GardaLake.com
B&B Corte del Mincio - bed and breakfast in Monzambano, Lake Garda, Italy

B&B Corte del Mincio, Monzambano

📍 Via Roma 3, Monzambano

🅿️ Parkering 📶 WiFi
Bestill nå

B&B Corte del Mincio er en sjarmerende overnattingsvirksomhet i den pittoreske landsbyen Monzambano, og tilbyr koselige rom med tregulv og et frokostrom med peis. Overnattingsstedet ligger 8 km fra bredden av Gardasjøen, og tilbyr direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio, med forbindelse til innsjøen og Mantua, og ligger bare noen skritt fra Monzambano slott. Denne eiendommen ligger i de rolige omgivelsene til Monzambano, og fungerer som en innbydende base for å utforske regionen nedre Gardasjøen og den naturlige skjønnheten i elveparken Mincio. Gjestene kan nyte et fredelig opphold i individuelt innredede rom, som alle er gjennomtenkt designet med tregulv som bidrar til en varm og innbydende atmosfære. Hvert rom er utstyrt med eget bad, noe som sikrer komfort …

Les mer →

Beliggenhet & kontakt

Via Roma 3
Monzambano (MN)
Italia
📍 Åpne i Google Maps

Tjenester & fasiliteter

Free WiFiParkingFree ParkingBreakfastRoom ServiceShuttle

Severdigheter

Parco Giardino Sigurtà 7 km
Movieland Park 11 km
Gardaland 12 km
Caneva Aquapark 12 km
Grotte di Catullo 16 km
Mantova 34 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 44 km
Brescia 48 km
Funivia Monte Baldo 59 km
Cascate del Varone 83 km
Trento 97 km

Ofte stilte spørsmål

Hvor ligger B&B Corte del Mincio?
B&B Corte del Mincio ligger i den pittoreske landsbyen Monzambano, Italia. Denne beliggenheten plasserer den omtrent 8 km fra bredden av Gardasjøen. Eiendommen har også en praktisk beliggenhet bare noen få skritt fra Monzambano slott, og tilbyr direkte tilgang til de naturskjønne sykkelstiene i Parco del Mincio.
Hvilke fasiliteter kan gjestene forvente på B&B Corte del Mincio?
Gjestene på B&B Corte del Mincio kan forvente koselige, individuelt innredede rom med tregulv og eget bad for komfort. Eiendommen har også et innbydende frokostrom, komplett med peis, som gir en varm atmosfære for å starte dagen. Selv om tilgang til basseng eller strand ikke er tilgjengelig, tilbyr B&B direkte tilgang til lokale sykkelstier.
Hvor langt er det fra Gardasjøen til B&B Corte del Mincio, og hvordan kommer jeg meg dit?
Gardasjøen ligger 8 km fra B&B Corte del Mincio. Gjestene kan nå innsjøen med bil, og Peschiera del Garda er en 10-minutters kjøretur unna. Alternativt tilbyr eiendommen direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio, som gir en naturskjønn rute for de som foretrekker å sykle til innsjøens bredder.
Hvilke attraksjoner i nærheten er tilgjengelige fra Monzambano?
Fra B&B Corte del Mincio er gjestene bare noen skritt unna Monzambano slott. De omfattende sykkelstiene til Parco del Mincio er også direkte tilgjengelige, og fører mot Gardasjøen og byen Mantua. Med bil er Peschiera del Garda 10 minutter unna, mens Verona og Montichiari kan nås på omtrent 40 minutter.
Er B&B Corte del Mincio egnet for familier?
Selv om spesifikke familieorienterte fasiliteter ikke er detaljert, tilbyr B&Bs beliggenhet i en pittoresk landsby og dens direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio muligheter for utendørsaktiviteter som passer for ulike aldre. De koselige rommene og det innbydende frokostrommet gir en komfortabel base for familier som utforsker regionen Gardasjøen.
Hvilke spisesteder er tilgjengelig på eiendommen?
B&B Corte del Mincio har et eget frokostrom, forsterket av en peis, hvor gjestene kan nyte morgenmåltidet i komfortable omgivelser. Til lunsj og middag kan gjestene utforske de lokale spisestedene og restaurantene i landsbyen Monzambano, og oppleve tradisjonell italiensk mat i Gardasjøen-regionen.
Hva gjør B&B Corte del Mincio til et unikt sted å bo?
B&B Corte del Mincio tilbyr et unikt opphold gjennom sin beliggenhet i den sjarmerende landsbyen Monzambano, og gir et fredelig tilfluktssted vekk fra de mer travle turistområdene. Dens direkte tilgang til Mincio Park sykkelstier, nærhet til Monzambano slott, og de koselige, individuelt innredede rommene med peis i frokostrommet, skaper en særegen italiensk gjestfrihetsopplevelse.

