GardaLake.com
Villa Caterina Country Apartment - hotels in Calvagese della Riviera, Lake Garda, Italy

Villa Caterina Country Apartment, Calvagese della Riviera

📍 7 Via Ersone, Calvagese della Riviera

🅿️ Parcare 📶 WiFi
Rezervați acum

Villa Caterina Country Apartment este o afacere de cazare recent renovată în Calvagese della Riviera, care oferă unități de cazare spațioase în sistem self-catering, cu o grădină privată și facilități moderne, ideale pentru oaspeții care doresc un sejur confortabil în regiunea Lacului Garda. Oaspeții subliniază constant curățenia apartamentului, asigurând un mediu plăcut și primitor. Apartamentul este dotat cu aer condiționat pentru confort, o bucătărie complet utilată, inclusiv o mașină de spălat vase pentru pregătirea comodă a mesei și o mașină de spălat, adăugând utilitate practică pentru sejururi mai lungi. Divertismentul este oferit cu un televizor, iar o canapea extensibilă oferă aranjamente flexibile de dormit, făcându-l potrivit pentru familii sau grupuri mici. Sunt oferite și articole de toaletă gratuite. Situat în …

Citește mai mult →

Locație și contact

7 Via Ersone
Calvagese della Riviera (BS)
Italia
📍 Deschide în Google Maps

Servicii și facilități

Free WiFiParkingFree Parking

Atracții din apropiere

Il Vittoriale 22 km
Brescia 23 km
Grotte di Catullo 23 km
Gardaland 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Movieland Park 32 km
Parco Giardino Sigurtà 41 km
Arena di Verona 56 km
Verona 56 km
Cascate del Varone 63 km
Funivia Monte Baldo 80 km
Mantova 82 km
Trento 119 km

Întrebări frecvente

Unde este situat Villa Caterina Country Apartment?
Villa Caterina Country Apartment este situată în Calvagese della Riviera, o zonă liniștită din regiunea mai extinsă a Lacului Garda din Italia. Această locație oferă un cadru rural liniștit, rămânând în același timp convenabil aproape de destinațiile populare. Se află la aproximativ 13 km de Castelul Desenzano și oferă acces la atracții precum Gardaland și Terme Sirmione.
Cât de accesibilă este Villa Caterina Country Apartment cu transportul?
Apartamentul este potrivit pentru oaspeții care călătoresc cu mașina, oferind parcare privată gratuită. Aeroportul Verona este situat la aproximativ 45 km, fiind accesibil cu mașina sau taxiul. Deși nu sunt furnizate detalii specifice privind transportul public, apropierea de drumurile principale din regiunea Lacului Garda asigură o bună conectivitate pentru explorarea zonelor înconjurătoare.
Villa Caterina Country Apartment oferă opțiuni de luat masa sau mic dejun?
Fiind un apartament rural în sistem self-catering, Villa Caterina nu oferă servicii tradiționale de luat masa sau mic dejun. Cu toate acestea, are o bucătărie complet utilată, cu mașină de spălat vase, care permite oaspeților să își pregătească singuri mesele. Această configurație oferă flexibilitate și confort celor care preferă să gătească în timpul șederii lor în Calvagese della Riviera.
Villa Caterina Country Apartment este potrivit pentru familii?
Da, Villa Caterina Country Apartment este potrivită pentru familii. Oferă unități de cazare spațioase, o grădină privată pentru distracție în aer liber și o canapea extensibilă pentru aranjamente flexibile de dormit. Prezența unei bucătării complet echipate și a unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru familii, iar apropierea sa de Gardaland îl face o alegere atrăgătoare pentru cei cu copii.
Care sunt aranjamentele de check-in și check-out?
Oaspeții de la Villa Caterina Country Apartment beneficiază de servicii private de check-in și check-out. Această abordare personalizată oferă flexibilitate și confort sporite, permițând o experiență mai ușoară de sosire și plecare, adaptată programului individual al oaspeților. De obicei, anumite ore ar fi aranjate direct cu proprietatea.
Ce face ca Villa Caterina Country Apartment să fie un sejur unic?
Villa Caterina Country Apartment se remarcă prin combinația dintre unități de cazare în sistem self-catering spațioase, recent renovate și o grădină privată într-un cadru rural liniștit. Oaspeții apreciază standardele înalte de curățenie și comoditatea facilităților moderne, cum ar fi aer condiționat, o bucătărie completă și o mașină de spălat, toate completate de parcare privată și check-in/out flexibil.
Ce atracții sunt în apropiere de Villa Caterina Country Apartment?
Apartamentul este situat convenabil în apropierea mai multor atracții populare din regiunea Lacului Garda. Oaspeții pot vizita cu ușurință Castelul Desenzano, aflat la 13 km, sau se pot bucura de o zi în parcul tematic Gardaland. Băile termale din Terme Sirmione sunt, de asemenea, la îndemână, oferind oportunități de relaxare și wellness.

