GardaLake.com
Agriturismo Cascina Capo - accommodation in Negrar di Valpolicella, Lake Garda, Italy

Agriturismo Cascina Capo, Negrar di Valpolicella

📍 Via Capo 3, Negrar di Valpolicella

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Book nu

Agriturismo Cascina Capo er et indbydende gårdophold beliggende i Negrar di Valpolicella, der tilbyder gæsterne et roligt tilflugtssted med komfortabel indkvartering og væsentlige faciliteter midt i den naturskønne Gardasø-region. Denne ejendom giver en fredfyldt base for at udforske det berømte Valpolicella-område, kendt for sin naturlige skønhed og kulinariske traditioner, hvilket gør det til et ideelt valg for dem, der søger en fredelig italiensk flugt. Gæsterne på Agriturismo Cascina Capo kan nyde den fredelige udendørs have, som er et ideelt sted for afslapning og afslapning efter en dag med udforskning. Gratis WiFi er tilgængeligt overalt på ejendommen, hvilket sikrer, at besøgende nemt kan holde forbindelsen under deres ophold. Det indbydende udendørsområde opfordrer gæsterne til at opleve den rolige atmosfære, der er …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Via Capo 3
Negrar di Valpolicella (VR)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingGarden

Seværdigheder

Arena di Verona 19 km
Verona 19 km
Gardaland 34 km
Movieland Park 36 km
Caneva Aquapark 36 km
Parco Giardino Sigurtà 39 km
Grotte di Catullo 51 km
Funivia Monte Baldo 57 km
Mantova 62 km
Cascate del Varone 68 km
Il Vittoriale 78 km
Brescia 81 km
Trento 82 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Agriturismo Cascina Capo?
Agriturismo Cascina Capo ligger i Negrar di Valpolicella, en charmerende lokalitet i den bredere Valpolicella-region, kendt for sine maleriske landskaber og vindyrkning. Denne beliggenhed placerer gæster i den naturskønne Gardasø-region, og tilbyder fredelige landlige omgivelser, samtidig med at den giver nem adgang til kulturelle steder og naturlig skønhed.
Hvor tilgængelig er Agriturismo Cascina Capo med transport?
Agriturismo tilbyder god tilgængelighed for rejsende. Verona Lufthavn ligger cirka 23 km væk, hvilket gør ankomster og afgange ligetil. Mens specifikke oplysninger om offentlig transport ikke er angivet, tyder dens nærhed til Veronas store attraktioner på rimelig vejadgang for dem, der rejser i bil for at udforske områderne Valpolicella og Gardasøen.
Tilbyder Agriturismo Cascina Capo spisemuligheder?
Den angivne beskrivelse af Agriturismo Cascina Capo angiver ikke spisemuligheder på stedet eller morgenmad. Guests are encouraged to explore the local culinary offerings in Negrar di Valpolicella and the surrounding Valpolicella region, renowned for its traditional Italian cuisine and wine.
Er Agriturismo Cascina Capo velegnet til familier?
Agriturismo Cascina Capo kan være en passende mulighed for familier, især dem, der søger en rolig oplevelse på bondegården. The property features a garden and offers a pet-friendly environment, which can be appealing for families traveling with pets. Room amenities like TVs and private bathrooms contribute to a comfortable stay for all guests.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Agriturismo Cascina Capo?
Den rå beskrivelse giver ikke specifik information vedrørende ind- og udtjekningstiderne for Agriturismo Cascina Capo. Gæster finder typisk disse oplysninger direkte på deres reservationsbekræftelse eller ved at kontakte ejendommen før deres ankomst for at bekræfte arrangementer.
Hvilke attraktioner er der tæt på Agriturismo Cascina Capo?
Agriturismo Cascina Capo tilbyder adgang til flere bemærkelsesværdige attraktioner i Verona-området. San Zeno-basilikaen og Ponte Pietra ligger cirka 17 km væk. Castelvecchio-broen og Castelvecchio-museet ligger begge omkring 18 km væk, mens den historiske Verona Arena kan nås inden for 19 km fra ejendommen.
Hvad gør Agriturismo Cascina Capo til et unikt ophold?
Agriturismo Cascina Capo skiller sig ud som et charmerende gårdophold i hjertet af Valpolicella-regionen. Dets unikke tiltrækningskraft ligger i at tilbyde et fredeligt landligt tilflugtssted med en indbydende have, komfortable værelser med aircondition og udsigt til haven og en kæledyrsvenlig politik. Det giver en autentisk oplevelse i den naturskønne Gardasø-region.

Besøgsstatistik

5.507 gæster besøgte Agriturismo Cascina Capo i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 15,1 besøg og en top på 599 i Apr 2026 heraf 99% Desktop og 1% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Agriturismo Cascina Capo

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Agriturismo Cascina Capo?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Agriturismo Cascina Capo - Negrar di Valpolicella

Agriturismo Cascina Capo - accommodation in Negrar di Valpolicella, Lake Garda, Italy

Agriturismo Cascina Capo er et indbydende gårdophold beliggende i Negrar di Valpolicella, der tilbyder gæsterne et roligt tilflugtssted med komfortabel indkvartering og væsentlige faciliteter midt i den naturskønne Gardasø-region. Denne ejendom giver en fredfyldt base for at udforske det berømte Valpolicella-område, kendt for sin naturlige skønhed og kulinariske traditioner, hvilket gør det til et ideelt valg for dem, der søger en fredelig italiensk flugt.

