GardaLake.com
SAN LORENZO Luxury Boutique - bed and breakfast in Mantova, Lake Garda, Italy

SAN LORENZO Luxury Boutique, Mantova

📍 2 Via Dottrina Cristiana, Mantova

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Boka nu

SAN LORENZO Luxury Boutique är en charmig logiverksamhet belägen i hjärtat av Mantova, och erbjuder gästerna ett utmärkt centralt läge med omedelbar tillgång till stadens viktigaste historiska attraktioner. Beläget i den historiska stadskärnan i Mantova, en stad hyllad för sin renässansarkitektur i den bredare regionen Gardasjön, placerar denna fastighet besökare ett stenkast från Rotonda di San Lorenzo. Gästerna kan nå Piazza delle Erbe med en kort två minuters promenad, medan den majestätiska Mantua-katedralen är bekvämt belägen bara 500 meter från boendet. Det stora hertigpalatset är också lättillgängligt, bara en fyra minuters promenad bort, och det ikoniska Palazzo Te ligger 1,5 km bort, vilket inbjuder till ytterligare utforskning. De bekväma rummen på SAN LORENZO Luxury Boutique är designade för en avkopplande …

Läs mer →

Läge & kontakt

2 Via Dottrina Cristiana
Mantova (MN)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

Free WiFiParkingBreakfastRoom Service

Sevärdheter

Mantova 5 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Movieland Park 57 km
Gardaland 58 km
Caneva Aquapark 58 km
Grotte di Catullo 66 km
Il Vittoriale 92 km
Funivia Monte Baldo 92 km
Brescia 96 km
Cascate del Varone 114 km
Trento 128 km

Vanliga frågor

Vilka matalternativ finns det på SAN LORENZO Luxury Boutique?
Som gäst på SAN LORENZO Luxury Boutique kan du börja dagen med en italiensk frukostbuffé. Detta erbjudande inkluderar ett urval av lokala specialiteter, färsk juice och olika frukter, vilket ger en härlig smak av det regionala köket. Boendet har också ett kafé för ytterligare drycker och snacks hela dagen.
Vilka är transportalternativen för att nå SAN LORENZO Luxury Boutique?
Fastighetens centrala läge i Mantova gör det lättillgängligt i staden, främst genom att gå till stora attraktioner. För gäster som anländer med flyg ligger Veronas flygplats 31 km bort, och erbjuder en bekväm anslutning till regionen. Boendet erbjuder även cykeluthyrning, så att gästerna kan utforska Mantova och dess omgivningar i sin egen takt.
Vilka bekvämligheter och tjänster erbjuder SAN LORENZO Luxury Boutique?
SAN LORENZO Luxury Boutique erbjuder en rad bekvämligheter för gästernas komfort och bekvämlighet. Dessa inkluderar luftkonditionerade, ljudisolerade rum med eget badrum och utsikt över staden, gratis WiFi och streamingtjänster. Tjänsterna omfattar privat in- och utcheckning, hiss, daglig städning, ett minilivs, kafé, frisör, cykeluthyrning och bagageförvaring.
Är SAN LORENZO Luxury Boutique lämplig för familjer?
Även om beskrivningen inte uttryckligen beskriver specifika familjeorienterade faciliteter, kan de bekväma boendena med privata badrum och streamingtjänster tillgodose familjer. Dess centrala läge ger enkel gångavstånd till Mantovas historiska platser, vilket kan vara en berikande upplevelse för barn. Cykeluthyrning erbjuder också ett roligt sätt för familjer att utforska staden tillsammans.
Vilka är inchecknings- och utcheckningsprocedurerna?
SAN LORENZO Luxury Boutique erbjuder bekväma privata in- och utcheckningstjänster. Detta möjliggör en personlig och effektiv process vid ankomst och avresa, utformad för att minimera väntetider och förbättra gästkomforten. Specifika tidpunkter för dessa tjänster kommer vanligtvis att meddelas direkt av boendet vid bokning eller före ankomst.
Vad gör SAN LORENZO Luxury Boutique till ett unikt ställe att bo på i Mantova?
Detta boutiquehotell utmärker sig för sitt oöverträffade centrala läge, och placerar gästerna mitt bland Mantovas mest betydande historiska landmärken, många inom några minuter till fots. Dess blandning av bekväma, ljudisolerade boenden med utsikt över staden, omfattande tjänster som cykeluthyrning och privat incheckning, och fokus på lokala italienska frukostspecialiteter erbjuder en distinkt och autentisk Mantuan-upplevelse.

Besöksstatistik

5 258 gäster besökte SAN LORENZO Luxury Boutique under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 14,4 besök och en topp på 618 i Apr 2026 varav 95% Desktop och 5% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på SAN LORENZO Luxury Boutique

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
BD
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V14

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

🏨 Ägare eller chef för SAN LORENZO Luxury Boutique?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

SAN LORENZO Luxury Boutique - Mantova

Bed and Breakfast
SAN LORENZO Luxury Boutique - bed and breakfast in Mantova, Lake Garda, Italy

SAN LORENZO Luxury Boutique är en charmig logiverksamhet belägen i hjärtat av Mantova, och erbjuder gästerna ett utmärkt centralt läge med omedelbar tillgång till stadens viktigaste historiska attraktioner. Beläget i den historiska stadskärnan i Mantova, en stad hyllad för sin renässansarkitektur i den bredare regionen Gardasjön, placerar denna fastighet besökare ett stenkast från Rotonda di San Lorenzo. Gästerna kan nå Piazza delle Erbe med en kort två minuters promenad, medan den majestätiska Mantua-katedralen är bekvämt belägen bara 500 meter från boendet. Det stora hertigpalatset är också lättillgängligt, bara en fyra minuters promenad bort, och det ikoniska Palazzo Te ligger 1,5 km bort, vilket inbjuder till ytterligare utforskning.

