GardaLake.com
B&B Soiano Del Lago - bed and breakfast in Soiano del Lago, Lake Garda, Italy

B&B Soiano Del Lago, Soiano del Lago

📍 Via Pozzette 11, Soiano del Lago

🍸 Bar 🏊 Piscină 🅿️ Parcare 📶 WiFi
Rezervați acum

B&B Soiano Del Lago este o afacere primitoare de cazare situată în localitatea liniștită Soiano del Lago, oferind oaspeților un refugiu liniștit cu o piscină care oferă vederi pitorești și o grădină luxuriantă frumos întreținută. Această proprietate oferă o bază liniștită pentru a explora regiunea Lacului Garda, ideală pentru cei care caută o evadare liniștită în mijlocul împrejurimilor naturale. Oaspeții se pot relaxa lângă piscină, se pot bucura de terasa spațioasă sau se pot relaxa cu o băutură la barul proprietății, beneficiind în același timp de WiFi gratuit disponibil în întreaga incintă. Fiecare unitate de cazare de la B&B Soiano Del Lago este amenajată atent pentru a asigura un sejur confortabil. Camerele au băi private, oferind confort și intimitate. Oaspeții …

Citește mai mult →

Locație și contact

Via Pozzette 11
Soiano del Lago (BS)
Italia
📍 Deschide în Google Maps

Servicii și facilități

Swimming PoolBarFree WiFiParkingFree ParkingBreakfast

Atracții din apropiere

Il Vittoriale 17 km
Grotte di Catullo 23 km
Movieland Park 31 km
Gardaland 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Brescia 32 km
Parco Giardino Sigurtà 40 km
Arena di Verona 55 km
Verona 55 km
Cascate del Varone 58 km
Funivia Monte Baldo 80 km
Mantova 80 km
Trento 118 km

Întrebări frecvente

Unde se află B&B Soiano Del Lago?
B&B Soiano Del Lago este situat în fermecătoarea localitate Soiano del Lago, o zonă liniștită din regiunea mai largă a Lacului Garda din Italia. Oaspeții apreciază liniștea împrejurimilor, făcându-l un loc ideal pentru relaxare și pentru excursii în natură. Proprietatea oferă o bază liniștită pentru a explora zona locală și atracțiile din apropiere.
Ce opțiuni de luat masa sunt disponibile la proprietate?
Oaspeții de la B&B Soiano Del Lago își pot începe ziua cu un mic dejun continental delicios tip bufet, care include o selecție de brânzeturi și fructe proaspete. Pentru relaxare mai târziu în cursul zilei, proprietatea are și un bar unde oaspeții se pot relaxa cu o băutură răcoritoare.
Ce facilități oferă camerele de la B&B Soiano Del Lago?
Fiecare cameră de la această afacere de cazare este concepută pentru confort, având baie privată, vedere la grădină și podea elegantă cu parchet. Facilitățile suplimentare includ un birou, o canapea extensibilă pentru o flexibilitate suplimentară, un televizor pentru divertisment și articole de toaletă gratuite. Serviciul zilnic de menaj asigură o ședere constantă plăcută.
B&B Soiano Del Lago este potrivit pentru familii?
Deși anumite facilități de familie nu sunt enumerate, cadrul liniștit al proprietății și comoditatea pentru excursii în natură pot atrage familiile care caută o evadare liniștită. Camerele sunt dotate cu o canapea extensibilă, oferind flexibilitate pentru oaspeții suplimentari. Gardaland, un parc tematic popular, este, de asemenea, situat la 31 km.
Ce atracții sunt în apropiere de B&B Soiano Del Lago?
Mai multe atracții notabile sunt la îndemână. Castelul Desenzano este la 12 km și oferă interes istoric. Terme Sirmione - Virgilio și Turnul San Martino della Battaglia sunt ambele la 22 km distanță. Pentru divertisment, parcul tematic Gardaland este situat la 31 km de proprietate.
Proprietatea are piscină sau acces la lac?
B&B Soiano Del Lago are o piscină răcoritoare, care oferă vederi pitorești, oferind un loc perfect pentru relaxare și distracție sub soarele italian. Proprietatea are, de asemenea, o grădină luxuriantă și o terasă spațioasă pentru oaspeții să se relaxeze. Nu are acces direct la plajă sau lac.
Ce face B&B Soiano Del Lago un loc unic de cazare?
Această afacere de cazare se remarcă prin decorul liniştit din Soiano del Lago, oferind o evadare liniștită cu o piscină care oferă vederi pitorești. Grădina luxuriantă și terasa spațioasă creează o atmosferă primitoare, completată de camere confortabile cu vedere la grădină și un mic dejun continental delicios. Este o alegere ideală pentru oaspeții care caută relaxare liniștită lângă Lacul Garda.

