GardaLake.com
Corte Averaldo - holiday apartments in San Felice del Benaco, Lake Garda, Italy

Corte Averaldo, San Felice del Benaco

📍 20 Via Trento, San Felice del Benaco

💆 Spa 🅿️ Parkering 📶 WiFi ❄️ A/C
Book nu

Corte Averaldo er en karakteristisk logivirksomhed i San Felice del Benaco, der tilbyder en rummelig lejlighed beliggende i en historisk bygning, designet til at give et roligt tilflugtssted ved Gardasøen. Denne ejendom kombinerer charmen ved dens historiske omgivelser med en række moderne bekvemmeligheder, hvilket gør den til et tiltalende valg for rejsende, der søger en oplevelse med egen forplejning i hjertet af Gardasøen. Gæsterne kan nyde den fredelige stemning på en privat solterrasse og en velholdt have, ideel til afslapning efter at have udforsket lokalområdet. Lejligheden på Corte Averaldo er omhyggeligt udstyret til at sikre et behageligt ophold. Det har gratis WiFi og aircondition, der imødekommer moderne behov. Det integrerede tekøkken omfatter en kaffemaskine og en opvaskemaskine, så gæsterne kan …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

20 Via Trento
San Felice del Benaco (BS)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Spa & WellnessFree WiFiParkingAir ConditioningGardenTerrace

Seværdigheder

Il Vittoriale 9 km
Grotte di Catullo 29 km
Brescia 39 km
Caneva Aquapark 41 km
Gardaland 41 km
Movieland Park 41 km
Parco Giardino Sigurtà 47 km
Cascate del Varone 50 km
Arena di Verona 63 km
Verona 63 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 88 km
Trento 127 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Corte Averaldo?
Corte Averaldo ligger i San Felice del Benaco, en charmerende by i den naturskønne Gardasø-region i Italien. Ejendommen har til huse i en historisk bygning, som tilbyder gæsterne en unik opholdsoplevelse. Dens beliggenhed giver en rolig base for at udforske de omkringliggende områder og nyde den lokale atmosfære i San Felice del Benaco.
Hvilke faciliteter tilbyder lejligheden på Corte Averaldo?
Den rummelige lejlighed på Corte Averaldo er udstyret med moderne bekvemmeligheder for et behageligt ophold. Gæsterne vil finde gratis WiFi, aircondition og et fuldt funktionelt tekøkken med kaffemaskine og opvaskemaskine. Indkvarteringen omfatter to soveværelser, to badeværelser, en stue med en sovesofa og et dedikeret skrivebord.
Er Corte Averaldo velegnet til familier?
Ja, Corte Averaldo er velegnet til familier. Lejligheden byder på to soveværelser og en stue med sovesofa, hvilket giver god plads. Ejendommen har også specifikke familieværelser og sammenhængende værelsesmuligheder for at imødekomme forskellige familiestørrelser og -behov, hvilket sikrer et behageligt og bekvemt ophold for alle.
Hvilke spisemuligheder er der på Corte Averaldo?
Corte Averaldo tilbyder en oplevelse med egen forplejning med et veludstyret tekøkken i hver lejlighed, herunder en kaffemaskine og opvaskemaskine til tilberedning af måltider. Derudover har ejendommen et minimarked på stedet, der tilbyder nem adgang til vigtige dagligvarer og forsyninger for gæster under deres ophold i San Felice del Benaco.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Corte Averaldo?
Corte Averaldo er bekvemt placeret i nærheden af ​​flere attraktioner. Desenzano Slot ligger ca. 19 km derfra og byder på et historisk sted at besøge. For underholdning ligger forlystelsesparken Gardaland inden for 39 km. Gæsterne kan også nyde lokale aktiviteter såsom vandreture og windsurfing i området ved Gardasøen.
Hvilke unikke funktioner tilbyder Corte Averaldo gæster?
Corte Averaldo skiller sig ud med sin unikke blanding af historisk charme og moderne komfort, idet den har til huse i en historisk bygning i San Felice del Benaco. Gæsterne kan nyde et roligt tilflugtssted med en privat solterrasse og have. Ejendommen tilbyder også praktiske faciliteter såsom et minimarked, udendørs siddepladser og sikker cykelparkering, hvilket forbedrer den samlede oplevelse.
Hvor tilgængelig er Corte Averaldo for rejsende?
Corte Averaldo er tilgængelig, beliggende 51 km fra Verona Lufthavn, hvilket gør det bekvemt for flyrejsende. Mens specifikke oplysninger om offentlig transport ikke er angivet, tyder tilstedeværelsen af ​​cykelparkering på, at cykling er en mulighed for lokal udforskning. Gæster opfordres til at overveje personlig transport eller lejetransport for optimal fleksibilitet i Gardasøen.

