GardaLake.com
Appartamenti Esmera - accommodation in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Appartamenti Esmera, Desenzano del Garda

📍 Via San Marco 9, Desenzano del Garda

🅿️ Parkering 📶 WiFi ❄️ A/C
Boka nu

Appartamenti Esmera erbjuder fullt möblerade och luftkonditionerade lägenheter i Desenzano del Garda, och erbjuder en bekväm vistelse med självhushåll bara 400 meter från Gardasjön. Som gäst har du tillgång till gratis parkering och gratis WiFi samt tillgång till en gratis utomhuspool som ligger en kort 10-minuterspromenad bort, vilket gör det till en idealisk bas för att utforska den livliga sjönära staden. Varje lägenhet på Appartamenti Esmera är genomtänkt designad för att säkerställa en bekväm och oberoende upplevelse. Boendet består av antingen ett eller två sovrum, vilket ger flexibla alternativ för ensamresenärer, par eller familjer. Ett separat vardagsrum och matplats, komplett med ett fullt utrustat kök och en bekväm soffa, gör att gästerna kan laga sin egen mat och koppla av …

Läs mer →

Läge & kontakt

Via San Marco 9
Desenzano del Garda (BS)
Italien
📍 Öppna i Google Maps

Tjänster & faciliteter

Free WiFiParkingAir Conditioning

Sevärdheter

Grotte di Catullo 8 km
Il Vittoriale 23 km
Gardaland 24 km
Movieland Park 24 km
Caneva Aquapark 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km

Vanliga frågor

Var ligger Appartamenti Esmera i Desenzano del Garda?
Appartamenti Esmera ligger i Desenzano del Garda, en populär stad vid Gardasjön. Fastigheten är bekvämt belägen bara 400 meter från Gardasjöns strand, vilket ger enkel tillgång till vattnet. Dessutom finns en gratis utomhuspool tillgänglig för gästerna, som ligger cirka 10 minuters promenad från lägenheterna, och erbjuder ett alternativ för avkoppling och rekreation.
Vilka bekvämligheter ingår i lägenheterna på Appartamenti Esmera?
Varje lägenhet på Appartamenti Esmera är fullt möblerad och utrustad med luftkonditionering för gästernas komfort. De har ett eller två sovrum, ett separat vardagsrum och matplats samt ett fullt utrustat kök, perfekt för självhushåll. En soffa finns för avkoppling, och en tvättmaskin finns också tillgänglig, vilket ger bekvämlighet för längre vistelser eller familjer. Gratis WiFi och gratis parkering ingår också.
Hur tillgänglig är Appartamenti Esmera med kollektivtrafik och bil?
Appartamenti Esmera erbjuder utmärkt tillgänglighet för resenärer. Tågstationen Desenzano del Garda ligger 1,5 km bort och erbjuder bekväma tågförbindelser. För dem som reser med bil ligger motorväg A4 bara 4 km från boendet, och gratis parkering finns på plats. Veronas flygplats ligger cirka 35 km bort, och staden Sirmione kan nås med bil på cirka 15 till 20 minuter.
Är Appartamenti Esmera lämplig för familjer som besöker Gardasjön?
Ja, Appartamenti Esmera är väl lämpad för familjer. Lägenheterna erbjuder ett eller två separata sovrum, ett vardagsrum/matsal och ett fullt utrustat kök, så att familjer kan laga mat och njuta av en bekväm, oberoende vistelse. Införandet av en tvättmaskin är särskilt fördelaktigt för familjer. Dess närhet till Gardasjön och en närliggande gratis utomhuspool erbjuder rekreationsmöjligheter för alla åldrar.
Vilka unika fördelar erbjuder Appartamenti Esmera för en vistelse vid Gardasjön?
Appartamenti Esmera utmärker sig för sin bekvämlighet med självhushåll, och erbjuder fullt möblerade och luftkonditionerade lägenheter med utrustat kök och tvättmaskiner. Gästerna kan dra nytta av viktiga gratis tjänster som parkering och WiFi. Dess utmärkta läge, bara 400 meter från Gardasjön och en kort promenad från en gratis utomhuspool, kombinerat med utmärkta transportförbindelser, gör det till en praktisk och bekväm bas för att utforska Desenzano del Garda och den större regionen.
Finns det några rekreationsanläggningar direkt på Appartamenti Esmera?
Appartamenti Esmera fokuserar på att tillhandahålla bekväma lägenheter med självhushåll. Fastigheten i sig har ingen pool eller direkt tillgång till stranden, men gästerna har bekväm tillgång till rekreationsmöjligheter i närheten. Gardasjön ligger bara 400 meter bort för aktiviteter vid sjön, och en gratis utomhuspool ligger bara 10 minuters promenad från lägenheterna, och erbjuder ett uppfriskande alternativ för bad och avkoppling.

