GardaLake.com
Appartamenti La Grotta - accommodation in Bardolino, Lake Garda, Italy

Appartamenti La Grotta, Bardolino

📍 Via Alessandro Manzoni, Bardolino

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Appartamenti La Grotta er en logivirksomhed, der tilbyder lejligheder i klassisk stil i det historiske centrum af Bardolino, kun 100 meter fra Gardasøens maleriske kyster. Denne ejendom tilbyder indkvartering med egen forplejning designet til komfort og uafhængighed, hvilket gør den til et ideelt valg for rejsende, der søger et fleksibelt ophold på Italiens største sø. Hver lejlighed på La Grotta har et velindrettet opholds- og spiseområde, komplet med satellit-tv til underholdning. Inkluderingen af ​​et privat tekøkken giver gæsterne frihed til at tilberede deres egne måltider, catering til individuelle præferencer og diætbehov, en væsentlig fordel for længere ophold eller familieferier. De private badeværelser er udstyret med væsentlige bekvemmeligheder, herunder gratis toiletartikler, hårtørrer og vaskemaskine, hvilket bidrager til hver enheds bekvemmelighed og …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Alessandro Manzoni
Bardolino (VR)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParking

Seværdigheder

Gardaland 12 km
Caneva Aquapark 13 km
Movieland Park 14 km
Grotte di Catullo 26 km
Parco Giardino Sigurtà 28 km
Funivia Monte Baldo 32 km
Arena di Verona 37 km
Verona 37 km
Il Vittoriale 57 km
Brescia 61 km
Mantova 66 km
Cascate del Varone 68 km
Trento 82 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Appartamenti La Grotta i Bardolino?
Appartamenti La Grotta er beliggende i det historiske centrum af Bardolino, en charmerende by på Gardasøens østlige bred. Ejendommen tilbyder en førsteklasses beliggenhed kun 100 meter fra den maleriske kyst af søen, hvilket giver nem adgang til søpromenaden og lokale attraktioner i byens pulserende kerne. Denne centrale beliggenhed giver gæsterne mulighed for at udforske Bardolinos butikker, restauranter og kulturelle steder til fods.
Hvilke faciliteter tilbyder lejlighederne på La Grotta?
Samtlige lejligheder i klassisk stil på La Grotta er designet til komfort med selvforplejning, og de har et dedikeret opholds- og spiseområde, komplet med satellit-tv. Et privat tekøkken giver gæsterne mulighed for at tilberede deres egne måltider, mens det private badeværelse omfatter gratis toiletartikler, hårtørrer og vaskemaskine for ekstra bekvemmelighed. Der er også gratis trådløs internetadgang, hvilket sikrer, at gæsterne kan holde forbindelsen under hele deres ophold i Bardolino.
Er det muligt at parkere på Appartamenti La Grotta?
Ja, Appartamenti La Grotta tilbyder den betydelige fordel ved gratis privat parkering for sine gæster. Denne faciliteter er især gavnlig for rejsende, der udforsker Gardasøen i bil, og giver et sikkert og bekvemt sted at parkere direkte ved ejendommen, især på grund af dens centrale beliggenhed i Bardolinos historiske centrum, hvor parkering ofte kan være begrænset.
Hvor tilgængelig er Appartamenti La Grotta for lokale attraktioner og transportknudepunkter?
Appartamenti La Grotta har en strategisk beliggenhed for at udforske regionen. Det er cirka 14 km fra Peschiera del Garda Station, som tilbyder forbindelser til større byer. Den populære forlystelsespark Gardaland ligger kun 15 minutters kørsel væk, hvilket gør det bekvemt for familier. Derudover ligger den historiske by Verona, rig på kulturarv, inden for 30 km, ideel til en dagstur fra Bardolino.
Er Appartamenti La Grotta velegnet til familier?
Ja, Appartamenti La Grotta er velegnet til familier. Lejlighederne med egen forplejning, udstyret med tekøkken, opholdsområde og vaskemaskine, giver et hjemlignende miljø, der imødekommer familiernes behov. Dens nærhed til Gardaland forlystelsespark, kun 15 minutters kørsel væk, gør det også til en fremragende base for familieferier, der udforsker attraktionerne ved Gardasøen.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider på Appartamenti La Grotta?
Mens specifikke tidspunkter kan variere og bekræftes ved reservation, begynder indtjekning i lejligheder med egen forplejning som Appartamenti La Grotta typisk om eftermiddagen, ofte omkring kl. 15.00. Udtjekning er normalt planlagt om morgenen, normalt kl. 10.00. Gæster rådes til at bekræfte præcise tidspunkter direkte med ejendommen inden deres ankomst for en jævn oplevelse.
Hvad gør Appartamenti La Grotta til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Appartamenti La Grotta skiller sig ud for sin kombination af en førsteklasses beliggenhed i Bardolinos historiske centrum, kun 100 meter fra Gardasøen, med uafhængigheden af ​​lejligheder med egen forplejning i klassisk stil. Inkluderingen af ​​et privat tekøkken, vaskemaskine, gratis Wi-Fi og især gratis privat parkering tilbyder enestående bekvemmelighed og fleksibilitet, hvilket gør det til en ideel base for længerevarende ophold eller familieture, der udforsker Gardasøens østlige bred og dens omkringliggende attraktioner.

