GardaLake.com
CABANON urban apartments - accommodation in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

CABANON urban apartments, Peschiera del Garda

📍 Piazza Ferdinando di Savoia 5, Peschiera del Garda

🏖️ Sø 💆 Spa 🅿️ Parkering 📶 WiFi ❄️ A/C
Book nu

CABANON urban apartments tilbyder en central overnatningsoplevelse i Peschiera del Garda, og tilbyder komfortabel indkvartering med egen forplejning med en fantastisk udsigt over Gardasøen. Hver lejlighed har aircondition, et fuldt udstyret køkken, et privat badeværelse og en balkon, ideel til rejsende, der søger uafhængighed og bekvemmelighed i nærheden af ​​lokale attraktioner som Gardaland. Beliggende i det pulserende hjerte af Peschiera del Garda, tilbyder denne ejendom gæsterne en førsteklasses beliggenhed til at udforske byen og dens omgivelser. Lejlighederne er designet til komfort og praktisk, og byder på moderne bekvemmeligheder såsom et privat badeværelse med brusekabine, hvilket sikrer en forfriskende start eller afslutning på din dag. Inkluderingen af ​​et fuldt udstyret køkken giver mulighed for fuld fleksibilitet i spisning, catering til dem, …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Piazza Ferdinando di Savoia 5
Peschiera del Garda (VR)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Spa & WellnessLake AccessFree WiFiParkingAir ConditioningBalconyCyclingShuttleElevator

Seværdigheder

Movieland Park 3 km
Gardaland 4 km
Caneva Aquapark 4 km
Parco Giardino Sigurtà 12 km
Grotte di Catullo 12 km
Arena di Verona 29 km
Verona 29 km
Il Vittoriale 39 km
Funivia Monte Baldo 45 km
Brescia 46 km
Mantova 54 km
Cascate del Varone 76 km
Trento 90 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger CABANON urban apartments i Peschiera del Garda?
CABANON urbane lejligheder er centralt beliggende i Peschiera del Garda og tilbyder en førsteklasses position til at udforske byen og dens omgivelser. Ejendommen giver nem adgang til Gardasøens kystlinje, hvor Bergamini-stranden ligger 2,5 km væk, og den populære forlystelsespark Gardaland kun 2,7 km fra lejlighederne.
Hvilke faciliteter tilbyder lejlighederne på CABANON?
Hver lejlighed på CABANON urban apartments er udstyret med aircondition, eget badeværelse med brusekabine og fuldt udstyret køkken til selvforplejning. Yderligere faciliteter omfatter en privat balkon, en komfortabel sovesofa til ekstra gæster og gratis WiFi overalt på ejendommen.
Hvilke tjenester er tilgængelige for gæster på CABANON urban apartments?
Gæsterne drager fordel af praktiske tjenester såsom privat ind- og udtjekning, en elevator for nem adgang til alle etager og sikker cykelparkering. Bagageopbevaring er også tilgængelig. For transport kan der arrangeres en betalt lufthavnstransport til Verona Lufthavn, som ligger 17 km derfra.
Er CABANON urban apartments velegnet til familier, der besøger Gardasøen?
Ja, CABANON bylejligheder er velegnede til familier. De fuldt udstyrede køkkener giver mulighed for tilberedning af måltider, og sovesofaen giver ekstra soveplads. Dens centrale beliggenhed i Peschiera del Garda giver nem adgang til familievenlige attraktioner som Gardaland, der ligger kun 2,7 km væk.
Hvilke aktiviteter kan gæster nyde i nærheden af ​​CABANON urban apartments?
Området omkring CABANON urban apartments er ideelt til forskellige aktiviteter. Gæsterne kan nyde vandre- og cykelture, cykle langs Gardasøens naturskønne ruter og generel sightseeing. Nærheden til søen giver også muligheder for afslapning og udforskning ved søen.
Hvilke sprog taler personalet på CABANON urban apartments?
Receptionspersonalet på CABANON urban apartments er flersproget, hvilket sikrer en behagelig oplevelse for internationale gæster. De taler flydende tysk, engelsk, spansk og italiensk, klar til at hjælpe med eventuelle forespørgsler eller behov under dit ophold i Peschiera del Garda.
Hvad gør CABANON urban apartments til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
CABANON urban apartments skiller sig ud for sin centrale beliggenhed i Peschiera del Garda og urban lejlighedsstil med selvforplejning, der tilbyder uafhængighed med en fantastisk udsigt. Kombinationen af ​​fuldt udstyrede køkkener, balkoner og tjenester som privat indtjekning og cykelparkering, sammen med flersproget personale, giver en særskilt og bekvem oplevelse for at udforske Gardasøen.

Besøgsstatistik

6.840 gæster besøgte CABANON urban apartments i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,7 besøg og en top på 712 i Apr 2026 heraf 97% Desktop og 3% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på CABANON urban apartments

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V17

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af CABANON urban apartments?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

CABANON urban apartments - Peschiera del Garda

CABANON urban apartments - accommodation in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

CABANON urban apartments tilbyder en central overnatningsoplevelse i Peschiera del Garda, og tilbyder komfortabel indkvartering med egen forplejning med en fantastisk udsigt over Gardasøen. Hver lejlighed har aircondition, et fuldt udstyret køkken, et privat badeværelse og en balkon, ideel til rejsende, der søger uafhængighed og bekvemmelighed i nærheden af ​​lokale attraktioner som Gardaland. Beliggende i det pulserende hjerte af Peschiera del Garda, tilbyder denne ejendom gæsterne en førsteklasses beliggenhed til at udforske byen og dens omgivelser. Lejlighederne er designet til komfort og praktisk, og byder på moderne bekvemmeligheder såsom et privat badeværelse med brusekabine, hvilket sikrer en forfriskende start eller afslutning på din dag. Inkluderingen af ​​et fuldt udstyret køkken giver mulighed for fuld fleksibilitet i spisning, catering til dem, der foretrækker at tilberede deres egne måltider med friske lokale råvarer fra Gardasøen-området.

