GardaLake.com
Casa nel vicolo - hotels in Montichiari, Lake Garda, Italy

Casa nel vicolo, Montichiari

📍 Vicolo Mercato, Montichiari

🍸 Bar 🅿️ Parkering 📶 WiFi
Boka nu

Casa nel vicolo i Montichiari erbjuder en unik boendeupplevelse i regionen Gardasjön, och erbjuder en bekväm lägenhet med ett sovrum och egen ingång. Detta boende på bottenvåningen är utrustat med nödvändiga bekvämligheter för en bekväm vistelse, inklusive ett pentry, en tvättmaskin och gratis WiFi. Gästerna kan dra nytta av exceptionella faciliteter på plats som en bar, specialiserade hälsopaket och ett kafé, vilket förbättrar den övergripande gästupplevelsen. Boendet erbjuder även praktiska tjänster som privat in- och utcheckning, dedikerade familjerum och säker bagageförvaring, för att tillgodose olika resenärers behov. En höjdpunkt för många gäster är det utsökta frukostutbudet, med en rad alternativ från kontinentala och italienska till veganska och glutenfria alternativ, vilket garanterar en tillfredsställande start på dagen. Även om det inte …

Läs mer →

Läge & kontakt

Vicolo Mercato
Montichiari (BS)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

BarFree WiFiParkingFree ParkingBreakfast

Sevärdheter

Brescia 25 km
Grotte di Catullo 25 km
Parco Giardino Sigurtà 32 km
Movieland Park 36 km
Caneva Aquapark 36 km
Gardaland 36 km
Il Vittoriale 39 km
Mantova 47 km
Arena di Verona 57 km
Verona 57 km
Funivia Monte Baldo 83 km
Cascate del Varone 108 km
Trento 122 km

Vanliga frågor

Var ligger Casa nel vicolo?
Casa nel vicolo ligger i Montichiari, i den bredare regionen Gardasjön i Italien. Här erbjuds en privat lägenhet på bottenvåningen med egen ingång.
Hur kommer jag åt Casa nel vicolo?
Veronas flygplats ligger 46 km från boendet och erbjuder tillgång till flygresor. Specifika information om lokal transport eller privata incheckningsförfaranden kan bekräftas av boendet.
Vilka frukostalternativ finns tillgängliga?
Casa nel vicolo erbjuder en mängd olika frukostalternativ, inklusive kontinentala, italienska, veganska och glutenfria alternativ för att tillgodose olika kostpreferenser.
Är Casa nel vicolo lämplig för familjer?
Ja, boendet erbjuder dedikerade familjerum, vilket tyder på att det är utrustat för att ta emot familjer som reser tillsammans.
Vilka är inchecknings- och utcheckningsprocedurerna?
Boendeverksamheten erbjuder privata in- och utcheckningstjänster för gästerna, vilket erbjuder en mer personlig ankomst- och avreseupplevelse.
Vilka lokala sevärdheter finns nära Casa nel vicolo?
Närliggande attraktioner inkluderar slottet Desenzano, cirka 15 km bort, och Terme Sirmione - Virgilio, som ligger 25 km från fastigheten. En skridskobana finns också i det omgivande området.
Vad gör Casa nel vicolo unik?
Dess unika ligger i den privata ingången till lägenheten med ett sovrum, tillgången till hälsopaket på plats och ett kafé, och det varierande frukostutbudet, vilket ger en bekväm och bekväm vistelse.

Besöksstatistik

5 524 gäster besökte Casa nel vicolo under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 15,1 besök och en topp på 604 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på Casa nel vicolo

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V9

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

🏨 Ägare eller chef för Casa nel vicolo?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Casa nel vicolo - Montichiari

Hotels
Casa nel vicolo - hotels in Montichiari, Lake Garda, Italy

Casa nel vicolo i Montichiari erbjuder en unik boendeupplevelse i regionen Gardasjön, och erbjuder en bekväm lägenhet med ett sovrum och egen ingång. Detta boende på bottenvåningen är utrustat med nödvändiga bekvämligheter för en bekväm vistelse, inklusive ett pentry, en tvättmaskin och gratis WiFi. Gästerna kan dra nytta av exceptionella faciliteter på plats som en bar, specialiserade hälsopaket och ett kafé, vilket förbättrar den övergripande gästupplevelsen. Boendet erbjuder även praktiska tjänster som privat in- och utcheckning, dedikerade familjerum och säker bagageförvaring, för att tillgodose olika resenärers behov. En höjdpunkt för många gäster är det utsökta frukostutbudet, med en rad alternativ från kontinentala och italienska till veganska och glutenfria alternativ, vilket garanterar en tillfredsställande start på dagen. Även om det inte ligger direkt vid sjön, ger dess läge i Montichiari tillgång till regionala attraktioner, med slottet Desenzano som ligger 15 km bort och Terme Sirmione - Virgilio på ett avstånd av 25 km. Veronas flygplats ligger 46 km bort, vilket underlättar researrangemang. För de som söker lokala aktiviteter finns en skridskobana i närheten. Casa nel vicolo erbjuder en välutrustad bas för att utforska området kring Gardasjön och dess omgivningar, med fokus på gästkomfort och praktiska bekvämligheter.

Vanliga frågor — Casa nel vicolo

Var ligger Casa nel vicolo?
Casa nel vicolo ligger i Montichiari, i den bredare regionen Gardasjön i Italien. Här erbjuds en privat lägenhet på bottenvåningen med egen ingång.
Hur kommer jag åt Casa nel vicolo?
Veronas flygplats ligger 46 km från boendet och erbjuder tillgång till flygresor. Specifika information om lokal transport eller privata incheckningsförfaranden kan bekräftas av boendet.
Vilka frukostalternativ finns tillgängliga?
Casa nel vicolo erbjuder en mängd olika frukostalternativ, inklusive kontinentala, italienska, veganska och glutenfria alternativ för att tillgodose olika kostpreferenser.
Är Casa nel vicolo lämplig för familjer?
Ja, boendet erbjuder dedikerade familjerum, vilket tyder på att det är utrustat för att ta emot familjer som reser tillsammans.
Vilka är inchecknings- och utcheckningsprocedurerna?
Boendeverksamheten erbjuder privata in- och utcheckningstjänster för gästerna, vilket erbjuder en mer personlig ankomst- och avreseupplevelse.
Vilka lokala sevärdheter finns nära Casa nel vicolo?
Närliggande attraktioner inkluderar slottet Desenzano, cirka 15 km bort, och Terme Sirmione - Virgilio, som ligger 25 km från fastigheten. En skridskobana finns också i det omgivande området.
Vad gör Casa nel vicolo unik?
Dess unika ligger i den privata ingången till lägenheten med ett sovrum, tillgången till hälsopaket på plats och ett kafé, och det varierande frukostutbudet, vilket ger en bekväm och bekväm vistelse.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

Casa nel vicolo
Vicolo Mercato
Montichiari (BS)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Bar
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast

Sevärdheter

Brescia 25 km
Grotte di Catullo 25 km
Parco Giardino Sigurtà 32 km
Movieland Park 36 km
Caneva Aquapark 36 km
Gardaland 36 km
Il Vittoriale 39 km
Mantova 47 km
Arena di Verona 57 km
Verona 57 km
Funivia Monte Baldo 83 km
Cascate del Varone 108 km
Trento 122 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of Casa nel vicolo?

Hantera din lista och spåra dina besökare

5 524 gäster besökte Casa nel vicolo under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 15,1 besök och en topp på 604 i Apr 2026 varav 100% Desktop och 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V9