GardaLake.com
Albergo Cavallino 10 - 3 star hotels in Toscolano Maderno, Lake Garda, Italy

Albergo Cavallino 10, Toscolano Maderno

★★★

📍 10 Via Cecina Borgo Cecina, Toscolano Maderno

🍸 Bar 🅿️ Pysäköinti 📶 WiFi
Varaa nyt

Albergo CAVALLINO 10 on 3 tähden majoitusliike, joka sijaitsee Toscolano Madernossa, viehättävällä paikkakunnalla Gardajärven rannalla. Se tarjoaa viihtyisiä ilmastoituja huoneita ja kutsuvan ympäristön Italian järvenrantaan tutustuville matkailijoille. Guests at this property can expect a pleasant stay with essential amenities designed for convenience and relaxation. Jokaisessa huoneessa on harkiten varustettu oma kylpyhuone, jossa on bidee, ilmainen WiFi, käytännöllinen työpöytä, televisio viihdettä varten ja vaatekaappi henkilökohtaisille tavaroille, mikä takaa mukavan pakopaikan Gardajärven alueeseen tutustumisen jälkeen. The property extends its hospitality beyond the rooms with a range of facilities aimed at enhancing the guest experience. Visitors are invited to unwind in the tranquil garden or on the inviting terrace, perfect for enjoying the Mediterranean climate of Lake Garda. For those seeking a moment …

Lue lisää →

Sijainti & yhteystiedot

10 Via Cecina Borgo Cecina
Toscolano Maderno (BS)
Italia
📍 Avaa Google Mapsissa

Palvelut & tilat

BarFree WiFiParkingFree ParkingBreakfast

Lähialueen nähtävyydet

Il Vittoriale 7 km
Cascate del Varone 36 km
Grotte di Catullo 41 km
Brescia 46 km
Gardaland 53 km
Caneva Aquapark 53 km
Movieland Park 53 km
Funivia Monte Baldo 53 km
Parco Giardino Sigurtà 59 km
Arena di Verona 74 km
Verona 74 km
Trento 77 km
Mantova 100 km

Usein kysytyt kysymykset

Missä Albergo CAVALLINO 10 sijaitsee?
Albergo CAVALLINO 10 sijaitsee Toscolano Madernossa, viehättävässä kaupungissa Gardajärven länsirannalla Italiassa. Tämä sijainti tarjoaa asiakkaille tukikohdan Toscolano Madernon paikalliseen viehätykseen ja laajempaan Gardajärven alueeseen, joka tunnetaan luonnonkauneudesta ja välimerellisesta tunnelmastaan.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja on tarjolla majoituspaikassa Albergo CAVALLINO 10?
Hotellissa on ravintola, jossa on tarjolla monipuolinen valikoima italialaisia ​​ja kansainvälisiä ruokia tarjoten kätevän ja nautinnollisen ruokailukokemuksen. Asiakkaat voivat myös aloittaa päivänsä majoituksen tarjoamalla aamiaisella ja nauttia virvokkeita paikan päällä olevassa baarissa tai kahvilassa.
Mitä mukavuuksia majoitusliikkeen Albergo CAVALLINO 10 huoneet tarjoavat?
Albergo CAVALLINO 10:n kaikki ilmastoidut huoneet on suunniteltu mukaviksi, ja niissä on oma kylpyhuone, jossa on bidee, ilmainen WiFi, työpöytä, televisio ja vaatekaappi. Nämä ominaisuudet takaavat mukavan ja toimivan tilan vieraille heidän oleskelunsa aikana Toscolano Madernossa.
Onko majoituspaikassa rentoutumisalueita vieraille?
Kyllä, vieraat voivat rentoutua useilla omistetuilla rentoutumisalueilla. Albergo CAVALLINO 10 tarjoaa rauhallisen puutarhan ja kutsuvan terassin, joka on täydellinen paikka nauttia Gardajärven miellyttävästä ilmastosta. Lisäksi hierontapalvelut ovat saatavilla paikan päällä niille, jotka etsivät lisää virkistymistä ja mukavuutta.
Mitä paikallisia nähtävyyksiä on lähellä kohdetta Albergo CAVALLINO 10?
Majoituspaikalta pääsee useisiin merkittäviin nähtävyyksiin. Desenzanon linna on noin 31 km:n päässä, Terme Sirmione - Virgilio on noin 37 km:n päässä ja Sirmionen linna sijaitsee noin 40 km:n päässä majoituspaikasta. Toscolano Madernon ympäröivä alue tarjoaa myös mahdollisuuksia veneilyyn Gardajärvellä.
Voinko pysäköidä autoni majoituspaikan Albergo CAVALLINO 10 alueelle?
Kyllä, Albergo CAVALLINO 10 tarjoaa asiakkailleen ilmaisen pysäköinnin paikan päällä. Tämä palvelu tarjoaa mukavuutta autolla saapuville matkailijoille ja takaa vaivattoman kokemuksen tutustuessaan Toscolano Madernoon ja kauniiseen Gardajärven alueeseen.
Tarjoaako Albergo CAVALLINO 10 internetyhteyttä?
Kyllä, ilmainen Wi-Fi on saatavilla kaikissa Albergo CAVALLINO 10:n huoneissa. Sen avulla asiakkaat voivat pysyä yhteydessä, suunnitella paikallisia retkiä tai yksinkertaisesti selata verkkoa oleskelunsa aikana Toscolano Madernossa.

