GardaLake.com
C'era una volta in centro by Wonderful Italy - accommodation in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

C'era una volta in centro by Wonderful Italy, Desenzano del Garda

📍 Vicolo Pietro Signori, Desenzano del Garda

💆 Spa 📶 WiFi
Book nu

C'era una volta in centro by Wonderful Italy er en etværelses lejlighed beliggende i Desenzano del Garda, der tilbyder et fuldt udstyret køkken og moderne faciliteter til et komfortabelt og uafhængigt ophold nær Gardasøen. Denne logivirksomhed udgør en indbydende base for rejsende, der udforsker den pulserende by Desenzano del Garda og dens omkringliggende naturlige skønhed. Gæster kan nyde bekvemmeligheden ved et privat opholdsrum, ideelt for dem, der søger en hjem-væk-fra-hjemmet-oplevelse i hjertet af Gardasøen, hvilket giver mulighed for en mere personlig rejseoplevelse. Lejligheden har et omfattende køkkenudstyr, herunder køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og et komplet udvalg af køkkenudstyr, så gæsterne nemt kan tilberede deres egne måltider. Denne mulighed for selvforplejning suppleres af moderne bekvemmeligheder såsom gratis WiFi-adgang, en …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Vicolo Pietro Signori
Desenzano del Garda (BS)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Spa & WellnessFree WiFi

Seværdigheder

Grotte di Catullo 8 km
Caneva Aquapark 24 km
Gardaland 24 km
Movieland Park 24 km
Il Vittoriale 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger C'era una volta in centro by Wonderful Italy?
Denne lejlighed med 1 soveværelse er beliggende i Desenzano del Garda, en fremtrædende by ved bredden af ​​Gardasøen, Italien. Dens centrale beliggenhed giver nem adgang til lokale seværdigheder, herunder Desenzano Slot, som ligger kun 200 m væk, og Spiaggia Desenzanino, 8 minutters gang fra ejendommen. Lejligheden fungerer som en fremragende base for at udforske det pulserende miljø ved søen.
Hvilke faciliteter er tilgængelige i lejligheden?
C'era una volta in centro by Wonderful Italy tilbyder en række moderne bekvemmeligheder designet til et behageligt ophold. Gæsterne finder gratis WiFi, vaskemaskine, hårtørrer og tv. Lejligheden har også eget badeværelse med bruser. En nøglefunktion er det fuldt udstyrede køkken, komplet med køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og omfattende køkkenudstyr.
Er lejligheden velegnet til selvforplejning?
Ja, lejligheden er fuldt udstyret til selvforplejning. Køkkenet har alle nødvendige apparater og redskaber, herunder køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og diverse køkkenudstyr. Dette giver gæsterne fleksibilitet til at tilberede deres egne måltider og snacks, hvilket forbedrer den uafhængige livsoplevelse under deres besøg i Desenzano del Garda.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​C'era una volta in centro?
Lejligheden har en førsteklasses beliggenhed tæt på flere attraktioner. Gæsterne kan gå til Spiaggia Desenzanino på 8 minutter og nå Desenzano Slot på kun 200 meter. Længere væk ligger Terme Sirmione - Virgilio 7 km derfra, Sirmione Slot ligger 10 km derfra, og den populære forlystelsespark Gardaland ligger 19 km fra ejendommen, og tilbyder forskellige muligheder for udforskning.
Er denne lejlighed velegnet til familier?
As a one-bedroom apartment with a fully equipped kitchen and a washing machine, C'era una volta in centro by Wonderful Italy can be suitable for small families seeking an independent stay. Muligheden for at tilberede måltider og vaske tøj tilbyder bekvemmelighed for dem, der rejser med børn. Dens nærhed til Gardaland gør det også til en tiltalende mulighed for familieferier.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider?
Specifikke ind- og udtjekningstider for C'era una volta in centro by Wonderful Italy oplyses typisk ved reservationsbekræftelsen. Gæster rådes til at gennemgå deres reservationsoplysninger eller kontakte overnatningsstedet direkte for at få præcise oplysninger om ankomst- og afrejseprocedurer. Dette sikrer et smidigt og veltilrettelagt ophold i Desenzano del Garda.
Hvad gør denne lejlighed til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
C'era una volta in centro tilbyder den unikke fordel ved en selvstændig etværelses lejlighed i en central beliggenhed i Desenzano del Garda. I modsætning til traditionelle hoteller tilbyder det et fuldt udstyret køkken og en vaskemaskine, hvilket giver gæsterne større uafhængighed og komfort. Dens nærhed til både lokale attraktioner og regionale vartegn som Sirmione og Gardaland, kombineret med positive gæstevurderinger for komfort og beliggenhed, gør det til et udpræget valg.

