GardaLake.com
Casa Ofi - holiday apartments in Tenno, Lake Garda, Italy

Casa Ofi, Tenno

📍 15 Via Federico Guella, Tenno

🅿️ Parcare 📶 WiFi
Rezervați acum

Casa Ofi este o afacere spațioasă, care acceptă animale de companie, situată în Tenno, în regiunea pitorească a Lacului Garda din Italia. Această proprietate cu două dormitoare oferă facilități moderne, inclusiv WiFi gratuit, o bucătărie complet utilată și un balcon cu vedere la grădină și la munte. Oaspeții beneficiază de șemineu, mașină de spălat și parcare privată gratuită, asigurând un sejur confortabil pentru familii și cei care călătoresc cu animale de companie. Apartamentul are două dormitoare confortabile și o baie bine dotată, oferind spațiu amplu pentru oaspeți. Bucătăria complet utilată oferă tot ce este necesar pentru self-catering, completată de o zonă de luat masa dedicată pentru mesele comune. Includerea unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru sejururi mai lungi, …

Citește mai mult →

Locație și contact

15 Via Federico Guella
Tenno (TN)
Italia
📍 Deschide în Google Maps

Servicii și facilități

Free WiFiParkingFree Parking

Atracții din apropiere

Cascate del Varone 8 km
Funivia Monte Baldo 26 km
Il Vittoriale 47 km
Trento 47 km
Gardaland 82 km
Movieland Park 84 km
Caneva Aquapark 84 km
Brescia 86 km
Parco Giardino Sigurtà 92 km
Arena di Verona 94 km
Verona 94 km
Grotte di Catullo 97 km
Mantova 123 km

Întrebări frecvente

Unde se află Casa Ofi?
Casa Ofi este situată în Tenno, o localitate fermecătoare din regiunea mai largă a Lacului Garda din Italia. Această poziție oferă o bază senină pentru a explora atât malul estic al lacului, cât și munții din jur. Oaspeții se pot bucura de apropierea de atracțiile naturale precum Cascada Varone și de acces la alte lacuri, cum ar fi Lago di Ledro, oferind o experiență diversă a peisajului italian.
Cât de accesibilă este Casa Ofi cu transportul?
Proprietatea oferă parcare privată gratuită, fiind foarte convenabilă pentru oaspeții care călătoresc cu mașina pentru a explora regiunea Lacului Garda. Deși anumite legături de transport public nu sunt detaliate, locația sa în Tenno sugerează că călătoria cu mașina este cea mai practică modalitate de a ajunge la atracțiile și orașele din apropiere. Aeroportul Verona este la 89 km și servește drept principală poartă aeriană.
Casa Ofi oferă opțiuni de luat masa?
Casa Ofi funcționează ca un apartament în sistem self-catering, ceea ce înseamnă că nu oferă servicii de luat masa la fața locului, cum ar fi micul dejun sau un restaurant. Cu toate acestea, are o bucătărie complet utilată, cu toate aparatele și ustensilele necesare, permițând oaspeților flexibilitatea de a-și pregăti singuri mesele. De asemenea, este prevăzută o zonă de luat masa dedicată pentru mese confortabile în apartament.
Casa Ofi este potrivită pentru familii?
Da, Casa Ofi este potrivită pentru familii, oferind un apartament spațios, cu două dormitoare și o baie dedicată. Includerea unei bucătărie complet utilată și a unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru sejururile în familie. În plus, politica sa de acceptare a animalelor de companie asigură că familiile care călătoresc cu animalele însoțitoare se pot bucura împreună de vacanța lor în Tenno.
Care sunt orele tipice de check-in și check-out?
Descrierea brută nu specifică orele exacte de check-in și check-out pentru Casa Ofi. În general, oaspeții sunt sfătuiți să confirme aceste detalii direct cu proprietatea înainte de sosire. Fiind un apartament în sistem self-catering, procedurile de check-in pot diferi de cele ale hotelurilor tradiționale, implicând adesea preluarea cheilor sau aranjamente specifice de sosire comunicate în avans.
Ce atracții sunt în apropiere de Casa Ofi?
Casa Ofi este situat convenabil în apropierea mai multor atracții regionale. Cascada Varone este la doar 6 km, oferind o priveliște naturală uimitoare. Oaspeții pot vizita și Lago di Ledro (18 km), Lacul Molveno (35 km) și istoricul Castello di Avio (38 km). Pentru experiențe culturale, muzeul de știință MUSE este la 48 km de apartament, oferind diverse opțiuni de explorare.
Ce face Casa Ofi un sejur unic în Tenno?
Casa Ofi se remarcă ca un apartament spațios, care acceptă animalele de companie, în Tenno, oferind o adevărată experiență acasă departe de casă. Combinația sa unică de facilități moderne, cum ar fi o bucătărie complet utilată, mașină de spălat și șemineu, alături de un balcon cu vedere la grădină și la munte, oferă confort și independență. Parcarea privată gratuită și politica de primire a animalelor de companie îi sporesc și mai mult atractivitatea pentru călătorii care caută flexibilitate în regiunea Lacului Garda.