Vierailustatistiikat

6 330 vierasta vieraili Albergo Cavallino 10:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 17,3 käyntiä ja huippu 733 kuukaudessa May 2026 joista 99% Desktop ja 1% Mobiili.

Suosituimmat kansallisuudet kohteessa Albergo Cavallino 10

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China
USA
Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V18

Arvostellut Gardalake.com-toimitustiimi
Gardajärven asiantuntijoita vuodesta 1988

More hotels in Toscolano Maderno

Hotels with Parking in Toscolano Maderno Hotels with Free Parking in Toscolano Maderno Hotels with Breakfast in Toscolano Maderno

🏨 Omistaja tai johtaja kohteessa Albergo Cavallino 10?

Näytä tilastot

GardaLake.com

Gardajärvi Hotellit & Matkaopas

Lisätietoja, päivityksiä ja kumppanuuksia: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Albergo Cavallino 10 - Toscolano Maderno★★★☆☆

Hotels
Albergo Cavallino 10 - 3 star hotels in Toscolano Maderno, Lake Garda, Italy

Albergo CAVALLINO 10 on 3 tähden majoitusliike, joka sijaitsee Toscolano Madernossa, viehättävällä paikkakunnalla Gardajärven rannalla. Se tarjoaa viihtyisiä ilmastoituja huoneita ja kutsuvan ympäristön Italian järvenrantaan tutustuville matkailijoille. Guests at this property can expect a pleasant stay with essential amenities designed for convenience and relaxation. Jokaisessa huoneessa on harkiten varustettu oma kylpyhuone, jossa on bidee, ilmainen WiFi, käytännöllinen työpöytä, televisio viihdettä varten ja vaatekaappi henkilökohtaisille tavaroille, mikä takaa mukavan pakopaikan Gardajärven alueeseen tutustumisen jälkeen.

The property extends its hospitality beyond the rooms with a range of facilities aimed at enhancing the guest experience. Visitors are invited to unwind in the tranquil garden or on the inviting terrace, perfect for enjoying the Mediterranean climate of Lake Garda. For those seeking a moment of pampering, massage services are available on-site, providing an opportunity for rejuvenation. Majoituspaikassa on myös hyvin varustettu baari, joka sopii ihanteellisesti aperitiivin tai yömyssyn nauttimiseen, sekä oma kahvila aamuvirvokkeita tai iltapäivätaukoja varten. Practical needs are met with free off-site parking and convenient luggage storage options, adding to a hassle-free stay in Toscolano Maderno.

Dining at Albergo CAVALLINO 10 is a highlight, with an on-site restaurant that caters to diverse palates. Guests can savor a variety of Italian and international cuisines, crafted to offer a delightful culinary journey. The property ensures a good start to the day by providing breakfast, setting the tone for adventures around Lake Garda. The surrounding area of Toscolano Maderno offers opportunities for boating, allowing guests to experience the lake from a unique perspective. Historiallisista ja kulttuurisista retkistä kiinnostuneille useita merkittäviä maamerkkejä on kohtuullisen matkan päässä, mukaan lukien Desenzanon linna, joka on noin 31 km:n päässä, Terme Sirmione - Virgilio 37 km:n päässä, ja ikoninen Sirmionen linna, joka sijaitsee noin 40 km:n päässä majoituksesta. This 3-star accommodation provides a solid base for discovering the beauty and attractions of the Lake Garda area.

