GardaLake.com
Centro storico con garage incluso - hotels in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Centro storico con garage incluso, Desenzano del Garda

📍 Via Crocefisso, Desenzano del Garda

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Centro storico con garage incluso, da KATHY er en unik logivirksomhed beliggende i hjertet af Desenzano del Garda, der tilbyder en rummelig lejlighed, der er ideel til at udforske Gardasøen. Denne centralt beliggende ejendom giver gæsterne en komfortabel base med to soveværelser og en dedikeret stue til afslapning. Lejligheden er velindrettet med et fuldt udstyret køkken, komplet med opvaskemaskine, mikroovn og ovn, sammen med en vaskemaskine for ekstra bekvemmelighed. Moderne faciliteter sikrer et behageligt ophold, herunder aircondition, streamingtjenester og gratis WiFi. En spiseplads og en sovesofa tilbyder fleksible opholdsordninger, og der tilbydes gratis toiletartikler. Dens førsteklasses beliggenhed i Desenzano del Gardas centrum placerer det kun 7 minutters gang fra Spiaggia Desenzanino og 400 meter fra det historiske Desenzano Slot. Denne …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Crocefisso
Desenzano del Garda (BS)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingFree Parking

Seværdigheder

Grotte di Catullo 8 km
Movieland Park 24 km
Caneva Aquapark 24 km
Gardaland 24 km
Il Vittoriale 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er placeringen af ​​denne logivirksomhed?
Denne logivirksomhed er beliggende i centrum af Desenzano del Garda, hvilket placerer dig tæt på lokale faciliteter og attraktioner i Gardasøen.
Tilbyder ejendommen parkering?
Ja, ejendommen inkluderer garageparkering som en del af boligen, hvilket er praktisk for gæster, der rejser i bil.
Hvilke faciliteter er tilgængelige i lejligheden?
Lejligheden er udstyret med et fuldt udstyret køkken (opvaskemaskine, mikroovn, ovn), vaskemaskine, aircondition, streamingtjenester, gratis WiFi, spiseplads og sovesofa.
Er denne logivirksomhed velegnet til familier?
Med to soveværelser, en stue og en sovesofa kan den rummelige lejlighed rumme familier. Dens centrale beliggenhed giver også nem adgang til nærliggende attraktioner.
Hvor tæt er ejendommen på søen og stranden?
Indkvarteringen ligger 7 minutters gang fra Spiaggia Desenzanino, som tilbyder nem adgang til søbredden.
Hvad er de nærliggende attraktioner?
Gæsterne er tæt på Desenzano Slot (400 meter væk) og inden for rækkevidde af attraktioner såsom Terme Sirmione og Gardaland.
Hvad gør denne bolig unik?
Dens førsteklasses beliggenhed i centrum af Desenzano del Garda, kombineret med inddragelsen af ​​en privat garage og en rummelig lejlighedsindretning, tilbyder en bekvem og komfortabel base for at udforske området.

Besøgsstatistik

6.293 gæster besøgte Centro storico con garage incluso i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,2 besøg og en top på 716 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Centro storico con garage incluso

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
HK
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

More hotels in Desenzano del Garda

Hotels with Parking in Desenzano del Garda Hotels with Free Parking in Desenzano del Garda

🏨 Ejer eller leder af Centro storico con garage incluso?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Centro storico con garage incluso - Desenzano del Garda

Hotels
Centro storico con garage incluso - hotels in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Centro storico con garage incluso, da KATHY er en unik logivirksomhed beliggende i hjertet af Desenzano del Garda, der tilbyder en rummelig lejlighed, der er ideel til at udforske Gardasøen. Denne centralt beliggende ejendom giver gæsterne en komfortabel base med to soveværelser og en dedikeret stue til afslapning. Lejligheden er velindrettet med et fuldt udstyret køkken, komplet med opvaskemaskine, mikroovn og ovn, sammen med en vaskemaskine for ekstra bekvemmelighed. Moderne faciliteter sikrer et behageligt ophold, herunder aircondition, streamingtjenester og gratis WiFi. En spiseplads og en sovesofa tilbyder fleksible opholdsordninger, og der tilbydes gratis toiletartikler. Dens førsteklasses beliggenhed i Desenzano del Gardas centrum placerer det kun 7 minutters gang fra Spiaggia Desenzanino og 400 meter fra det historiske Desenzano Slot. Denne bolig er et praktisk valg for rejsende, der søger let adgang til lokale attraktioner og den pulserende atmosfære ved søen ved Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — Centro storico con garage incluso

Hvad er placeringen af ​​denne logivirksomhed?
Denne logivirksomhed er beliggende i centrum af Desenzano del Garda, hvilket placerer dig tæt på lokale faciliteter og attraktioner i Gardasøen.
Tilbyder ejendommen parkering?
Ja, ejendommen inkluderer garageparkering som en del af boligen, hvilket er praktisk for gæster, der rejser i bil.
Hvilke faciliteter er tilgængelige i lejligheden?
Lejligheden er udstyret med et fuldt udstyret køkken (opvaskemaskine, mikroovn, ovn), vaskemaskine, aircondition, streamingtjenester, gratis WiFi, spiseplads og sovesofa.
Er denne logivirksomhed velegnet til familier?
Med to soveværelser, en stue og en sovesofa kan den rummelige lejlighed rumme familier. Dens centrale beliggenhed giver også nem adgang til nærliggende attraktioner.
Hvor tæt er ejendommen på søen og stranden?
Indkvarteringen ligger 7 minutters gang fra Spiaggia Desenzanino, som tilbyder nem adgang til søbredden.
Hvad er de nærliggende attraktioner?
Gæsterne er tæt på Desenzano Slot (400 meter væk) og inden for rækkevidde af attraktioner såsom Terme Sirmione og Gardaland.
Hvad gør denne bolig unik?
Dens førsteklasses beliggenhed i centrum af Desenzano del Garda, kombineret med inddragelsen af ​​en privat garage og en rummelig lejlighedsindretning, tilbyder en bekvem og komfortabel base for at udforske området.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Centro storico con garage incluso
Via Crocefisso
Desenzano del Garda (BS)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking

Seværdigheder

Grotte di Catullo 8 km
Movieland Park 24 km
Caneva Aquapark 24 km
Gardaland 24 km
Il Vittoriale 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Centro storico con garage incluso?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.293 gæster besøgte Centro storico con garage incluso i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,2 besøg og en top på 716 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
HK
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13