Besøgsstatistik

6.536 gæster besøgte C'era una volta in centro by Wonderful Italy i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,9 besøg og en top på 716 i Apr 2026 heraf 95% Desktop og 5% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på C'era una volta in centro by Wonderful Italy

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
USA
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V11

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

🏨 Ejer eller leder af C'era una volta in centro by Wonderful Italy?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

C'era una volta in centro by Wonderful Italy - Desenzano del Garda

C'era una volta in centro by Wonderful Italy - accommodation in Desenzano del Garda, Lake Garda, Italy

C'era una volta in centro by Wonderful Italy er en etværelses lejlighed beliggende i Desenzano del Garda, der tilbyder et fuldt udstyret køkken og moderne faciliteter til et komfortabelt og uafhængigt ophold nær Gardasøen. Denne logivirksomhed udgør en indbydende base for rejsende, der udforsker den pulserende by Desenzano del Garda og dens omkringliggende naturlige skønhed. Gæster kan nyde bekvemmeligheden ved et privat opholdsrum, ideelt for dem, der søger en hjem-væk-fra-hjemmet-oplevelse i hjertet af Gardasøen, hvilket giver mulighed for en mere personlig rejseoplevelse.

Lejligheden har et omfattende køkkenudstyr, herunder køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og et komplet udvalg af køkkenudstyr, så gæsterne nemt kan tilberede deres egne måltider. Denne mulighed for selvforplejning suppleres af moderne bekvemmeligheder såsom gratis WiFi-adgang, en vaskemaskine til længere ophold, en hårtørrer og et fjernsyn til underholdning. Indkvarteringen omfatter et komfortabelt soveværelse og et privat badeværelse udstyret med bruser, hvilket sikrer et afslappende miljø efter en dag med udforskning.

Dens førsteklasses beliggenhed i Desenzano del Garda placerer gæster inden for rækkevidde af lokale attraktioner. Spiaggia Desenzanino, et populært sted ved søen, ligger kun 8 minutters gang væk, perfekt til at nyde middelhavsklimaet og Gardasøens rolige vand. Desenzano Slot er endnu tættere på, kun 200 meter fra ejendommen, og inviterer gæsterne til at udforske lokalhistorien og panoramaudsigten. For en bredere regional opdagelse er de termiske kilder i Terme Sirmione - Virgilio 7 km væk, mens det historiske Sirmione Slot er tilgængeligt inden for 10 km. Familier vil sætte pris på nærheden til Gardaland, som ligger 19 km fra lejligheden. Gæster roser ofte C'era una volta in centro for dens komfortable indkvartering og fremragende beliggenhed, hvilket gør det til et yndet valg for at opleve charmen og aktiviteterne ved Gardasøen.