Besøgsstatistik

5.918 gæster besøgte Corte Averaldo i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 16,2 besøg og en top på 726 i Apr 2026 heraf 99% Desktop og 1% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Corte Averaldo

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
USA
HK
Kina
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af Corte Averaldo?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Corte Averaldo - San Felice del Benaco

Holiday Apartments
Corte Averaldo - holiday apartments in San Felice del Benaco, Lake Garda, Italy

Corte Averaldo er en karakteristisk logivirksomhed i San Felice del Benaco, der tilbyder en rummelig lejlighed beliggende i en historisk bygning, designet til at give et roligt tilflugtssted ved Gardasøen. Denne ejendom kombinerer charmen ved dens historiske omgivelser med en række moderne bekvemmeligheder, hvilket gør den til et tiltalende valg for rejsende, der søger en oplevelse med egen forplejning i hjertet af Gardasøen. Gæsterne kan nyde den fredelige stemning på en privat solterrasse og en velholdt have, ideel til afslapning efter at have udforsket lokalområdet.

Lejligheden på Corte Averaldo er omhyggeligt udstyret til at sikre et behageligt ophold. Det har gratis WiFi og aircondition, der imødekommer moderne behov. Det integrerede tekøkken omfatter en kaffemaskine og en opvaskemaskine, så gæsterne kan tilberede deres egne måltider og drikkevarer. Indkvarteringen består af to særskilte soveværelser og to badeværelser, sammen med en stue møbleret med en sovesofa, hvilket giver rigelig plads til familier eller små grupper. Et dedikeret skrivebord er også tilgængeligt, som tilbyder en praktisk plads til dem, der har brug for at deltage i forretninger under deres ophold. Ejendommen imødekommer specifikt forskellige gæsters behov med familieværelser og sammenhængende værelsesmuligheder.

Ud over lejligheden tilbyder Corte Averaldo yderligere faciliteter, der forbedrer gæstens oplevelse. Et minimarked på stedet tilbyder bekvemmelighed til vigtige indkøb, mens et udendørs opholdsområde inviterer gæster til at nyde middelhavsklimaet. For dem, der udforsker regionen på to hjul, er sikker cykelparkering tilgængelig. San Felice del Benaco, en charmerende by ved Gardasøen, fungerer som en fremragende base for forskellige aktiviteter. Gæsterne kan nyde vandreture for at opdage det lokale landskab eller deltage i windsurfing på søens klare vand.

Ejendommens beliggenhed giver adgang til flere bemærkelsesværdige attraktioner. Desenzano Slot, et historisk vartegn, ligger ca. 19 km væk, hvilket giver en interessant udflugt. For familieunderholdning ligger Gardaland, en af ​​Italiens populære forlystelsesparker, inden for 39 km kørsel. Verona Lufthavn ligger 51 km fra Corte Averaldo, hvilket letter rejseforbindelserne. Denne lejlighed tilbyder en unik blanding af historisk charme og moderne bekvemmelighed, ideel til en uafhængig flugt fra Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — Corte Averaldo