Besöksstatistik

6 883 gäster besökte Appartamenti Esmera under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 18,9 besök och en topp på 796 i Apr 2026 varav 94% Desktop och 6% Mobil.

Mest besökande nationaliteter på Appartamenti Esmera

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
Kina
Finland
Danmark
Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V17

Recenserad av Gardalake.com-redaktionen
Experter på Gardasjön sedan 1988

🏨 Ägare eller chef för Appartamenti Esmera?

Visa statistik

GardaLake.com

Gardasjön Hotell & Reseguide

För information, uppdateringar och partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Appartamenti Esmera - Desenzano del Garda

Appartamenti Esmera - accommodation in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Appartamenti Esmera erbjuder fullt möblerade och luftkonditionerade lägenheter i Desenzano del Garda, och erbjuder en bekväm vistelse med självhushåll bara 400 meter från Gardasjön. Som gäst har du tillgång till gratis parkering och gratis WiFi samt tillgång till en gratis utomhuspool som ligger en kort 10-minuterspromenad bort, vilket gör det till en idealisk bas för att utforska den livliga sjönära staden.

Varje lägenhet på Appartamenti Esmera är genomtänkt designad för att säkerställa en bekväm och oberoende upplevelse. Boendet består av antingen ett eller två sovrum, vilket ger flexibla alternativ för ensamresenärer, par eller familjer. Ett separat vardagsrum och matplats, komplett med ett fullt utrustat kök och en bekväm soffa, gör att gästerna kan laga sin egen mat och koppla av i en hemtrevlig miljö. Införandet av en tvättmaskin förbättrar ytterligare det praktiska i en längre vistelse, och tillgodoser behoven hos dem som söker utökad komfort nära Gardasjön.

Detta hotell ligger i Desenzano del Garda och placerar gäster inom bekvämt räckhåll från sjöns stränder, perfekt för att njuta av medelhavsklimatet och strandpromenaden. Även om fastigheten inte har någon egen pool eller direkt tillgång till stranden, erbjuder närheten till Gardasjön och bekvämligheten med en gratis utomhuspool bara en kort promenad bort stora möjligheter till fritid och avkoppling. Tillhandahållandet av gratis parkering på plats tillför ett betydande värde för resenärer som utforskar den bredare regionen Gardasjön med bil.

Anslutningsmöjligheter är en viktig fördel, med tågstationen Desenzano del Garda som ligger 1,5 km bort och erbjuder förbindelser över hela Italien. Motorväg A4 är också lättillgänglig på 4 km, vilket underlättar resor till närliggande städer. Populära destinationer som Sirmione ligger en kort bilresa på 15 till 20 minuter, medan Veronas flygplats ligger cirka 35 km från boendet. Appartamenti Esmera erbjuder ett praktiskt och välanslutet alternativ för dem som söker en oberoende vistelse i hjärtat av Gardasjön.