Besøgsstatistik

6.564 gæster besøgte Appartamenti La Grotta i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,0 besøg og en top på 705 i May 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Appartamenti La Grotta

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Appartamenti La Grotta?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Appartamenti La Grotta - Bardolino

Appartamenti La Grotta - accommodation in Bardolino, Lake Garda, Italy

Appartamenti La Grotta er en logivirksomhed, der tilbyder lejligheder i klassisk stil i det historiske centrum af Bardolino, kun 100 meter fra Gardasøens maleriske kyster. Denne ejendom tilbyder indkvartering med egen forplejning designet til komfort og uafhængighed, hvilket gør den til et ideelt valg for rejsende, der søger et fleksibelt ophold på Italiens største sø.

Hver lejlighed på La Grotta har et velindrettet opholds- og spiseområde, komplet med satellit-tv til underholdning. Inkluderingen af ​​et privat tekøkken giver gæsterne frihed til at tilberede deres egne måltider, catering til individuelle præferencer og diætbehov, en væsentlig fordel for længere ophold eller familieferier. De private badeværelser er udstyret med væsentlige bekvemmeligheder, herunder gratis toiletartikler, hårtørrer og vaskemaskine, hvilket bidrager til hver enheds bekvemmelighed og hjemlig atmosfære. Der er gratis trådløs internetadgang overalt på ejendommen, hvilket sikrer, at gæsterne forbliver forbundet under deres besøg i Bardolino.

Den førsteklasses beliggenhed i Bardolinos historiske centrum placerer gæsterne inden for rækkevidde af byens charmerende gader, lokale butikker og traditionelle spisesteder, alt sammen kun en kort gåtur fra strandpromenaden ved søen. For dem, der udforsker den bredere region, tilbyder Appartamenti La Grotta den praktiske fordel ved gratis privat parkering. Ejendommen er strategisk beliggende for adgang til vigtige regionale attraktioner; Peschiera del Garda Station ligger cirka 14 km væk, og der er forbindelser til de større italienske byer, mens den populære Gardaland forlystelsespark ligger bekvemt 15 minutters kørsel derfra. Den historiske by Verona, der er kendt for sin romerske arena og sin kulturelle arv, er også inden for rækkevidde, kun 30 km fra lejlighederne. Denne kombination af central beliggenhed, faciliteter til egen forplejning og regional tilgængelighed gør Appartamenti La Grotta til en praktisk base for at opleve skønheden og aktiviteterne ved Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — Appartamenti La Grotta