Statistici vizitatori

6.082 oaspeți au vizitat B&B Soiano Del Lago în ultimele 365 de zile, cu o medie de 16,7 vizite zilnice și un vârf de 647 în May 2026 din care 95% Desktop și 5% Mobil.

Principalele naționalități care vizitează B&B Soiano Del Lago

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
China
Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V23

Revizuit de echipa editorială Gardalake.com
Experți în Lacul Garda din 1988

🏨 Proprietar sau administrator al B&B Soiano Del Lago?

Vezi statistici

GardaLake.com

Hoteluri Lacul Garda & Ghid de Călătorie

Pentru informații, actualizări și parteneriate: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

B&B Soiano Del Lago - Soiano del Lago

Bed and Breakfast
B&B Soiano Del Lago - bed and breakfast in Soiano del Lago, Lake Garda, Italy

B&B Soiano Del Lago este o afacere primitoare de cazare situată în localitatea liniștită Soiano del Lago, oferind oaspeților un refugiu liniștit cu o piscină care oferă vederi pitorești și o grădină luxuriantă frumos întreținută. Această proprietate oferă o bază liniștită pentru a explora regiunea Lacului Garda, ideală pentru cei care caută o evadare liniștită în mijlocul împrejurimilor naturale. Oaspeții se pot relaxa lângă piscină, se pot bucura de terasa spațioasă sau se pot relaxa cu o băutură la barul proprietății, beneficiind în același timp de WiFi gratuit disponibil în întreaga incintă.

Fiecare unitate de cazare de la B&B Soiano Del Lago este amenajată atent pentru a asigura un sejur confortabil. Camerele au băi private, oferind confort și intimitate. Oaspeții se pot bucura de vedere plăcută la grădină direct din camerele lor, sporind sentimentul unei retrageri naturale. Facilitățile practice includ un birou, ideal pentru cei care au nevoie să rămână conectați, și parchet elegant, care adaugă o notă de căldură. Pentru un plus de flexibilitate, camerele sunt echipate cu o canapea extensibilă, un televizor pentru divertisment și articole de toaletă gratuite, asigurându-se că toate elementele esențiale sunt acoperite. Serviciul zilnic de menaj contribuie la un mediu constant proaspăt și primitor.

Diminețile la proprietate încep cu un mic dejun continental delicios tip bufet, care include o selecție de brânzeturi și fructe proaspete, oferind un început sănătos de zi. Liniștea zonei este un punct important, permițând oaspeților să se relaxeze pe deplin și să se bucure de atmosfera liniștită. Locația este, de asemenea, poziționată convenabil pentru excursii în natură, invitând la explorarea peisajului din jur și a zonei mai extinse a Lacului Garda. În timp ce se bucură de liniștea din Soiano del Lago, oaspeții sunt, de asemenea, la îndemână de mai multe atracții notabile. Castelul Desenzano este situat la 12 km, oferind o privire asupra istoriei locale. Pentru cei interesați de wellness, Terme Sirmione - Virgilio se află la 22 km, la fel și istoricul Turnul San Martino della Battaglia. Familiile și amatorii de senzații tari vor găsi parcul tematic Gardaland la 31 km de proprietate, ceea ce face din B&B Soiano Del Lago o alegere potrivită pentru o gamă variată de călători care caută atât relaxare, cât și explorare regională.

