GardaLake.com
Residence Villaggio Tiglio - hotels in Sirmione, Lake Garda, Italy

Residence Villaggio Tiglio, Sirmione

📍 Loc. Gro', Sirmione

🍽️ Ravintola 🍸 Bar 🏊 Allas 🅿️ Pysäköinti
Varaa nyt Soita

Residence Villaggio Tiglio on majoitusliike, joka sijaitsee Punta Gròssa, rauhallisessa turistikohteessa, joka sijaitsee 6 km:n päässä Sirmionen historiallisesta keskustasta. Se tarjoaa tilavia huoneistoja Gardajärven rauhallisessa ja luonnollisessa ympäristössä. Tämä majoituspaikka tarjoaa ihanteellisen tukikohdan asiakkaille, jotka etsivät rentoa oleskelua, ja siellä on kattava uima-allasalue kansituoleineen ja aurinkovarjoineen sekä lastenallas ja leikkipaikka nuoremmille vierailijoille. Sen sijainti järven rannalla mahdollistaa luonnonkauniit näkymät ja yhteyden rauhalliseen ympäristöön, mutta tarjoaa silti kätevän pääsyn paikallisiin palveluihin. Residence Villaggio Tigliossa yöpyvät vieraat voivat nauttia useista paikan päällä olevista palveluista, jotka on suunniteltu parantamaan heidän kokemustaan. Majoituspaikassa on päivittäistavaroita myyvä minimarket, baari virvokkeita varten ja ravintola/pizzeria, joka tarjoaa monipuoliset ruokailumahdollisuudet ilman, että sinun tarvitsee poistua tiloista. Pidempään oleskeluun tai perheen tarpeisiin on saatavilla myös kolikkopesula. Tilavat huoneistot tarjoavat …

Lue lisää →

Sijainti & yhteystiedot

Loc. Gro'
Sirmione (BS)
Italia
+39-045.6209448 📍 Avaa Google Mapsissa

Palvelut & tilat

Swimming PoolRestaurantBarParkingFree ParkingGardenTerrace

Lähialueen nähtävyydet

Grotte di Catullo 4 km
Caneva Aquapark 9 km
Gardaland 9 km
Movieland Park 9 km
Parco Giardino Sigurtà 17 km
Arena di Verona 34 km
Verona 34 km
Il Vittoriale 36 km
Brescia 42 km
Funivia Monte Baldo 50 km
Mantova 60 km
Cascate del Varone 82 km
Trento 97 km

Usein kysytyt kysymykset

Missä Residence Villaggio Tiglio sijaitsee?
Residence Villaggio Tiglio sijaitsee Punta Gròssa, rauhallisessa turistikohteessa Sirmionen kunnassa Italiassa. Tämä rauhallinen sijainti on noin 6 km:n päässä Sirmionen pääkeskuksesta ja tarjoaa rauhallisen tukikohdan, josta pääsee helposti kuuluisaan Gardajärven kaupunkiin.
Mitä palveluja on tarjolla paikan päällä asunnossa?
Vieraat voivat nauttia erilaisista kätevistä mukavuuksista, kuten kattavasta uima-allasalueesta, jossa on kansituoleja ja aurinkovarjoja, sekä lapsille tarkoitetun uima-altaan ja leikkipaikan. Kiinteistössä on myös minimarket, baari, ravintola/pizzeria ja kolikoilla toimiva itsepalvelupesula mukavaan ja omavaraiseen oleskeluun.
Onko Residence Villaggio Tigliossa ruokailuvaihtoehtoja?
Kyllä, majoituspaikka tarjoaa ruokailumahdollisuuksia paikan päällä vieraille. Hotellissa on ravintola/pizzeria, joka tarjoaa erilaisia ​​ateriavaihtoehtoja, ja sitä täydentää baari virvokkeita varten. Lisäksi minimarket on saatavilla asiakkaille, jotka haluavat valmistaa itse ateriansa tilavissa huoneistoissaan.
Sopiiko Residence Villaggio Tiglio lapsiperheille?
Ehdottomasti Residence Villaggio Tiglio on suunniteltu perheitä ajatellen. Se tarjoaa tilavia huoneistoja, oman lastenaltaan ja leikkipaikan, joka takaa viihdettä nuoremmille vieraille. Rauhallinen ympäristö ja paikan päällä olevat mukavuudet takaavat rentouttavan ja nautinnollisen perhelomakokemuksen Gardajärven lähellä.
Kuinka lähellä asuinpaikka on järveä ja rantaa?
Residence Villaggio Tiglio sijaitsee järven rannalla ja tarjoaa suoran yhteyden Gardajärven luonnonkauneuteen. Vaikka se tarjoaakin järvenrantaympäristön, noin 1,5 km:n päässä on uimiseen sopiva julkinen uimaranta, jonne pääsee järvenrantavirkistystä etsiville vieraille.
Miten asiakkaat pääsevät Residence Villaggio Tiglioon ja voivat tutustua alueeseen?
Residenssi sijaitsee 6 km:n päässä Sirmionesta, ja sinne pääsee parhaiten autolla, joten asiakkaat voivat tutustua laajempaan Gardajärven alueeseen rauhassa. Kiinteistön sijainti Punta Gròssa tarjoaa rauhallisen pakopaikan, vaikka se pysyy lyhyen ajomatkan päässä Sirmionen nähtävyyksistä ja muista järvenrantakaupungeista.
Mikä tekee Residence Villaggio Tigliosta ainutlaatuisen vaihtoehdon Gardajärven lomalle?
Tämä residenssi erottuu tilavista huoneistoista, jotka sijaitsevat rauhallisessa ja luonnollisessa ympäristössä Gardajärven Punta Gròssa. Sen perheystävälliset mukavuudet, kuten useat uima-altaat ja leikkipaikka, yhdistettynä kätevään ruokailuun paikan päällä ja minimarketiin, tarjoavat omavaraisen ja rentouttavan pakopaikan vain lyhyen matkan päässä Sirmionesta.