Statistici vizitatori

5.530 oaspeți au vizitat Villa Caterina Country Apartment în ultimele 365 de zile, cu o medie de 15,2 vizite zilnice și un vârf de 624 în Apr 2026 din care 99% Desktop și 1% Mobil.

Principalele naționalități care vizitează Villa Caterina Country Apartment

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V4

Revizuit de echipa editorială Gardalake.com
Experți în Lacul Garda din 1988

More hotels in Calvagese della Riviera

Hotels with Parking in Calvagese della Riviera Hotels with Free Parking in Calvagese della Riviera

🏨 Proprietar sau administrator al Villa Caterina Country Apartment?

Vezi statistici

GardaLake.com

Hoteluri Lacul Garda & Ghid de Călătorie

Pentru informații, actualizări și parteneriate: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Villa Caterina Country Apartment - Calvagese della Riviera

Hotels
Villa Caterina Country Apartment - hotels in Calvagese della Riviera, Lake Garda, Italy

Villa Caterina Country Apartment este o afacere de cazare recent renovată în Calvagese della Riviera, care oferă unități de cazare spațioase în sistem self-catering, cu o grădină privată și facilități moderne, ideale pentru oaspeții care doresc un sejur confortabil în regiunea Lacului Garda. Oaspeții subliniază constant curățenia apartamentului, asigurând un mediu plăcut și primitor. Apartamentul este dotat cu aer condiționat pentru confort, o bucătărie complet utilată, inclusiv o mașină de spălat vase pentru pregătirea comodă a mesei și o mașină de spălat, adăugând utilitate practică pentru sejururi mai lungi. Divertismentul este oferit cu un televizor, iar o canapea extensibilă oferă aranjamente flexibile de dormit, făcându-l potrivit pentru familii sau grupuri mici. Sunt oferite și articole de toaletă gratuite.

Situat în Calvagese della Riviera, acest apartament rural oferă o bază liniștită în regiunea mai largă a Lacului Garda. Poziționarea sa convenabilă face oaspeților la îndemână atracțiile populare, inclusiv istoricul Castel Desenzano, situat la doar 13 km, și renumitul parc tematic Gardaland. Pentru cei care doresc relaxare, băile termale din Terme Sirmione sunt, de asemenea, accesibile. Călătoria este mai ușoară cu Aeroportul Verona, aflat la aproximativ 45 km de proprietate, iar disponibilitatea unei parcări private gratuite adaugă un confort semnificativ pentru oaspeții care sosesc cu mașina.

Zona din jur Calvagese della Riviera oferă un gust din peisajul rural italian autentic, caracterizat de plantații de măslini și podgorii, tipice hinterlandului Lacului Garda. Această setare permite o retragere liniștită, în același timp fiind conectată la orașele vibrante de pe malul lacului și la gama lor de mese, cumpărături și activități recreative. Grădina privată a apartamentului oferă un spațiu în aer liber pentru relaxare, perfect pentru a vă bucura de clima mediteraneană. Serviciile private de check-in și check-out îmbunătățesc experiența oaspeților, oferind flexibilitate și o notă personalizată. Villa Caterina Country Apartment este o alegere practică pentru călătorii care doresc o viață independentă cu confort hotelier în timpul vizitei pe Lacul Garda. Descoperiți confortul și confortul unui apartament în sistem self-catering pentru următoarea dvs. evadare italiană lângă Lacul Garda.