Usein kysytyt kysymykset — Albergo Cavallino 10

Missä Albergo CAVALLINO 10 sijaitsee?
Albergo CAVALLINO 10 sijaitsee Toscolano Madernossa, viehättävässä kaupungissa Gardajärven länsirannalla Italiassa. Tämä sijainti tarjoaa asiakkaille tukikohdan Toscolano Madernon paikalliseen viehätykseen ja laajempaan Gardajärven alueeseen, joka tunnetaan luonnonkauneudesta ja välimerellisesta tunnelmastaan.
Mitä ruokailuvaihtoehtoja on tarjolla majoituspaikassa Albergo CAVALLINO 10?
Hotellissa on ravintola, jossa on tarjolla monipuolinen valikoima italialaisia ​​ja kansainvälisiä ruokia tarjoten kätevän ja nautinnollisen ruokailukokemuksen. Asiakkaat voivat myös aloittaa päivänsä majoituksen tarjoamalla aamiaisella ja nauttia virvokkeita paikan päällä olevassa baarissa tai kahvilassa.
Mitä mukavuuksia majoitusliikkeen Albergo CAVALLINO 10 huoneet tarjoavat?
Albergo CAVALLINO 10:n kaikki ilmastoidut huoneet on suunniteltu mukaviksi, ja niissä on oma kylpyhuone, jossa on bidee, ilmainen WiFi, työpöytä, televisio ja vaatekaappi. Nämä ominaisuudet takaavat mukavan ja toimivan tilan vieraille heidän oleskelunsa aikana Toscolano Madernossa.
Onko majoituspaikassa rentoutumisalueita vieraille?
Kyllä, vieraat voivat rentoutua useilla omistetuilla rentoutumisalueilla. Albergo CAVALLINO 10 tarjoaa rauhallisen puutarhan ja kutsuvan terassin, joka on täydellinen paikka nauttia Gardajärven miellyttävästä ilmastosta. Lisäksi hierontapalvelut ovat saatavilla paikan päällä niille, jotka etsivät lisää virkistymistä ja mukavuutta.
Mitä paikallisia nähtävyyksiä on lähellä kohdetta Albergo CAVALLINO 10?
Majoituspaikalta pääsee useisiin merkittäviin nähtävyyksiin. Desenzanon linna on noin 31 km:n päässä, Terme Sirmione - Virgilio on noin 37 km:n päässä ja Sirmionen linna sijaitsee noin 40 km:n päässä majoituspaikasta. Toscolano Madernon ympäröivä alue tarjoaa myös mahdollisuuksia veneilyyn Gardajärvellä.
Voinko pysäköidä autoni majoituspaikan Albergo CAVALLINO 10 alueelle?
Kyllä, Albergo CAVALLINO 10 tarjoaa asiakkailleen ilmaisen pysäköinnin paikan päällä. Tämä palvelu tarjoaa mukavuutta autolla saapuville matkailijoille ja takaa vaivattoman kokemuksen tutustuessaan Toscolano Madernoon ja kauniiseen Gardajärven alueeseen.
Tarjoaako Albergo CAVALLINO 10 internetyhteyttä?
Kyllä, ilmainen Wi-Fi on saatavilla kaikissa Albergo CAVALLINO 10:n huoneissa. Sen avulla asiakkaat voivat pysyä yhteydessä, suunnitella paikallisia retkiä tai yksinkertaisesti selata verkkoa oleskelunsa aikana Toscolano Madernossa.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Sijainti & yhteystiedot

Albergo Cavallino 10
★★★
10 Via Cecina Borgo Cecina
Toscolano Maderno (BS)
Italia
Website

Palvelut & tilat

Bar
Free WiFi
Parking
Free Parking
Breakfast

Lähialueen nähtävyydet

Il Vittoriale 7 km
Cascate del Varone 36 km
Grotte di Catullo 41 km
Brescia 46 km
Gardaland 53 km
Caneva Aquapark 53 km
Movieland Park 53 km
Funivia Monte Baldo 53 km
Parco Giardino Sigurtà 59 km
Arena di Verona 74 km
Verona 74 km
Trento 77 km
Mantova 100 km
Varaa nyt
🏨

Are you the owner or manager of Albergo Cavallino 10?

Hallitse yritystietojasi ja seuraa kävijöitäsi

6 330 vierasta vieraili Albergo Cavallino 10:ssä viimeisen 365 päivän aikana, päivittäinen keskiarvo 17,3 käyntiä ja huippu 733 kuukaudessa May 2026 joista 99% Desktop ja 1% Mobiili.

Germany
Italia
Netherlands
Austria
England
Switzerland
Belgium
Poland
Russia
Singapore
China
USA

Reaaliaikaiset tilastot, tekoälybotit ja web-ryömijät suodatetaan — tiedot kuvaavat vain todellisia ihmiskäyntejä — päivitetään kuun 2. päivänä · V18