Gæster, der bor på CABANON urban apartments, kan nyde den ekstra komfort ved en balkon, perfekt til at slappe af og nyde den lokale atmosfære eller den nævnte fantastiske udsigt. En sovesofa i hver enhed tilbyder ekstra sovepladser, hvilket gør disse lejligheder velegnede til familier eller små grupper. Forbindelsen er problemfri med gratis WiFi overalt på ejendommen. For nemheds skyld kan gæsterne nyde godt af private ind- og udtjekningstjenester, en elevator for nem adgang til alle etager og sikker cykelparkering, der tilskynder til udforskning af søpromenaden og cykelruter omkring Gardasøen. Der tilbydes også bagageopbevaring, så gæsterne kan få mest muligt ud af deres ankomst- eller afrejsedage.

Ejendommens beliggenhed giver nem adgang til Gardasøens kystlinje, med Bergamini-stranden 2,5 km væk, hvilket giver muligheder for afslapning ved søen. Til underholdning ligger den populære forlystelsespark Gardaland kun 2,7 km fra lejlighederne, hvilket gør det til en tilgængelig mulighed for familier. Verona Lufthavn ligger 17 km derfra, og der tilbydes en betalt lufthavnstransport for at lette transporten. Det flersprogede receptionspersonale, der taler flydende tysk, engelsk, spansk og italiensk, står klar til at hjælpe gæsterne, hvilket sikrer et indbydende og glat ophold. Området er velegnet til forskellige aktiviteter, herunder vandre- og cykelture, cykling og generel sightseeing, der inviterer gæster til at fordybe sig i Gardasøens skønhed og kultur. Denne ejendom fungerer som en fremragende base for at opdage charmen ved Peschiera del Garda og den bredere Gardasø-region.

Ofte stillede spørgsmål — CABANON urban apartments

Hvor ligger CABANON urban apartments i Peschiera del Garda?
CABANON urbane lejligheder er centralt beliggende i Peschiera del Garda og tilbyder en førsteklasses position til at udforske byen og dens omgivelser. Ejendommen giver nem adgang til Gardasøens kystlinje, hvor Bergamini-stranden ligger 2,5 km væk, og den populære forlystelsespark Gardaland kun 2,7 km fra lejlighederne.
Hvilke faciliteter tilbyder lejlighederne på CABANON?
Hver lejlighed på CABANON urban apartments er udstyret med aircondition, eget badeværelse med brusekabine og fuldt udstyret køkken til selvforplejning. Yderligere faciliteter omfatter en privat balkon, en komfortabel sovesofa til ekstra gæster og gratis WiFi overalt på ejendommen.
Hvilke tjenester er tilgængelige for gæster på CABANON urban apartments?
Gæsterne drager fordel af praktiske tjenester såsom privat ind- og udtjekning, en elevator for nem adgang til alle etager og sikker cykelparkering. Bagageopbevaring er også tilgængelig. For transport kan der arrangeres en betalt lufthavnstransport til Verona Lufthavn, som ligger 17 km derfra.
Er CABANON urban apartments velegnet til familier, der besøger Gardasøen?
Ja, CABANON bylejligheder er velegnede til familier. De fuldt udstyrede køkkener giver mulighed for tilberedning af måltider, og sovesofaen giver ekstra soveplads. Dens centrale beliggenhed i Peschiera del Garda giver nem adgang til familievenlige attraktioner som Gardaland, der ligger kun 2,7 km væk.
Hvilke aktiviteter kan gæster nyde i nærheden af ​​CABANON urban apartments?
Området omkring CABANON urban apartments er ideelt til forskellige aktiviteter. Gæsterne kan nyde vandre- og cykelture, cykle langs Gardasøens naturskønne ruter og generel sightseeing. Nærheden til søen giver også muligheder for afslapning og udforskning ved søen.
Hvilke sprog taler personalet på CABANON urban apartments?
Receptionspersonalet på CABANON urban apartments er flersproget, hvilket sikrer en behagelig oplevelse for internationale gæster. De taler flydende tysk, engelsk, spansk og italiensk, klar til at hjælpe med eventuelle forespørgsler eller behov under dit ophold i Peschiera del Garda.
Hvad gør CABANON urban apartments til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
CABANON urban apartments skiller sig ud for sin centrale beliggenhed i Peschiera del Garda og urban lejlighedsstil med selvforplejning, der tilbyder uafhængighed med en fantastisk udsigt. Kombinationen af ​​fuldt udstyrede køkkener, balkoner og tjenester som privat indtjekning og cykelparkering, sammen med flersproget personale, giver en særskilt og bekvem oplevelse for at udforske Gardasøen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

CABANON urban apartments
Piazza Ferdinando di Savoia 5
Peschiera del Garda (VR)
Italien
Website

Services & faciliteter

Spa & Wellness
Lake Access
Free WiFi
Parking
Air Conditioning
Balcony
Cycling
Shuttle
Elevator

Seværdigheder

Movieland Park 3 km
Gardaland 4 km
Caneva Aquapark 4 km
Parco Giardino Sigurtà 12 km
Grotte di Catullo 12 km
Arena di Verona 29 km
Verona 29 km
Il Vittoriale 39 km
Funivia Monte Baldo 45 km
Brescia 46 km
Mantova 54 km
Cascate del Varone 76 km
Trento 90 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of CABANON urban apartments?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.840 gæster besøgte CABANON urban apartments i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,7 besøg og en top på 712 i Apr 2026 heraf 97% Desktop og 3% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V17