GardaLake.com
Villa San Pietro - hotels in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Villa San Pietro, Desenzano del Garda

📍 località san Lorenzo 3, Desenzano del Garda

🏊 Piscină 🅿️ Parcare 📶 WiFi
Rezervați acum

Villa San Pietro este o afacere fermecătoare de cazare în Desenzano del Garda, situată în inima regiunii Lacului Garda, oferind o experiență senină de sejur la fermă. Această proprietate are o piscină infinită primitoare, o terasă la soare perfectă pentru relaxare și o grădină luxuriantă, creând o atmosferă liniștită pentru oaspeți. Wi-Fi gratuit este accesibil în întreaga clădire, asigurând conectivitate în timpul sejurului dumneavoastră. Oaspeții beneficiază de servicii private convenabile de check-in și check-out, camere de familie potrivite pentru grupuri mai mari și ușurința parcării gratuite la fața locului. Facilitățile suplimentare concepute pentru confort și distracție includ o zonă de joacă în aer liber pentru copii, locuri de picnic desemnate și parcare securizată pentru biciclete, care răspund diferitelor nevoi ale …

Citește mai mult →

Locație și contact

località san Lorenzo 3
Desenzano del Garda (BS)
Italia
📍 Deschide în Google Maps

Servicii și facilități

Swimming PoolFree WiFiParkingFree ParkingBreakfastTerrace

Atracții din apropiere

Grotte di Catullo 10 km
Caneva Aquapark 19 km
Gardaland 19 km
Movieland Park 19 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Il Vittoriale 28 km
Brescia 33 km
Arena di Verona 43 km
Verona 43 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 68 km
Cascate del Varone 92 km
Trento 106 km

Întrebări frecvente

Care este locația Villa San Pietro?
Villa San Pietro este situată în Desenzano del Garda, în regiunea Lacului Garda din Italia. Oferă o experiență de sejur la fermă înconjurat de o grădină luxuriantă și are o piscină infinită.
Cum pot ajunge la Villa San Pietro?
Proprietatea oferă parcare gratuită pentru oaspeții care sosesc cu mașina. Deși nu sunt furnizate detalii specifice privind transportul public, locația sa în Desenzano del Garda sugerează un posibil acces prin intermediul rutelor locale de autobuz sau a serviciilor de tren către centrul orașului.
Ce opțiuni de mic dejun sunt disponibile?
Zilnic este servit un mic dejun italian, care include suc, produse de patiserie proaspete, brânză și fructe. La cerere pot fi oferite meniuri pentru diete speciale, asigurând un început plăcut al zilei.
Este Villa San Pietro potrivită pentru familii?
Da, Villa San Pietro oferă camere de familie, ceea ce o face potrivită pentru familii. De asemenea, are o zonă de joacă în aer liber, care oferă divertisment pentru oaspeții mai tineri.
Care sunt procedurile de check-in și check-out?
Proprietatea oferă oaspeților servicii private convenabile de check-in și check-out, asigurând o experiență lină și personalizată de sosire și plecare.
Ce atracții sunt în apropiere de Villa San Pietro?
Printre atracțiile din apropiere se numără Castelul Desenzano (la 5 km distanță), Gardaland (la 18 km distanță) și Grotele lui Catullus (la 13 km distanță), oferind oportunități de explorare și divertisment.
Ce face Villa San Pietro unică?
Villa San Pietro oferă o experiență unică de sejur la fermă, combinată cu facilități moderne, cum ar fi o piscină infinită și o terasă la soare. Proprietatea oferă, de asemenea, activități precum yoga, cursuri de fitness și ciclism, alături de servicii atent, cum ar fi check-in/out privat.

Statistici vizitatori

6.380 oaspeți au vizitat Villa San Pietro în ultimele 365 de zile, cu o medie de 17,5 vizite zilnice și un vârf de 778 în Apr 2026 din care 100% Desktop și 0% Mobil.

Principalele naționalități care vizitează Villa San Pietro

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
Ucraina
China
Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V16

Revizuit de echipa editorială Gardalake.com
Experți în Lacul Garda din 1988

More hotels in Desenzano del Garda

Hotels with Pool in Desenzano del Garda Hotels with Parking in Desenzano del Garda Hotels with Free Parking in Desenzano del Garda

🏨 Proprietar sau administrator al Villa San Pietro?