Statistici vizitatori

5.551 oaspeți au vizitat Casa Ofi în ultimele 365 de zile, cu o medie de 15,2 vizite zilnice și un vârf de 600 în Apr 2026 din care 98% Desktop și 2% Mobil.

Principalele naționalități care vizitează Casa Ofi

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V9

Revizuit de echipa editorială Gardalake.com
Experți în Lacul Garda din 1988

🏨 Proprietar sau administrator al Casa Ofi?

Vezi statistici

GardaLake.com

Hoteluri Lacul Garda & Ghid de Călătorie

Pentru informații, actualizări și parteneriate: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Casa Ofi - Tenno

Holiday Apartments
Casa Ofi - holiday apartments in Tenno, Lake Garda, Italy

Casa Ofi este o afacere spațioasă, care acceptă animale de companie, situată în Tenno, în regiunea pitorească a Lacului Garda din Italia. Această proprietate cu două dormitoare oferă facilități moderne, inclusiv WiFi gratuit, o bucătărie complet utilată și un balcon cu vedere la grădină și la munte. Oaspeții beneficiază de șemineu, mașină de spălat și parcare privată gratuită, asigurând un sejur confortabil pentru familii și cei care călătoresc cu animale de companie.

Apartamentul are două dormitoare confortabile și o baie bine dotată, oferind spațiu amplu pentru oaspeți. Bucătăria complet utilată oferă tot ce este necesar pentru self-catering, completată de o zonă de luat masa dedicată pentru mesele comune. Includerea unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru sejururi mai lungi, în timp ce șemineul creează o ambianță confortabilă, mai ales în serile mai răcoroase la munte. Balconul, cu vedere senină la grădină și la munte, oferă un loc plăcut pentru relaxare.

Ca o unitate de cazare primitoare care acceptă animalele de companie, Casa Ofi se asigură că toți membrii familiei, inclusiv însoțitorii blăniți, se pot bucura împreună de experiența Lacului Garda. Locația sa în Tenno oferă oaspeților o poziție perfectă pentru a explora frumusețea naturală și moștenirea culturală a zonei de nord a Lacului Garda. Proprietatea oferă acces facil la punctele de interes locale, cu uimitoarea Cascada Varone la doar 6 km, oferind un spectacol natural răcoritor. Pentru cei interesați de activitățile lacului dincolo de Garda, Lago di Ledro se află la 18 km, oferind un alt cadru pitoresc pentru activități în aer liber. Mai departe, Lacul Molveno este la 35 km, iar istoricul Castello di Avio este la 38 km de proprietate, invitând la explorarea istoriei bogate a regiunii. Muzeul de știință MUSE este la 48 km și oferă o experiență captivantă pentru toate vârstele.

Furnizarea de parcare privată gratuită sporește confortul pentru oaspeții care călătoresc cu mașina, făcând excursii de o zi în regiunea Lacului Garda și văile din jur fără efort. Aeroportul Verona, situat la 89 km, conectează proprietatea la rețele de călătorie mai largi. Descoperiți confortul și independența unui apartament în Tenno, ideal pentru a explora peisajele naturale și orașele fermecătoare din regiunea Lacului Garda.