De bekväma rummen på SAN LORENZO Luxury Boutique är designade för en avkopplande vistelse, med nödvändiga bekvämligheter som luftkonditionering och privata badrum. Varje rum erbjuder engagerande utsikt över staden, så att gästerna kan fördjupa sig i det urbana landskapet. För modern bekvämlighet tillhandahålls gratis WiFi och streamingtjänster, kompletterat med ljudisolering för att säkerställa en lugn miljö. Morgonen börjar med en härlig italiensk frukostbuffé, som visar upp lokala specialiteter tillsammans med färsk juice och frukt, som ger en smak av regionala smaker och en perfekt start på en dag med sightseeing.

Utöver rummen erbjuder logiverksamheten en rad bekväma tjänster för att förbättra gästupplevelsen. Dessa inkluderar privat in- och utcheckning för en sömlös ankomst och avgång, en hiss för enkel åtkomst till alla våningar och daglig städning för att upprätthålla orörda förhållanden. En minimarket och ett kafé finns på plats för omedelbara behov, medan en frisör- och cykeluthyrning erbjuder praktiska alternativ för gäster som vill utforska staden i sin egen takt. Bagageförvaring finns också tillgängligt, vilket möjliggör problemfri utforskning före eller efter incheckningen. För de som anländer med flyg ligger Veronas flygplats 31 km från fastigheten och erbjuder rimlig tillgång. Detta boutiqueboende är en välutrustad bas för att utforska Mantovas rika arv och njuta av Gardasjöns autentiska charm.

Vanliga frågor — SAN LORENZO Luxury Boutique

Vilka matalternativ finns det på SAN LORENZO Luxury Boutique?
Som gäst på SAN LORENZO Luxury Boutique kan du börja dagen med en italiensk frukostbuffé. Detta erbjudande inkluderar ett urval av lokala specialiteter, färsk juice och olika frukter, vilket ger en härlig smak av det regionala köket. Boendet har också ett kafé för ytterligare drycker och snacks hela dagen.
Vilka är transportalternativen för att nå SAN LORENZO Luxury Boutique?
Fastighetens centrala läge i Mantova gör det lättillgängligt i staden, främst genom att gå till stora attraktioner. För gäster som anländer med flyg ligger Veronas flygplats 31 km bort, och erbjuder en bekväm anslutning till regionen. Boendet erbjuder även cykeluthyrning, så att gästerna kan utforska Mantova och dess omgivningar i sin egen takt.
Vilka bekvämligheter och tjänster erbjuder SAN LORENZO Luxury Boutique?
SAN LORENZO Luxury Boutique erbjuder en rad bekvämligheter för gästernas komfort och bekvämlighet. Dessa inkluderar luftkonditionerade, ljudisolerade rum med eget badrum och utsikt över staden, gratis WiFi och streamingtjänster. Tjänsterna omfattar privat in- och utcheckning, hiss, daglig städning, ett minilivs, kafé, frisör, cykeluthyrning och bagageförvaring.
Är SAN LORENZO Luxury Boutique lämplig för familjer?
Även om beskrivningen inte uttryckligen beskriver specifika familjeorienterade faciliteter, kan de bekväma boendena med privata badrum och streamingtjänster tillgodose familjer. Dess centrala läge ger enkel gångavstånd till Mantovas historiska platser, vilket kan vara en berikande upplevelse för barn. Cykeluthyrning erbjuder också ett roligt sätt för familjer att utforska staden tillsammans.
Vilka är inchecknings- och utcheckningsprocedurerna?
SAN LORENZO Luxury Boutique erbjuder bekväma privata in- och utcheckningstjänster. Detta möjliggör en personlig och effektiv process vid ankomst och avresa, utformad för att minimera väntetider och förbättra gästkomforten. Specifika tidpunkter för dessa tjänster kommer vanligtvis att meddelas direkt av boendet vid bokning eller före ankomst.
Vad gör SAN LORENZO Luxury Boutique till ett unikt ställe att bo på i Mantova?
Detta boutiquehotell utmärker sig för sitt oöverträffade centrala läge, och placerar gästerna mitt bland Mantovas mest betydande historiska landmärken, många inom några minuter till fots. Dess blandning av bekväma, ljudisolerade boenden med utsikt över staden, omfattande tjänster som cykeluthyrning och privat incheckning, och fokus på lokala italienska frukostspecialiteter erbjuder en distinkt och autentisk Mantuan-upplevelse.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

SAN LORENZO Luxury Boutique
2 Via Dottrina Cristiana
Mantova (MN)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Free WiFi
Parking
Breakfast
Room Service

Sevärdheter

Mantova 5 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Movieland Park 57 km
Gardaland 58 km
Caneva Aquapark 58 km
Grotte di Catullo 66 km
Il Vittoriale 92 km
Funivia Monte Baldo 92 km
Brescia 96 km
Cascate del Varone 114 km
Trento 128 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of SAN LORENZO Luxury Boutique?

Hantera din lista och spåra dina besökare

5 258 gäster besökte SAN LORENZO Luxury Boutique under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 14,4 besök och en topp på 618 i Apr 2026 varav 95% Desktop och 5% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
BD

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V14