Vezi statistici

GardaLake.com

Hoteluri Lacul Garda & Ghid de Călătorie

Pentru informații, actualizări și parteneriate: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Villa San Pietro - Desenzano del Garda

Hotels
Villa San Pietro - hotels in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

Villa San Pietro este o afacere fermecătoare de cazare în Desenzano del Garda, situată în inima regiunii Lacului Garda, oferind o experiență senină de sejur la fermă. Această proprietate are o piscină infinită primitoare, o terasă la soare perfectă pentru relaxare și o grădină luxuriantă, creând o atmosferă liniștită pentru oaspeți. Wi-Fi gratuit este accesibil în întreaga clădire, asigurând conectivitate în timpul sejurului dumneavoastră. Oaspeții beneficiază de servicii private convenabile de check-in și check-out, camere de familie potrivite pentru grupuri mai mari și ușurința parcării gratuite la fața locului. Facilitățile suplimentare concepute pentru confort și distracție includ o zonă de joacă în aer liber pentru copii, locuri de picnic desemnate și parcare securizată pentru biciclete, care răspund diferitelor nevoi ale oaspeților. Zilnic este pregătit un mic dejun italian delicios, care include sucuri proaspete, produse de patiserie, brânză și fructe, cu meniuri pentru diete speciale disponibile la cerere. Serviciile zilnice de menaj mențin un standard ridicat de confort și curățenie. Pentru cei care doresc activitate, sunt oferite cursuri de yoga și fitness, alături de oportunități de ciclism pentru a explora împrejurimile pitorești. Proprietatea este situată la mică distanță de atracțiile locale, ceea ce o face o bază ideală pentru descoperire. Această unitate de cazare oferă un refugiu liniștit, cu facilități bine gândite pentru o vizită memorabilă la Lacul Garda.

Întrebări frecvente — Villa San Pietro

Care este locația Villa San Pietro?
Villa San Pietro este situată în Desenzano del Garda, în regiunea Lacului Garda din Italia. Oferă o experiență de sejur la fermă înconjurat de o grădină luxuriantă și are o piscină infinită.
Cum pot ajunge la Villa San Pietro?
Proprietatea oferă parcare gratuită pentru oaspeții care sosesc cu mașina. Deși nu sunt furnizate detalii specifice privind transportul public, locația sa în Desenzano del Garda sugerează un posibil acces prin intermediul rutelor locale de autobuz sau a serviciilor de tren către centrul orașului.
Ce opțiuni de mic dejun sunt disponibile?
Zilnic este servit un mic dejun italian, care include suc, produse de patiserie proaspete, brânză și fructe. La cerere pot fi oferite meniuri pentru diete speciale, asigurând un început plăcut al zilei.
Este Villa San Pietro potrivită pentru familii?
Da, Villa San Pietro oferă camere de familie, ceea ce o face potrivită pentru familii. De asemenea, are o zonă de joacă în aer liber, care oferă divertisment pentru oaspeții mai tineri.
Care sunt procedurile de check-in și check-out?
Proprietatea oferă oaspeților servicii private convenabile de check-in și check-out, asigurând o experiență lină și personalizată de sosire și plecare.
Ce atracții sunt în apropiere de Villa San Pietro?
Printre atracțiile din apropiere se numără Castelul Desenzano (la 5 km distanță), Gardaland (la 18 km distanță) și Grotele lui Catullus (la 13 km distanță), oferind oportunități de explorare și divertisment.
Ce face Villa San Pietro unică?
Villa San Pietro oferă o experiență unică de sejur la fermă, combinată cu facilități moderne, cum ar fi o piscină infinită și o terasă la soare. Proprietatea oferă, de asemenea, activități precum yoga, cursuri de fitness și ciclism, alături de servicii atent, cum ar fi check-in/out privat.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Locație și contact

Villa San Pietro
località san Lorenzo 3
Desenzano del Garda (BS)
Italia
Website

Servicii și facilități

Swimming Pool
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast
Terrace

Atracții din apropiere

Grotte di Catullo 10 km
Caneva Aquapark 19 km
Gardaland 19 km
Movieland Park 19 km
Parco Giardino Sigurtà 27 km
Il Vittoriale 28 km
Brescia 33 km
Arena di Verona 43 km
Verona 43 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 68 km
Cascate del Varone 92 km
Trento 106 km
Rezervați acum
🏨

Are you the owner or manager of Villa San Pietro?

Gestionează-ți înregistrarea și urmărește-ți vizitatorii

6.380 oaspeți au vizitat Villa San Pietro în ultimele 365 de zile, cu o medie de 17,5 vizite zilnice și un vârf de 778 în Apr 2026 din care 100% Desktop și 0% Mobil.

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
Ucraina
China

Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V16