GardaLake.com
Hotel La Paul - 3 star hotel in Sirmione, Lake Garda, Italy
◆ Premium

Hotel La Paul, Sirmione

★★★

📍 Via XXV Aprile 26, Sirmione

🍽️ Restaurant 🍸 Bar 🏊 Piscină 🏖️ Lac 🅿️ Parcare 📶 WiFi ❄️ A/C
Rezervați acum Sunați

Hotelul La Paul este un hotel de 3 stele din Sirmione, Lacul Garda, care oferă acces direct la o plajă privată de pe malul lacului și o grădină mare umbrită, cu piscină. Această proprietate are un restaurant cu o terasă cu vedere la lac și camere moderne, cu aer condiționat. Este situat ideal, la doar cinci minute de mers pe jos de centrul istoric al orașului Sirmione și de Castelul Scaliger, oferind o locație excelentă pentru a explora peninsula și istoria sa bogată. Oaspeții Hotelului La Paul își pot începe ziua cu un mic dejun tip bufet variat, dând tonul unei experiențe relaxante sau aventuroase pe Lacul Garda. Plaja privată a hotelului oferă un cadru senin direct pe malul lacului, …

Citește mai mult →

Locație și contact

Via XXV Aprile 26
Sirmione (BS)
Italia
+39-030.916077 📍 Deschide în Google Maps

Servicii și facilități

Swimming PoolLake AccessRestaurantBarFree WiFiParkingAir ConditioningBreakfast

Atracții din apropiere

Grotte di Catullo 2 km
Movieland Park 17 km
Caneva Aquapark 17 km
Gardaland 17 km
Parco Giardino Sigurtà 25 km
Il Vittoriale 32 km
Arena di Verona 41 km
Verona 41 km
Brescia 41 km
Funivia Monte Baldo 66 km
Mantova 67 km
Cascate del Varone 90 km
Trento 104 km

Întrebări frecvente

Unde este situat Hotelul La Paul în Sirmione?
Hotelul La Paul este situat în Sirmione, chiar pe malul Lacului Garda, oferind acces la plaja privată. Este situat convenabil la doar cinci minute de mers pe jos de centrul istoric al orașului Sirmione și de Castelul Scaliger, plasând oaspeții aproape de atracțiile locale cheie și de atmosfera vibrantă a orașului.
Ce facilități oferă oaspeților Hotelul La Paul?
Hotelul oferă o gamă largă de facilități, inclusiv o grădină mare umbrită, cu piscină și acces direct la o plajă privată de pe Lacul Garda. De asemenea, oaspeții se pot bucura de închiriere gratuită de biciclete, un chioșc pe plajă pentru gustări și băuturi și un restaurant cu o terasă cu vedere pitorească la lac.
Ce opțiuni de luat masa sunt disponibile oaspeților de la Hotel La Paul?
Oaspeții Hotelului La Paul își pot începe ziua cu un mic dejun tip bufet variat. Pentru alte mese și băuturi răcoritoare, există un chioșc pe plajă care oferă băuturi și gustări. Hotelul are, de asemenea, un restaurant cu o terasă care oferă vederi pitorești spre Lacul Garda, perfect pentru o experiență culinară relaxantă.
Cât de aproape este Hotel La Paul de centrul istoric și de castelul din Sirmione?
Hotelul La Paul este excepţional de aproape de principalele atracţii din Sirmione. Centrul istoric al orașului Sirmione și Castelul Scaliger sunt ambele la doar cinci minute de mers pe jos de hotel. Acest lucru permite oaspeților să exploreze cu ușurință străzile antice, magazinele și siturile culturale fără a avea nevoie de călătorii extinse.
Ce activități recreative se pot bucura oaspeții de la Hotel La Paul?
Oaspeții se pot bucura de înot în piscina mare din grădină a hotelului sau de relaxare pe plaja privată, direct pe Lacul Garda. Pentru explorarea activă, este disponibilă închiriere gratuită de biciclete, ideală pentru ciclism în jurul împrejurimilor pitorești din Sirmione. Cadrul hotelului încurajează, de asemenea, plimbările îndelete prin grădina sa umbrită.
Ce facilități sunt oferite în camerele de la Hotel La Paul?
Camerele Hotelului La Paul sunt dotate cu facilități moderne pentru un sejur confortabil. Fiecare cameră este dotată cu aer condiționat și include acces Wi-Fi pentru conectivitate, un televizor cu canale prin satelit și o baie privată. Designul contemporan asigura oaspetilor un mediu placut si functional.
Cum se pot deplasa oaspeții în Sirmione de la Hotel La Paul?
Oaspeții cazați la Hotel La Paul au opțiuni excelente de transport. Hotelul oferă închiriere gratuită de biciclete, oferind o modalitate convenabilă de a explora Sirmione în ritmul propriu. În plus, există legături excelente de autobuz disponibile în jurul orașului, ceea ce face ușor să ajungeți la diverse destinații și atracții locale din regiunea Lacului Garda.