Întrebări frecvente — Casa Ofi

Unde se află Casa Ofi?
Casa Ofi este situată în Tenno, o localitate fermecătoare din regiunea mai largă a Lacului Garda din Italia. Această poziție oferă o bază senină pentru a explora atât malul estic al lacului, cât și munții din jur. Oaspeții se pot bucura de apropierea de atracțiile naturale precum Cascada Varone și de acces la alte lacuri, cum ar fi Lago di Ledro, oferind o experiență diversă a peisajului italian.
Cât de accesibilă este Casa Ofi cu transportul?
Proprietatea oferă parcare privată gratuită, fiind foarte convenabilă pentru oaspeții care călătoresc cu mașina pentru a explora regiunea Lacului Garda. Deși anumite legături de transport public nu sunt detaliate, locația sa în Tenno sugerează că călătoria cu mașina este cea mai practică modalitate de a ajunge la atracțiile și orașele din apropiere. Aeroportul Verona este la 89 km și servește drept principală poartă aeriană.
Casa Ofi oferă opțiuni de luat masa?
Casa Ofi funcționează ca un apartament în sistem self-catering, ceea ce înseamnă că nu oferă servicii de luat masa la fața locului, cum ar fi micul dejun sau un restaurant. Cu toate acestea, are o bucătărie complet utilată, cu toate aparatele și ustensilele necesare, permițând oaspeților flexibilitatea de a-și pregăti singuri mesele. De asemenea, este prevăzută o zonă de luat masa dedicată pentru mese confortabile în apartament.
Casa Ofi este potrivită pentru familii?
Da, Casa Ofi este potrivită pentru familii, oferind un apartament spațios, cu două dormitoare și o baie dedicată. Includerea unei bucătărie complet utilată și a unei mașini de spălat adaugă confort practic pentru sejururile în familie. În plus, politica sa de acceptare a animalelor de companie asigură că familiile care călătoresc cu animalele însoțitoare se pot bucura împreună de vacanța lor în Tenno.
Care sunt orele tipice de check-in și check-out?
Descrierea brută nu specifică orele exacte de check-in și check-out pentru Casa Ofi. În general, oaspeții sunt sfătuiți să confirme aceste detalii direct cu proprietatea înainte de sosire. Fiind un apartament în sistem self-catering, procedurile de check-in pot diferi de cele ale hotelurilor tradiționale, implicând adesea preluarea cheilor sau aranjamente specifice de sosire comunicate în avans.
Ce atracții sunt în apropiere de Casa Ofi?
Casa Ofi este situat convenabil în apropierea mai multor atracții regionale. Cascada Varone este la doar 6 km, oferind o priveliște naturală uimitoare. Oaspeții pot vizita și Lago di Ledro (18 km), Lacul Molveno (35 km) și istoricul Castello di Avio (38 km). Pentru experiențe culturale, muzeul de știință MUSE este la 48 km de apartament, oferind diverse opțiuni de explorare.
Ce face Casa Ofi un sejur unic în Tenno?
Casa Ofi se remarcă ca un apartament spațios, care acceptă animalele de companie, în Tenno, oferind o adevărată experiență acasă departe de casă. Combinația sa unică de facilități moderne, cum ar fi o bucătărie complet utilată, mașină de spălat și șemineu, alături de un balcon cu vedere la grădină și la munte, oferă confort și independență. Parcarea privată gratuită și politica de primire a animalelor de companie îi sporesc și mai mult atractivitatea pentru călătorii care caută flexibilitate în regiunea Lacului Garda.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Locație și contact

Casa Ofi
15 Via Federico Guella
Tenno (TN)
Italia
Website

Servicii și facilități

Free WiFi
Parking
Free Parking

Atracții din apropiere

Cascate del Varone 8 km
Funivia Monte Baldo 26 km
Il Vittoriale 47 km
Trento 47 km
Gardaland 82 km
Movieland Park 84 km
Caneva Aquapark 84 km
Brescia 86 km
Parco Giardino Sigurtà 92 km
Arena di Verona 94 km
Verona 94 km
Grotte di Catullo 97 km
Mantova 123 km
Rezervați acum
🏨

Are you the owner or manager of Casa Ofi?

Gestionează-ți înregistrarea și urmărește-ți vizitatorii

5.551 oaspeți au vizitat Casa Ofi în ultimele 365 de zile, cu o medie de 15,2 vizite zilnice și un vârf de 600 în Apr 2026 din care 98% Desktop și 2% Mobil.

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore

Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V9