Întrebări frecvente — B&B Soiano Del Lago

Unde se află B&B Soiano Del Lago?
B&B Soiano Del Lago este situat în fermecătoarea localitate Soiano del Lago, o zonă liniștită din regiunea mai largă a Lacului Garda din Italia. Oaspeții apreciază liniștea împrejurimilor, făcându-l un loc ideal pentru relaxare și pentru excursii în natură. Proprietatea oferă o bază liniștită pentru a explora zona locală și atracțiile din apropiere.
Ce opțiuni de luat masa sunt disponibile la proprietate?
Oaspeții de la B&B Soiano Del Lago își pot începe ziua cu un mic dejun continental delicios tip bufet, care include o selecție de brânzeturi și fructe proaspete. Pentru relaxare mai târziu în cursul zilei, proprietatea are și un bar unde oaspeții se pot relaxa cu o băutură răcoritoare.
Ce facilități oferă camerele de la B&B Soiano Del Lago?
Fiecare cameră de la această afacere de cazare este concepută pentru confort, având baie privată, vedere la grădină și podea elegantă cu parchet. Facilitățile suplimentare includ un birou, o canapea extensibilă pentru o flexibilitate suplimentară, un televizor pentru divertisment și articole de toaletă gratuite. Serviciul zilnic de menaj asigură o ședere constantă plăcută.
B&B Soiano Del Lago este potrivit pentru familii?
Deși anumite facilități de familie nu sunt enumerate, cadrul liniștit al proprietății și comoditatea pentru excursii în natură pot atrage familiile care caută o evadare liniștită. Camerele sunt dotate cu o canapea extensibilă, oferind flexibilitate pentru oaspeții suplimentari. Gardaland, un parc tematic popular, este, de asemenea, situat la 31 km.
Ce atracții sunt în apropiere de B&B Soiano Del Lago?
Mai multe atracții notabile sunt la îndemână. Castelul Desenzano este la 12 km și oferă interes istoric. Terme Sirmione - Virgilio și Turnul San Martino della Battaglia sunt ambele la 22 km distanță. Pentru divertisment, parcul tematic Gardaland este situat la 31 km de proprietate.
Proprietatea are piscină sau acces la lac?
B&B Soiano Del Lago are o piscină răcoritoare, care oferă vederi pitorești, oferind un loc perfect pentru relaxare și distracție sub soarele italian. Proprietatea are, de asemenea, o grădină luxuriantă și o terasă spațioasă pentru oaspeții să se relaxeze. Nu are acces direct la plajă sau lac.
Ce face B&B Soiano Del Lago un loc unic de cazare?
Această afacere de cazare se remarcă prin decorul liniştit din Soiano del Lago, oferind o evadare liniștită cu o piscină care oferă vederi pitorești. Grădina luxuriantă și terasa spațioasă creează o atmosferă primitoare, completată de camere confortabile cu vedere la grădină și un mic dejun continental delicios. Este o alegere ideală pentru oaspeții care caută relaxare liniștită lângă Lacul Garda.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Locație și contact

B&B Soiano Del Lago
Via Pozzette 11
Soiano del Lago (BS)
Italia
Website

Servicii și facilități

Swimming Pool
Bar
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast

Atracții din apropiere

Il Vittoriale 17 km
Grotte di Catullo 23 km
Movieland Park 31 km
Gardaland 32 km
Caneva Aquapark 32 km
Brescia 32 km
Parco Giardino Sigurtà 40 km
Arena di Verona 55 km
Verona 55 km
Cascate del Varone 58 km
Funivia Monte Baldo 80 km
Mantova 80 km
Trento 118 km
Rezervați acum
🏨

Are you the owner or manager of B&B Soiano Del Lago?

Gestionează-ți înregistrarea și urmărește-ți vizitatorii

6.082 oaspeți au vizitat B&B Soiano Del Lago în ultimele 365 de zile, cu o medie de 16,7 vizite zilnice și un vârf de 647 în May 2026 din care 95% Desktop și 5% Mobil.

Germania
Italia
Olanda
Austria
Anglia
Elveția
Belgia
Polonia
Rusia
Singapore
China

Statistici în timp real, botșii AI și crawlerele web sunt filtrate — datele reflectă numai vizitele umane reale — actualizate în data de 2 a fiecărei luni · V23