Întrebări frecvente — Villa Caterina Country Apartment

Unde este situat Villa Caterina Country Apartment?
Villa Caterina Country Apartment este situată în Calvagese della Riviera, o zonă liniștită din regiunea mai extinsă a Lacului Garda din Italia. Această locație oferă un cadru rural liniștit, rămânând în același timp convenabil aproape de destinațiile populare. Se află la aproximativ 13 km de Castelul Desenzano și oferă acces la atracții precum Gardaland și Terme Sirmione.
Cât de accesibilă este Villa Caterina Country Apartment cu transportul?
Apartamentul este potrivit pentru oaspeții care călătoresc cu mașina, oferind parcare privată gratuită. Aeroportul Verona este situat la aproximativ 45 km, fiind accesibil cu mașina sau taxiul. Deși nu sunt furnizate detalii specifice privind transportul public, apropierea de drumurile principale din regiunea Lacului Garda asigură o bună conectivitate pentru explorarea zonelor înconjurătoare.
Villa Caterina Country Apartment oferă opțiuni de luat masa sau mic dejun?
Fiind un apartament rural în sistem self-catering, Villa Caterina nu oferă servicii tradiționale de luat masa sau mic dejun. Cu toate acestea, are o bucătărie complet utilată, cu mașină de spălat vase, care permite oaspeților să își pregătească singuri mesele. Această configurație oferă flexibilitate și confort celor care preferă să gătească în timpul șederii lor în Calvagese della Riviera.
Villa Caterina Country Apartment este potrivit pentru familii?
Da, Villa Caterina Country Apartment este potrivită pentru familii. Oferă unități de cazare spațioase, o grădină privată pentru distracție în aer liber și o canapea extensibilă pentru aranjamente flexibile de dormit. Prezența unei bucătării complet echipate și a unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru familii, iar apropierea sa de Gardaland îl face o alegere atrăgătoare pentru cei cu copii.
Care sunt aranjamentele de check-in și check-out?
Oaspeții de la Villa Caterina Country Apartment beneficiază de servicii private de check-in și check-out. Această abordare personalizată oferă flexibilitate și confort sporite, permițând o experiență mai ușoară de sosire și plecare, adaptată programului individual al oaspeților. De obicei, anumite ore ar fi aranjate direct cu proprietatea.
Ce face ca Villa Caterina Country Apartment să fie un sejur unic?
Villa Caterina Country Apartment se remarcă prin combinația dintre unități de cazare în sistem self-catering spațioase, recent renovate și o grădină privată într-un cadru rural liniștit. Oaspeții apreciază standardele înalte de curățenie și comoditatea facilităților moderne, cum ar fi aer condiționat, o bucătărie completă și o mașină de spălat, toate completate de parcare privată și check-in/out flexibil.
Ce atracții sunt în apropiere de Villa Caterina Country Apartment?
Apartamentul este situat convenabil în apropierea mai multor atracții populare din regiunea Lacului Garda. Oaspeții pot vizita cu ușurință Castelul Desenzano, aflat la 13 km, sau se pot bucura de o zi în parcul tematic Gardaland. Băile termale din Terme Sirmione sunt, de asemenea, la îndemână, oferind oportunități de relaxare și wellness.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Locație și contact

Villa Caterina Country Apartment
7 Via Ersone
Calvagese della Riviera (BS)
Italia
Website

Servicii și facilități

Free WiFi
Parking
Free Parking

Atracții din apropiere

Il Vittoriale 22 km
Brescia 23 km
Grotte di Catullo 23 km
Gardaland 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Movieland Park 32 km
Parco Giardino Sigurtà 41 km
Arena di Verona 56 km
Verona 56 km
Cascate del Varone 63 km
Funivia Monte Baldo 80 km
Mantova 82 km
Trento 119 km
Rezervați acum
🏨

Are you the owner or manager of Villa Caterina Country Apartment?

Gestionează-ți înregistrarea și urmărește-ți vizitatorii

5.530 oaspeți au vizitat Villa Caterina Country Apartment în ultimele 365 de zile, cu o medie de 15,2 vizite zilnice și un vârf de 624 în Apr 2026 din care 99% Desktop și 1% Mobil.

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore

Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V4