Vanliga frågor — Appartamenti Esmera

Var ligger Appartamenti Esmera i Desenzano del Garda?
Appartamenti Esmera ligger i Desenzano del Garda, en populär stad vid Gardasjön. Fastigheten är bekvämt belägen bara 400 meter från Gardasjöns strand, vilket ger enkel tillgång till vattnet. Dessutom finns en gratis utomhuspool tillgänglig för gästerna, som ligger cirka 10 minuters promenad från lägenheterna, och erbjuder ett alternativ för avkoppling och rekreation.
Vilka bekvämligheter ingår i lägenheterna på Appartamenti Esmera?
Varje lägenhet på Appartamenti Esmera är fullt möblerad och utrustad med luftkonditionering för gästernas komfort. De har ett eller två sovrum, ett separat vardagsrum och matplats samt ett fullt utrustat kök, perfekt för självhushåll. En soffa finns för avkoppling, och en tvättmaskin finns också tillgänglig, vilket ger bekvämlighet för längre vistelser eller familjer. Gratis WiFi och gratis parkering ingår också.
Hur tillgänglig är Appartamenti Esmera med kollektivtrafik och bil?
Appartamenti Esmera erbjuder utmärkt tillgänglighet för resenärer. Tågstationen Desenzano del Garda ligger 1,5 km bort och erbjuder bekväma tågförbindelser. För dem som reser med bil ligger motorväg A4 bara 4 km från boendet, och gratis parkering finns på plats. Veronas flygplats ligger cirka 35 km bort, och staden Sirmione kan nås med bil på cirka 15 till 20 minuter.
Är Appartamenti Esmera lämplig för familjer som besöker Gardasjön?
Ja, Appartamenti Esmera är väl lämpad för familjer. Lägenheterna erbjuder ett eller två separata sovrum, ett vardagsrum/matsal och ett fullt utrustat kök, så att familjer kan laga mat och njuta av en bekväm, oberoende vistelse. Införandet av en tvättmaskin är särskilt fördelaktigt för familjer. Dess närhet till Gardasjön och en närliggande gratis utomhuspool erbjuder rekreationsmöjligheter för alla åldrar.
Vilka unika fördelar erbjuder Appartamenti Esmera för en vistelse vid Gardasjön?
Appartamenti Esmera utmärker sig för sin bekvämlighet med självhushåll, och erbjuder fullt möblerade och luftkonditionerade lägenheter med utrustat kök och tvättmaskiner. Gästerna kan dra nytta av viktiga gratis tjänster som parkering och WiFi. Dess utmärkta läge, bara 400 meter från Gardasjön och en kort promenad från en gratis utomhuspool, kombinerat med utmärkta transportförbindelser, gör det till en praktisk och bekväm bas för att utforska Desenzano del Garda och den större regionen.
Finns det några rekreationsanläggningar direkt på Appartamenti Esmera?
Appartamenti Esmera fokuserar på att tillhandahålla bekväma lägenheter med självhushåll. Fastigheten i sig har ingen pool eller direkt tillgång till stranden, men gästerna har bekväm tillgång till rekreationsmöjligheter i närheten. Gardasjön ligger bara 400 meter bort för aktiviteter vid sjön, och en gratis utomhuspool ligger bara 10 minuters promenad från lägenheterna, och erbjuder ett uppfriskande alternativ för bad och avkoppling.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Läge & kontakt

Appartamenti Esmera
Via San Marco 9
Desenzano del Garda (BS)
Italien
Website

Tjänster & faciliteter

Free WiFi
Parking
Air Conditioning

Sevärdheter

Grotte di Catullo 8 km
Il Vittoriale 23 km
Gardaland 24 km
Movieland Park 24 km
Caneva Aquapark 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km
Boka nu
🏨

Are you the owner or manager of Appartamenti Esmera?

Hantera din lista och spåra dina besökare

6 883 gäster besökte Appartamenti Esmera under de senaste 365 dagarna, med ett dagligt genomsnitt på 18,9 besök och en topp på 796 i Apr 2026 varav 94% Desktop och 6% Mobil.

Tyskland
Italien
Nederländerna
Österrike
England
Schweiz
Belgien
Polen
Ryssland
Singapore
Kina
Finland
Danmark

Statistik i realtid, AI-botar och webbcrawlare filtreras — data visar bara verkliga mänskliga besök — uppdateras den 2:a varje månad · V17