, minibar og tv. Udendørs rum tilbyder også en udendørs pejs, picnic og grillområder.
Er Palazzo di Monteoliveto velegnet til familier?
Ja, Palazzo di Monteoliveto tilbyder funktioner, der gør det velegnet til familier. Gårdopholdsoplevelsen, den frodige have og saltvandsswimmingpoolen giver rigelig plads for børn at nyde. Derudover gør dens nærhed til familievenlige attraktioner som Gardaland (14 km væk) det til et bekvemt valg for dem, der rejser med børn.
Hvor tilgængeligt er Palazzo di Monteoliveto fra lokale attraktioner og transport?
Palazzo di Monteoliveto er bekvemt placeret for at udforske Gardasøen-regionen. Tårnet i San Martino della Battaglia ligger 11 km derfra, Gardaland ligger 14 km derfra, og Sirmione Slot ligger 19 km derfra. Verona Lufthavn er også tilgængelig, som ligger cirka 22 km fra ejendommen, hvilket gør ankomster og afgange ligetil.
Hvad gør Palazzo di Monteoliveto til et unikt sted at bo?
Palazzo di Monteoliveto skiller sig ud som et unikt historisk gårdophold i Monzambano. Dens omgivelser i en historisk bygning, kombineret med en moderne saltvandsswimmingpool og frodige haver, tilbyder en karakteristisk blanding af gammeldags charme og moderne komfort. Ejendommen tilbyder en fredfyldt, autentisk italiensk oplevelse på landet, samtidig med at den er tæt på de store attraktioner ved Gardasøen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Palazzo di monteoliveto
Strada Festoni 30
Monzambano (MN)
Italien
Website

Services & faciliteter

Swimming Pool
Free WiFi
Parking
Free Parking

Seværdigheder

Parco Giardino Sigurtà 9 km
Movieland Park 15 km
Caneva Aquapark 16 km
Gardaland 16 km
Grotte di Catullo 17 km
Mantova 32 km
Arena di Verona 40 km
Verona 40 km
Il Vittoriale 45 km
Brescia 49 km
Funivia Monte Baldo 63 km
Cascate del Varone 87 km
Trento 101 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Palazzo di monteoliveto?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

4.995 gæster besøgte Palazzo di monteoliveto i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 13,7 besøg og en top på 599 i Apr 2026 heraf 96% Desktop og 4% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14