Gæsterne på Agriturismo Cascina Capo kan nyde den fredelige udendørs have, som er et ideelt sted for afslapning og afslapning efter en dag med udforskning. Gratis WiFi er tilgængeligt overalt på ejendommen, hvilket sikrer, at besøgende nemt kan holde forbindelsen under deres ophold. Det indbydende udendørsområde opfordrer gæsterne til at opleve den rolige atmosfære, der er karakteristisk for et traditionelt italiensk gårdophold, omgivet af regionens grønne landskaber.

Hvert værelse på Agriturismo Cascina Capo er designet til komfort og bekvemmelighed og har aircondition for at sikre et behageligt klima uanset årstiden. De private badeværelser er velindrettede med gratis toiletartikler og en hårtørrer, hvilket bidrager til dit opholds komfort. Gæsterne kan nyde den maleriske udsigt over haven direkte fra deres værelser, hvilket forstærker følelsen af ​​en landlig flugt. Yderligere faciliteter på værelset inkluderer en kaffemaskine til en morgenbryg, et skrivebord til dem, der har brug for at forblive produktive, og et tv til underholdning.

Især tager agriturismoen varmt imod kæledyr, hvilket gør det til et velegnet valg for rejsende, der ønsker at tage deres dyrekammerater med på deres eventyr i Gardasøen. Denne tankevækkende faciliteter sikrer et behageligt ophold for alle medlemmer af familien.

Ejendommen er beliggende i Negrar di Valpolicella og tilbyder nem adgang til nærliggende kulturelle og historiske steder. Veronas historiske centrum, hjemsted for attraktioner såsom San Zeno-basilikaen og Ponte Pietra, ligger cirka 17 km væk. Castelvecchio-broen og Castelvecchio-museet kan nås inden for 18 km, mens den ikoniske Verona Arena ligger omkring 19 km fra agriturismoen. Verona Lufthavn er bekvemt placeret 23 km væk, hvilket letter rejsearrangementer. Agriturismo Cascina Capo præsenterer en indbydende mulighed for dem, der søger en fredelig gårdopholdsoplevelse i hjertet af Valpolicella vinregion, der kombinerer landlig charme med nem adgang til Veronas rige arv.

Ofte stillede spørgsmål — Agriturismo Cascina Capo

Hvor ligger Agriturismo Cascina Capo?
Agriturismo Cascina Capo ligger i Negrar di Valpolicella, en charmerende lokalitet i den bredere Valpolicella-region, kendt for sine maleriske landskaber og vindyrkning. Denne beliggenhed placerer gæster i den naturskønne Gardasø-region, og tilbyder fredelige landlige omgivelser, samtidig med at den giver nem adgang til kulturelle steder og naturlig skønhed.
Hvor tilgængelig er Agriturismo Cascina Capo med transport?
Agriturismo tilbyder god tilgængelighed for rejsende. Verona Lufthavn ligger cirka 23 km væk, hvilket gør ankomster og afgange ligetil. Mens specifikke oplysninger om offentlig transport ikke er angivet, tyder dens nærhed til Veronas store attraktioner på rimelig vejadgang for dem, der rejser i bil for at udforske områderne Valpolicella og Gardasøen.
Tilbyder Agriturismo Cascina Capo spisemuligheder?
Den angivne beskrivelse af Agriturismo Cascina Capo angiver ikke spisemuligheder på stedet eller morgenmad. Guests are encouraged to explore the local culinary offerings in Negrar di Valpolicella and the surrounding Valpolicella region, renowned for its traditional Italian cuisine and wine.
Er Agriturismo Cascina Capo velegnet til familier?
Agriturismo Cascina Capo kan være en passende mulighed for familier, især dem, der søger en rolig oplevelse på bondegården. The property features a garden and offers a pet-friendly environment, which can be appealing for families traveling with pets. Room amenities like TVs and private bathrooms contribute to a comfortable stay for all guests.
Hvornår er indtjekning og udtjekning på Agriturismo Cascina Capo?
Den rå beskrivelse giver ikke specifik information vedrørende ind- og udtjekningstiderne for Agriturismo Cascina Capo. Gæster finder typisk disse oplysninger direkte på deres reservationsbekræftelse eller ved at kontakte ejendommen før deres ankomst for at bekræfte arrangementer.
Hvilke attraktioner er der tæt på Agriturismo Cascina Capo?
Agriturismo Cascina Capo tilbyder adgang til flere bemærkelsesværdige attraktioner i Verona-området. San Zeno-basilikaen og Ponte Pietra ligger cirka 17 km væk. Castelvecchio-broen og Castelvecchio-museet ligger begge omkring 18 km væk, mens den historiske Verona Arena kan nås inden for 19 km fra ejendommen.
Hvad gør Agriturismo Cascina Capo til et unikt ophold?
Agriturismo Cascina Capo skiller sig ud som et charmerende gårdophold i hjertet af Valpolicella-regionen. Dets unikke tiltrækningskraft ligger i at tilbyde et fredeligt landligt tilflugtssted med en indbydende have, komfortable værelser med aircondition og udsigt til haven og en kæledyrsvenlig politik. Det giver en autentisk oplevelse i den naturskønne Gardasø-region.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Agriturismo Cascina Capo
Via Capo 3
Negrar di Valpolicella (VR)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Garden

Seværdigheder

Arena di Verona 19 km
Verona 19 km
Gardaland 34 km
Movieland Park 36 km
Caneva Aquapark 36 km
Parco Giardino Sigurtà 39 km
Grotte di Catullo 51 km
Funivia Monte Baldo 57 km
Mantova 62 km
Cascate del Varone 68 km
Il Vittoriale 78 km
Brescia 81 km
Trento 82 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Agriturismo Cascina Capo?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.507 gæster besøgte Agriturismo Cascina Capo i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 15,1 besøg og en top på 599 i Apr 2026 heraf 99% Desktop og 1% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V13