Hvor ligger Appartamenti La Grotta i Bardolino?
Appartamenti La Grotta er beliggende i det historiske centrum af Bardolino, en charmerende by på Gardasøens østlige bred. Ejendommen tilbyder en førsteklasses beliggenhed kun 100 meter fra den maleriske kyst af søen, hvilket giver nem adgang til søpromenaden og lokale attraktioner i byens pulserende kerne. Denne centrale beliggenhed giver gæsterne mulighed for at udforske Bardolinos butikker, restauranter og kulturelle steder til fods.
Hvilke faciliteter tilbyder lejlighederne på La Grotta?
Samtlige lejligheder i klassisk stil på La Grotta er designet til komfort med selvforplejning, og de har et dedikeret opholds- og spiseområde, komplet med satellit-tv. Et privat tekøkken giver gæsterne mulighed for at tilberede deres egne måltider, mens det private badeværelse omfatter gratis toiletartikler, hårtørrer og vaskemaskine for ekstra bekvemmelighed. Der er også gratis trådløs internetadgang, hvilket sikrer, at gæsterne kan holde forbindelsen under hele deres ophold i Bardolino.
Er det muligt at parkere på Appartamenti La Grotta?
Ja, Appartamenti La Grotta tilbyder den betydelige fordel ved gratis privat parkering for sine gæster. Denne faciliteter er især gavnlig for rejsende, der udforsker Gardasøen i bil, og giver et sikkert og bekvemt sted at parkere direkte ved ejendommen, især på grund af dens centrale beliggenhed i Bardolinos historiske centrum, hvor parkering ofte kan være begrænset.
Hvor tilgængelig er Appartamenti La Grotta for lokale attraktioner og transportknudepunkter?
Appartamenti La Grotta har en strategisk beliggenhed for at udforske regionen. Det er cirka 14 km fra Peschiera del Garda Station, som tilbyder forbindelser til større byer. Den populære forlystelsespark Gardaland ligger kun 15 minutters kørsel væk, hvilket gør det bekvemt for familier. Derudover ligger den historiske by Verona, rig på kulturarv, inden for 30 km, ideel til en dagstur fra Bardolino.
Er Appartamenti La Grotta velegnet til familier?
Ja, Appartamenti La Grotta er velegnet til familier. Lejlighederne med egen forplejning, udstyret med tekøkken, opholdsområde og vaskemaskine, giver et hjemlignende miljø, der imødekommer familiernes behov. Dens nærhed til Gardaland forlystelsespark, kun 15 minutters kørsel væk, gør det også til en fremragende base for familieferier, der udforsker attraktionerne ved Gardasøen.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider på Appartamenti La Grotta?
Mens specifikke tidspunkter kan variere og bekræftes ved reservation, begynder indtjekning i lejligheder med egen forplejning som Appartamenti La Grotta typisk om eftermiddagen, ofte omkring kl. 15.00. Udtjekning er normalt planlagt om morgenen, normalt kl. 10.00. Gæster rådes til at bekræfte præcise tidspunkter direkte med ejendommen inden deres ankomst for en jævn oplevelse.
Hvad gør Appartamenti La Grotta til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
Appartamenti La Grotta skiller sig ud for sin kombination af en førsteklasses beliggenhed i Bardolinos historiske centrum, kun 100 meter fra Gardasøen, med uafhængigheden af ​​lejligheder med egen forplejning i klassisk stil. Inkluderingen af ​​et privat tekøkken, vaskemaskine, gratis Wi-Fi og især gratis privat parkering tilbyder enestående bekvemmelighed og fleksibilitet, hvilket gør det til en ideel base for længerevarende ophold eller familieture, der udforsker Gardasøens østlige bred og dens omkringliggende attraktioner.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Appartamenti La Grotta
Via Alessandro Manzoni
Bardolino (VR)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking

Seværdigheder

Gardaland 12 km
Caneva Aquapark 13 km
Movieland Park 14 km
Grotte di Catullo 26 km
Parco Giardino Sigurtà 28 km
Funivia Monte Baldo 32 km
Arena di Verona 37 km
Verona 37 km
Il Vittoriale 57 km
Brescia 61 km
Mantova 66 km
Cascate del Varone 68 km
Trento 82 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Appartamenti La Grotta?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.564 gæster besøgte Appartamenti La Grotta i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,0 besøg og en top på 705 i May 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14