Statistici vizitatori

8.044 oaspeți au vizitat Hotel La Paul în ultimele 365 de zile, cu o medie de 22,0 vizite zilnice și un vârf de 1.115 în Sep 2025 din care 92% Desktop și 8% Mobil.

Principalele naționalități care vizitează Hotel La Paul

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
China
HK
Suedia
Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V48

Revizuit de echipa editorială Gardalake.com
Experți în Lacul Garda din 1988

More hotels in Sirmione

Hotels with Pool in Sirmione Lake Front Hotels in Sirmione Hotels with Parking in Sirmione

🏨 Proprietar sau administrator al Hotel La Paul?

Vezi statistici

GardaLake.com

Hoteluri Lacul Garda & Ghid de Călătorie

Pentru informații, actualizări și parteneriate: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Hotel La Paul - Sirmione★★★☆☆

Hotels ◆ Premium
Hotel La Paul - 3 star hotel in Sirmione, Lake Garda, Italy

Hotelul La Paul este un hotel de 3 stele din Sirmione, Lacul Garda, care oferă acces direct la o plajă privată de pe malul lacului și o grădină mare umbrită, cu piscină. Această proprietate are un restaurant cu o terasă cu vedere la lac și camere moderne, cu aer condiționat. Este situat ideal, la doar cinci minute de mers pe jos de centrul istoric al orașului Sirmione și de Castelul Scaliger, oferind o locație excelentă pentru a explora peninsula și istoria sa bogată.

Oaspeții Hotelului La Paul își pot începe ziua cu un mic dejun tip bufet variat, dând tonul unei experiențe relaxante sau aventuroase pe Lacul Garda. Plaja privată a hotelului oferă un cadru senin direct pe malul lacului, perfect pentru a vă bucura de clima mediteraneană. În plus, este o grădină întinsă, umbrită, unde piscina oferă o oază răcoritoare în mijlocul unei verzi luxuriante. Pentru gustări ușoare și băuturi pe tot parcursul zilei, este disponibil un chioșc convenabil pe plajă. Restaurantul din incintă îmbunătățește și mai mult șederea, invitând oaspeții să savureze mese cu vederi pitorești asupra lacului de pe terasa primitoare, întruchipând experiența de luat masa italiană de pe malul lacului.

Fiecare unitate de cazare de la Hotel La Paul este amenajată atent pentru confortul oaspeților, oferind aer condiționat, mobilier modern, acces Wi-Fi pentru conectivitate, un televizor cu canale prin satelit și o baie privată. Pentru a facilita explorarea orașului Sirmione și a împrejurimilor sale pitorești, hotelul oferă închiriere gratuită de biciclete, permițând oaspeților să descopere căi fermecătoare și plantații de măslini în timpul liber. În plus, sunt disponibile legături excelente de autobuz în jurul orașului, asigurând acces convenabil la diverse puncte de interes și atracții locale din regiunea Lacului Garda. Acest hotel din Sirmione oferă o opțiune atrăgătoare pentru călătorii care caută un refugiu confortabil pe malul lacului, combinat cu acces ușor la repere istorice și facilități locale.