Besøksstatistikk

5445 gjester besøkte B&B Corte del Mincio de siste 365 dagene, med et daglig gjennomsnitt på 14.9 besøk og en topp på 605 i May 2026 hvorav 97% Desktop og 3% Mobil.

Mest besøkende nasjonaliteter på B&B Corte del Mincio

Tyskland
Italia
Nederland
Østerrike
England
Sveits
Belgia
Polen
Russland
Singapore
Sanntidsstatistikk, AI-boter og nettkravlere filtreres — data viser kun ekte menneskelige besøk — oppdateres den 2. i måneden · V10

Anmeldt av Gardalake.com-redaksjonen
Eksperter på Gardasjøen siden 1988

🏨 Eier eller leder av B&B Corte del Mincio?

Se statistikk

GardaLake.com

Gardasjøen Hoteller & Reiseguide

For informasjon, oppdateringer og partnerskap: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

B&B Corte del Mincio - Monzambano

Bed and Breakfast
B&B Corte del Mincio - bed and breakfast in Monzambano, Lake Garda, Italy

B&B Corte del Mincio er en sjarmerende overnattingsvirksomhet i den pittoreske landsbyen Monzambano, og tilbyr koselige rom med tregulv og et frokostrom med peis. Overnattingsstedet ligger 8 km fra bredden av Gardasjøen, og tilbyr direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio, med forbindelse til innsjøen og Mantua, og ligger bare noen skritt fra Monzambano slott.

Denne eiendommen ligger i de rolige omgivelsene til Monzambano, og fungerer som en innbydende base for å utforske regionen nedre Gardasjøen og den naturlige skjønnheten i elveparken Mincio. Gjestene kan nyte et fredelig opphold i individuelt innredede rom, som alle er gjennomtenkt designet med tregulv som bidrar til en varm og innbydende atmosfære. Hvert rom er utstyrt med eget bad, noe som sikrer komfort og bekvemmelighet for alle besøkende.

Hjertet til B&B Corte del Mincio er frokostrommet, hvor en trøstende peis skaper en koselig atmosfære, perfekt for å starte dagen. Denne fellesplassen tilbyr en hyggelig setting for gjestene å nyte morgenmåltidet før de begir seg ut for å oppdage området rundt. Beliggenheten i Monzambano gir en ekte smak av det italienske landsbylivet, vekk fra de travlere byene ved innsjøen, men har fortsatt gode forbindelser til viktige attraksjoner.

Friluftsentusiaster vil spesielt sette pris på den direkte tilgangen til det omfattende nettverket av sykkelstier i Parco del Mincio. Disse naturskjønne rutene tilbyr en unik måte å nå bredden av Gardasjøen eller utforske lenger inn i landet mot den historiske byen Mantua, noe som gjør den ideell for rolige turer eller mer aktive utflukter. For de som foretrekker å kjøre bil, er den livlige byen Peschiera del Garda ved innsjøen kun en 10-minutters reise unna. Videre er kulturelle knutepunkter som Verona og Montichiari begge tilgjengelige innen en 40-minutters kjøretur, og tilbyr muligheter for dagsturer for å oppleve den rike historien og kulinariske herlighetene i Veneto-regionen. Denne overnattingsvirksomheten i Monzambano tilbyr en rolig base for å utforske Mincio-parken og Gardasjøens østlige bredder, og gir et fredelig tilfluktssted etter dager med oppdagelser.