Vierailustatistiikat

6 412 vierasta vieraili Residence Villaggio Tiglio:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 17,6 käyntiä ja huippu 722 kuukaudessa Apr 2026 joista 20% Desktop ja 80% Mobiili.

Suosituimmat kansallisuudet kohteessa Residence Villaggio Tiglio

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
Norway
Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V15

Arvostellut Gardalake.com-toimitustiimi
Gardajärven asiantuntijoita vuodesta 1988

More hotels in Sirmione

Hotels with Pool in Sirmione Hotels with Parking in Sirmione Hotels with Free Parking in Sirmione

🏨 Omistaja tai johtaja kohteessa Residence Villaggio Tiglio?

Näytä tilastot

GardaLake.com

Gardajärvi Hotellit & Matkaopas

Lisätietoja, päivityksiä ja kumppanuuksia: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Residence Villaggio Tiglio - Sirmione

Hotels
Residence Villaggio Tiglio - hotels in Sirmione, Lake Garda, Italy

Residence Villaggio Tiglio on majoitusliike, joka sijaitsee Punta Gròssa, rauhallisessa turistikohteessa, joka sijaitsee 6 km:n päässä Sirmionen historiallisesta keskustasta. Se tarjoaa tilavia huoneistoja Gardajärven rauhallisessa ja luonnollisessa ympäristössä. Tämä majoituspaikka tarjoaa ihanteellisen tukikohdan asiakkaille, jotka etsivät rentoa oleskelua, ja siellä on kattava uima-allasalue kansituoleineen ja aurinkovarjoineen sekä lastenallas ja leikkipaikka nuoremmille vierailijoille. Sen sijainti järven rannalla mahdollistaa luonnonkauniit näkymät ja yhteyden rauhalliseen ympäristöön, mutta tarjoaa silti kätevän pääsyn paikallisiin palveluihin.

Residence Villaggio Tigliossa yöpyvät vieraat voivat nauttia useista paikan päällä olevista palveluista, jotka on suunniteltu parantamaan heidän kokemustaan. Majoituspaikassa on päivittäistavaroita myyvä minimarket, baari virvokkeita varten ja ravintola/pizzeria, joka tarjoaa monipuoliset ruokailumahdollisuudet ilman, että sinun tarvitsee poistua tiloista. Pidempään oleskeluun tai perheen tarpeisiin on saatavilla myös kolikkopesula. Tilavat huoneistot tarjoavat viihtyisää majoitusta, joten se on sopiva valinta perheille ja matkailijoille, jotka etsivät itsepalveluvaihtoehtoa lähellä Gardajärveä.

Vaikka asuinpaikka sijaitsee järven rannalla, yleinen uimaranta sijaitsee 1,5 km:n päässä, mikä tarjoaa mahdollisuudet järven rannalla virkistykseen lyhyen matkan päässä. Punta Gròssa, vain lyhyen ajomatkan päässä Sirmionesta, asiakkaat voivat tutustua tämän tunnetun Gardajärven kaupungin viehätysvoimaan, joka tunnetaan historiallisista kohteistaan ​​ja eloisasta tunnelmastaan, ja palata rauhalliseen pakopaikkaan. Kiinteistön mukavuudet, useista uima-altaista ruokailu- ja virkistysalueisiin, on harkittu, jotta kaikki vierailijat viihtyvät miellyttävästi ja omavaraisesti. Löydä kutsuva pakopaikka seuraavaa Gardajärven lomaasi varten.