Hvor ligger Corte Averaldo?
Corte Averaldo ligger i San Felice del Benaco, en charmerende by i den naturskønne Gardasø-region i Italien. Ejendommen har til huse i en historisk bygning, som tilbyder gæsterne en unik opholdsoplevelse. Dens beliggenhed giver en rolig base for at udforske de omkringliggende områder og nyde den lokale atmosfære i San Felice del Benaco.
Hvilke faciliteter tilbyder lejligheden på Corte Averaldo?
Den rummelige lejlighed på Corte Averaldo er udstyret med moderne bekvemmeligheder for et behageligt ophold. Gæsterne vil finde gratis WiFi, aircondition og et fuldt funktionelt tekøkken med kaffemaskine og opvaskemaskine. Indkvarteringen omfatter to soveværelser, to badeværelser, en stue med en sovesofa og et dedikeret skrivebord.
Er Corte Averaldo velegnet til familier?
Ja, Corte Averaldo er velegnet til familier. Lejligheden byder på to soveværelser og en stue med sovesofa, hvilket giver god plads. Ejendommen har også specifikke familieværelser og sammenhængende værelsesmuligheder for at imødekomme forskellige familiestørrelser og -behov, hvilket sikrer et behageligt og bekvemt ophold for alle.
Hvilke spisemuligheder er der på Corte Averaldo?
Corte Averaldo tilbyder en oplevelse med egen forplejning med et veludstyret tekøkken i hver lejlighed, herunder en kaffemaskine og opvaskemaskine til tilberedning af måltider. Derudover har ejendommen et minimarked på stedet, der tilbyder nem adgang til vigtige dagligvarer og forsyninger for gæster under deres ophold i San Felice del Benaco.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Corte Averaldo?
Corte Averaldo er bekvemt placeret i nærheden af ​​flere attraktioner. Desenzano Slot ligger ca. 19 km derfra og byder på et historisk sted at besøge. For underholdning ligger forlystelsesparken Gardaland inden for 39 km. Gæsterne kan også nyde lokale aktiviteter såsom vandreture og windsurfing i området ved Gardasøen.
Hvilke unikke funktioner tilbyder Corte Averaldo gæster?
Corte Averaldo skiller sig ud med sin unikke blanding af historisk charme og moderne komfort, idet den har til huse i en historisk bygning i San Felice del Benaco. Gæsterne kan nyde et roligt tilflugtssted med en privat solterrasse og have. Ejendommen tilbyder også praktiske faciliteter såsom et minimarked, udendørs siddepladser og sikker cykelparkering, hvilket forbedrer den samlede oplevelse.
Hvor tilgængelig er Corte Averaldo for rejsende?
Corte Averaldo er tilgængelig, beliggende 51 km fra Verona Lufthavn, hvilket gør det bekvemt for flyrejsende. Mens specifikke oplysninger om offentlig transport ikke er angivet, tyder tilstedeværelsen af ​​cykelparkering på, at cykling er en mulighed for lokal udforskning. Gæster opfordres til at overveje personlig transport eller lejetransport for optimal fleksibilitet i Gardasøen.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Corte Averaldo
20 Via Trento
San Felice del Benaco (BS)
Italien
Website

Services & faciliteter

Spa & Wellness
Free WiFi
Parking
Air Conditioning
Garden
Terrace

Seværdigheder

Il Vittoriale 9 km
Grotte di Catullo 29 km
Brescia 39 km
Caneva Aquapark 41 km
Gardaland 41 km
Movieland Park 41 km
Parco Giardino Sigurtà 47 km
Cascate del Varone 50 km
Arena di Verona 63 km
Verona 63 km
Funivia Monte Baldo 67 km
Mantova 88 km
Trento 127 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Corte Averaldo?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

5.918 gæster besøgte Corte Averaldo i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 16,2 besøg og en top på 726 i Apr 2026 heraf 99% Desktop og 1% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
USA
HK
Kina

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V14