Ofte stilte spørsmål — B&B Corte del Mincio

Hvor ligger B&B Corte del Mincio?
B&B Corte del Mincio ligger i den pittoreske landsbyen Monzambano, Italia. Denne beliggenheten plasserer den omtrent 8 km fra bredden av Gardasjøen. Eiendommen har også en praktisk beliggenhet bare noen få skritt fra Monzambano slott, og tilbyr direkte tilgang til de naturskjønne sykkelstiene i Parco del Mincio.
Hvilke fasiliteter kan gjestene forvente på B&B Corte del Mincio?
Gjestene på B&B Corte del Mincio kan forvente koselige, individuelt innredede rom med tregulv og eget bad for komfort. Eiendommen har også et innbydende frokostrom, komplett med peis, som gir en varm atmosfære for å starte dagen. Selv om tilgang til basseng eller strand ikke er tilgjengelig, tilbyr B&B direkte tilgang til lokale sykkelstier.
Hvor langt er det fra Gardasjøen til B&B Corte del Mincio, og hvordan kommer jeg meg dit?
Gardasjøen ligger 8 km fra B&B Corte del Mincio. Gjestene kan nå innsjøen med bil, og Peschiera del Garda er en 10-minutters kjøretur unna. Alternativt tilbyr eiendommen direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio, som gir en naturskjønn rute for de som foretrekker å sykle til innsjøens bredder.
Hvilke attraksjoner i nærheten er tilgjengelige fra Monzambano?
Fra B&B Corte del Mincio er gjestene bare noen skritt unna Monzambano slott. De omfattende sykkelstiene til Parco del Mincio er også direkte tilgjengelige, og fører mot Gardasjøen og byen Mantua. Med bil er Peschiera del Garda 10 minutter unna, mens Verona og Montichiari kan nås på omtrent 40 minutter.
Er B&B Corte del Mincio egnet for familier?
Selv om spesifikke familieorienterte fasiliteter ikke er detaljert, tilbyr B&Bs beliggenhet i en pittoresk landsby og dens direkte tilgang til sykkelstier i Parco del Mincio muligheter for utendørsaktiviteter som passer for ulike aldre. De koselige rommene og det innbydende frokostrommet gir en komfortabel base for familier som utforsker regionen Gardasjøen.
Hvilke spisesteder er tilgjengelig på eiendommen?
B&B Corte del Mincio har et eget frokostrom, forsterket av en peis, hvor gjestene kan nyte morgenmåltidet i komfortable omgivelser. Til lunsj og middag kan gjestene utforske de lokale spisestedene og restaurantene i landsbyen Monzambano, og oppleve tradisjonell italiensk mat i Gardasjøen-regionen.
Hva gjør B&B Corte del Mincio til et unikt sted å bo?
B&B Corte del Mincio tilbyr et unikt opphold gjennom sin beliggenhet i den sjarmerende landsbyen Monzambano, og gir et fredelig tilfluktssted vekk fra de mer travle turistområdene. Dens direkte tilgang til Mincio Park sykkelstier, nærhet til Monzambano slott, og de koselige, individuelt innredede rommene med peis i frokostrommet, skaper en særegen italiensk gjestfrihetsopplevelse.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhet & kontakt

B&B Corte del Mincio
Via Roma 3
Monzambano (MN)
Italia
Website

Tjenester & fasiliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast
Room Service
Shuttle

Severdigheter

Parco Giardino Sigurtà 7 km
Movieland Park 11 km
Gardaland 12 km
Caneva Aquapark 12 km
Grotte di Catullo 16 km
Mantova 34 km
Arena di Verona 36 km
Verona 36 km
Il Vittoriale 44 km
Brescia 48 km
Funivia Monte Baldo 59 km
Cascate del Varone 83 km
Trento 97 km
Bestill nå
🏨

Are you the owner or manager of B&B Corte del Mincio?

Administrer oppføringen din og spor de besøkende

5445 gjester besøkte B&B Corte del Mincio de siste 365 dagene, med et daglig gjennomsnitt på 14.9 besøk og en topp på 605 i May 2026 hvorav 97% Desktop og 3% Mobil.

Tyskland
Italia
Nederland
Østerrike
England
Sveits
Belgia
Polen
Russland
Singapore

Sanntidsstatistikk, AI-boter og nettkravlere filtreres — data viser kun ekte menneskelige besøk — oppdateres den 2. i måneden · V10