Ofte stillede spørgsmål — C'era una volta in centro by Wonderful Italy

Hvor ligger C'era una volta in centro by Wonderful Italy?
Denne lejlighed med 1 soveværelse er beliggende i Desenzano del Garda, en fremtrædende by ved bredden af ​​Gardasøen, Italien. Dens centrale beliggenhed giver nem adgang til lokale seværdigheder, herunder Desenzano Slot, som ligger kun 200 m væk, og Spiaggia Desenzanino, 8 minutters gang fra ejendommen. Lejligheden fungerer som en fremragende base for at udforske det pulserende miljø ved søen.
Hvilke faciliteter er tilgængelige i lejligheden?
C'era una volta in centro by Wonderful Italy tilbyder en række moderne bekvemmeligheder designet til et behageligt ophold. Gæsterne finder gratis WiFi, vaskemaskine, hårtørrer og tv. Lejligheden har også eget badeværelse med bruser. En nøglefunktion er det fuldt udstyrede køkken, komplet med køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og omfattende køkkenudstyr.
Er lejligheden velegnet til selvforplejning?
Ja, lejligheden er fuldt udstyret til selvforplejning. Køkkenet har alle nødvendige apparater og redskaber, herunder køleskab, mikroovn, ovn, komfur, brødrister, elkedel og diverse køkkenudstyr. Dette giver gæsterne fleksibilitet til at tilberede deres egne måltider og snacks, hvilket forbedrer den uafhængige livsoplevelse under deres besøg i Desenzano del Garda.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​C'era una volta in centro?
Lejligheden har en førsteklasses beliggenhed tæt på flere attraktioner. Gæsterne kan gå til Spiaggia Desenzanino på 8 minutter og nå Desenzano Slot på kun 200 meter. Længere væk ligger Terme Sirmione - Virgilio 7 km derfra, Sirmione Slot ligger 10 km derfra, og den populære forlystelsespark Gardaland ligger 19 km fra ejendommen, og tilbyder forskellige muligheder for udforskning.
Er denne lejlighed velegnet til familier?
As a one-bedroom apartment with a fully equipped kitchen and a washing machine, C'era una volta in centro by Wonderful Italy can be suitable for small families seeking an independent stay. Muligheden for at tilberede måltider og vaske tøj tilbyder bekvemmelighed for dem, der rejser med børn. Dens nærhed til Gardaland gør det også til en tiltalende mulighed for familieferier.
Hvad er de typiske ind- og udtjekningstider?
Specifikke ind- og udtjekningstider for C'era una volta in centro by Wonderful Italy oplyses typisk ved reservationsbekræftelsen. Gæster rådes til at gennemgå deres reservationsoplysninger eller kontakte overnatningsstedet direkte for at få præcise oplysninger om ankomst- og afrejseprocedurer. Dette sikrer et smidigt og veltilrettelagt ophold i Desenzano del Garda.
Hvad gør denne lejlighed til et unikt valg for et ophold ved Gardasøen?
C'era una volta in centro tilbyder den unikke fordel ved en selvstændig etværelses lejlighed i en central beliggenhed i Desenzano del Garda. I modsætning til traditionelle hoteller tilbyder det et fuldt udstyret køkken og en vaskemaskine, hvilket giver gæsterne større uafhængighed og komfort. Dens nærhed til både lokale attraktioner og regionale vartegn som Sirmione og Gardaland, kombineret med positive gæstevurderinger for komfort og beliggenhed, gør det til et udpræget valg.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

C'era una volta in centro by Wonderful Italy
Vicolo Pietro Signori
Desenzano del Garda (BS)
Italien
Website

Services & faciliteter

Spa & Wellness
Free WiFi

Seværdigheder

Grotte di Catullo 8 km
Caneva Aquapark 24 km
Gardaland 24 km
Movieland Park 24 km
Il Vittoriale 24 km
Parco Giardino Sigurtà 30 km
Brescia 32 km
Arena di Verona 45 km
Verona 45 km
Funivia Monte Baldo 71 km
Mantova 71 km
Cascate del Varone 96 km
Trento 110 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of C'era una volta in centro by Wonderful Italy?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.536 gæster besøgte C'era una volta in centro by Wonderful Italy i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 17,9 besøg og en top på 716 i Apr 2026 heraf 95% Desktop og 5% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
USA

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V11