Întrebări frecvente — Hotel La Paul

Unde este situat Hotelul La Paul în Sirmione?
Hotelul La Paul este situat în Sirmione, chiar pe malul Lacului Garda, oferind acces la plaja privată. Este situat convenabil la doar cinci minute de mers pe jos de centrul istoric al orașului Sirmione și de Castelul Scaliger, plasând oaspeții aproape de atracțiile locale cheie și de atmosfera vibrantă a orașului.
Ce facilități oferă oaspeților Hotelul La Paul?
Hotelul oferă o gamă largă de facilități, inclusiv o grădină mare umbrită, cu piscină și acces direct la o plajă privată de pe Lacul Garda. De asemenea, oaspeții se pot bucura de închiriere gratuită de biciclete, un chioșc pe plajă pentru gustări și băuturi și un restaurant cu o terasă cu vedere pitorească la lac.
Ce opțiuni de luat masa sunt disponibile oaspeților de la Hotel La Paul?
Oaspeții Hotelului La Paul își pot începe ziua cu un mic dejun tip bufet variat. Pentru alte mese și băuturi răcoritoare, există un chioșc pe plajă care oferă băuturi și gustări. Hotelul are, de asemenea, un restaurant cu o terasă care oferă vederi pitorești spre Lacul Garda, perfect pentru o experiență culinară relaxantă.
Cât de aproape este Hotel La Paul de centrul istoric și de castelul din Sirmione?
Hotelul La Paul este excepţional de aproape de principalele atracţii din Sirmione. Centrul istoric al orașului Sirmione și Castelul Scaliger sunt ambele la doar cinci minute de mers pe jos de hotel. Acest lucru permite oaspeților să exploreze cu ușurință străzile antice, magazinele și siturile culturale fără a avea nevoie de călătorii extinse.
Ce activități recreative se pot bucura oaspeții de la Hotel La Paul?
Oaspeții se pot bucura de înot în piscina mare din grădină a hotelului sau de relaxare pe plaja privată, direct pe Lacul Garda. Pentru explorarea activă, este disponibilă închiriere gratuită de biciclete, ideală pentru ciclism în jurul împrejurimilor pitorești din Sirmione. Cadrul hotelului încurajează, de asemenea, plimbările îndelete prin grădina sa umbrită.
Ce facilități sunt oferite în camerele de la Hotel La Paul?
Camerele Hotelului La Paul sunt dotate cu facilități moderne pentru un sejur confortabil. Fiecare cameră este dotată cu aer condiționat și include acces Wi-Fi pentru conectivitate, un televizor cu canale prin satelit și o baie privată. Designul contemporan asigura oaspetilor un mediu placut si functional.
Cum se pot deplasa oaspeții în Sirmione de la Hotel La Paul?
Oaspeții cazați la Hotel La Paul au opțiuni excelente de transport. Hotelul oferă închiriere gratuită de biciclete, oferind o modalitate convenabilă de a explora Sirmione în ritmul propriu. În plus, există legături excelente de autobuz disponibile în jurul orașului, ceea ce face ușor să ajungeți la diverse destinații și atracții locale din regiunea Lacului Garda.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Locație și contact

Hotel La Paul
★★★
Via XXV Aprile 26
Sirmione (BS)
Italia
+39-030.916077 Official Website

Servicii și facilități

Swimming Pool
Lake Access
Restaurant
Bar
Free WiFi
Parking
Air Conditioning
Breakfast

Atracții din apropiere

Grotte di Catullo 2 km
Movieland Park 17 km
Caneva Aquapark 17 km
Gardaland 17 km
Parco Giardino Sigurtà 25 km
Il Vittoriale 32 km
Arena di Verona 41 km
Verona 41 km
Brescia 41 km
Funivia Monte Baldo 66 km
Mantova 67 km
Cascate del Varone 90 km
Trento 104 km
Rezervați acum
🏨

Are you the owner or manager of Hotel La Paul?

Gestionează-ți înregistrarea și urmărește-ți vizitatorii

8.044 oaspeți au vizitat Hotel La Paul în ultimele 365 de zile, cu o medie de 22,0 vizite zilnice și un vârf de 1.115 în Sep 2025 din care 92% Desktop și 8% Mobil.

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
China
HK
Suedia

Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V48