Usein kysytyt kysymykset — Residence Villaggio Tiglio

Missä Residence Villaggio Tiglio sijaitsee?
Residence Villaggio Tiglio sijaitsee Punta Gròssa, rauhallisessa turistikohteessa Sirmionen kunnassa Italiassa. Tämä rauhallinen sijainti on noin 6 km:n päässä Sirmionen pääkeskuksesta ja tarjoaa rauhallisen tukikohdan, josta pääsee helposti kuuluisaan Gardajärven kaupunkiin.
Mitä palveluja on tarjolla paikan päällä asunnossa?
Vieraat voivat nauttia erilaisista kätevistä mukavuuksista, kuten kattavasta uima-allasalueesta, jossa on kansituoleja ja aurinkovarjoja, sekä lapsille tarkoitetun uima-altaan ja leikkipaikan. Kiinteistössä on myös minimarket, baari, ravintola/pizzeria ja kolikoilla toimiva itsepalvelupesula mukavaan ja omavaraiseen oleskeluun.
Onko Residence Villaggio Tigliossa ruokailuvaihtoehtoja?
Kyllä, majoituspaikka tarjoaa ruokailumahdollisuuksia paikan päällä vieraille. Hotellissa on ravintola/pizzeria, joka tarjoaa erilaisia ​​ateriavaihtoehtoja, ja sitä täydentää baari virvokkeita varten. Lisäksi minimarket on saatavilla asiakkaille, jotka haluavat valmistaa itse ateriansa tilavissa huoneistoissaan.
Sopiiko Residence Villaggio Tiglio lapsiperheille?
Ehdottomasti Residence Villaggio Tiglio on suunniteltu perheitä ajatellen. Se tarjoaa tilavia huoneistoja, oman lastenaltaan ja leikkipaikan, joka takaa viihdettä nuoremmille vieraille. Rauhallinen ympäristö ja paikan päällä olevat mukavuudet takaavat rentouttavan ja nautinnollisen perhelomakokemuksen Gardajärven lähellä.
Kuinka lähellä asuinpaikka on järveä ja rantaa?
Residence Villaggio Tiglio sijaitsee järven rannalla ja tarjoaa suoran yhteyden Gardajärven luonnonkauneuteen. Vaikka se tarjoaakin järvenrantaympäristön, noin 1,5 km:n päässä on uimiseen sopiva julkinen uimaranta, jonne pääsee järvenrantavirkistystä etsiville vieraille.
Miten asiakkaat pääsevät Residence Villaggio Tiglioon ja voivat tutustua alueeseen?
Residenssi sijaitsee 6 km:n päässä Sirmionesta, ja sinne pääsee parhaiten autolla, joten asiakkaat voivat tutustua laajempaan Gardajärven alueeseen rauhassa. Kiinteistön sijainti Punta Gròssa tarjoaa rauhallisen pakopaikan, vaikka se pysyy lyhyen ajomatkan päässä Sirmionen nähtävyyksistä ja muista järvenrantakaupungeista.
Mikä tekee Residence Villaggio Tigliosta ainutlaatuisen vaihtoehdon Gardajärven lomalle?
Tämä residenssi erottuu tilavista huoneistoista, jotka sijaitsevat rauhallisessa ja luonnollisessa ympäristössä Gardajärven Punta Gròssa. Sen perheystävälliset mukavuudet, kuten useat uima-altaat ja leikkipaikka, yhdistettynä kätevään ruokailuun paikan päällä ja minimarketiin, tarjoavat omavaraisen ja rentouttavan pakopaikan vain lyhyen matkan päässä Sirmionesta.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Sijainti & yhteystiedot

Residence Villaggio Tiglio
Loc. Gro'
Sirmione (BS)
Italia
+39-045.6209448 Website

Palvelut & tilat

Swimming Pool
Restaurant
Bar
Parking
Free Parking
Garden
Terrace

Lähialueen nähtävyydet

Grotte di Catullo 4 km
Caneva Aquapark 9 km
Gardaland 9 km
Movieland Park 9 km
Parco Giardino Sigurtà 17 km
Arena di Verona 34 km
Verona 34 km
Il Vittoriale 36 km
Brescia 42 km
Funivia Monte Baldo 50 km
Mantova 60 km
Cascate del Varone 82 km
Trento 97 km
Varaa nyt
🏨

Are you the owner or manager of Residence Villaggio Tiglio?

Hallitse yritystietojasi ja seuraa kävijöitäsi

6 412 vierasta vieraili Residence Villaggio Tiglio:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 17,6 käyntiä ja huippu 722 kuukaudessa Apr 2026 joista 20% Desktop ja 80% Mobiili.

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
Norway

Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V15