GardaLake.com
Appartamento Tosca - hotels in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

Appartamento Tosca, Peschiera del Garda

📍 Viale degli Alpini, Peschiera del Garda

🅿️ Parkering 📶 WiFi ❄️ A/C
Book nu

Appartamento Tosca er en nyligt renoveret logivirksomhed beliggende i Peschiera del Garda, der tilbyder et behageligt ophold ved Gardasøens sydlige bred. Denne lejlighed har 1 soveværelse og et separat opholdsområde, designet til moderne bekvemmelighed. Gæsterne kan forvente aircondition, et veludstyret tekøkken og en privat balkon med behagelig udsigt til haven. Der er gratis WiFi overalt på ejendommen, hvilket sikrer forbindelse under dit besøg. De udendørs rum omfatter en fælles have og en terrasse møbleret til afslapning og udendørs spisning, ideel til at nyde middelhavsklimaet. For ekstra bekvemmelighed tilbyder lejligheden gratis privat parkering på stedet, familieværelser og sikker cykelparkering. Væsentlige faciliteter såsom en vaskemaskine, streamingtjenester og et dedikeret skrivebord tilbydes for at forbedre dit ophold. Dens beliggenhed giver nærhed til vigtige …

Læs mere →

Beliggenhed & kontakt

Viale degli Alpini
Peschiera del Garda (VR)
Italien
📍 Åbn i Google Maps

Services & faciliteter

Free WiFiParkingFree ParkingAir ConditioningTerrace

Seværdigheder

Gardaland 5 km
Movieland Park 5 km
Caneva Aquapark 5 km
Grotte di Catullo 11 km
Parco Giardino Sigurtà 13 km
Arena di Verona 30 km
Verona 30 km
Il Vittoriale 38 km
Brescia 43 km
Funivia Monte Baldo 47 km
Mantova 56 km
Cascate del Varone 78 km
Trento 92 km

Ofte stillede spørgsmål

Hvor ligger Appartamento Tosca?
Appartamento Tosca ligger i Peschiera del Garda i regionen Gardasøen. Det ligger 2,3 km fra Bergamini Strand og 4 km fra den populære forlystelsespark Gardaland.
Hvordan får jeg adgang til Appartamento Tosca?
Den nærmeste lufthavn er Verona Lufthavn, som ligger 18 km fra ejendommen. Offentlige transportmuligheder og kørselsruter er tilgængelige fra lufthavnen til Peschiera del Garda.
Hvad er spisefaciliteterne på Appartamento Tosca?
Lejligheden har tekøkken, så gæsterne kan tilberede deres egne måltider. Derudover er der en terrasse med en udendørs spiseplads, perfekt til alfresco-måltider.
Er Appartamento Tosca velegnet til familier?
Ja, Appartamento Tosca tilbyder familieværelser og faciliteter såsom en vaskemaskine, hvilket gør det til et velegnet valg for familier, der besøger området ved Gardasøen.
Hvad er procedurerne for ind- og udtjekning?
Specifikke ind- og udtjekningstider bør bekræftes direkte med ejendommen eller værten. Gæster modtager typisk instruktioner inden ankomst.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Appartamento Tosca?
Nærliggende attraktioner omfatter Bergamini-stranden, Gardaland-forlystelsesparken, Terme Sirmione og San Martino della Battaglia-tårnet, der tilbyder en række fritids- og historiske interesser.
Hvad gør Appartamento Tosca unik?
Gæsterne værdsætter især lejlighedens nylige renovering, høje standarder for renlighed og værtens hjælpsomhed. Den private balkon og terrasse med udsigt til haven bidrager også til dens appel.

Besøgsstatistik

6.851 gæster besøgte Appartamento Tosca i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,8 besøg og en top på 739 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Mest besøgende nationaliteter på Appartamento Tosca

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Mexico
Tyrkiet
HK
Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V12

Anmeldt af Gardalake.com-redaktionen
Gardasøens eksperter siden 1988

More hotels in Peschiera del Garda

Hotels with Parking in Peschiera del Garda Hotels with Free Parking in Peschiera del Garda Hotels with Terrace in Peschiera del Garda

🏨 Ejer eller leder af Appartamento Tosca?

Se statistik

GardaLake.com

Gardasøen Hoteller & Rejseguide

For info, opdateringer og partnerskaber: [email protected]

© 1997–2026 Gardalake.com

Appartamento Tosca - Peschiera del Garda

Hotels
Appartamento Tosca - hotels in Peschiera del Garda, Lake Garda, Italy

Appartamento Tosca er en nyligt renoveret logivirksomhed beliggende i Peschiera del Garda, der tilbyder et behageligt ophold ved Gardasøens sydlige bred. Denne lejlighed har 1 soveværelse og et separat opholdsområde, designet til moderne bekvemmelighed. Gæsterne kan forvente aircondition, et veludstyret tekøkken og en privat balkon med behagelig udsigt til haven. Der er gratis WiFi overalt på ejendommen, hvilket sikrer forbindelse under dit besøg. De udendørs rum omfatter en fælles have og en terrasse møbleret til afslapning og udendørs spisning, ideel til at nyde middelhavsklimaet. For ekstra bekvemmelighed tilbyder lejligheden gratis privat parkering på stedet, familieværelser og sikker cykelparkering. Væsentlige faciliteter såsom en vaskemaskine, streamingtjenester og et dedikeret skrivebord tilbydes for at forbedre dit ophold. Dens beliggenhed giver nærhed til vigtige attraktioner, hvilket gør det til en praktisk base for at udforske Gardasøen og dens omgivelser. Denne indkvartering er særligt værdsat af gæster for dens høje standarder for renlighed på værelset og værtens hjælpsomhed.

Ofte stillede spørgsmål — Appartamento Tosca

Hvor ligger Appartamento Tosca?
Appartamento Tosca ligger i Peschiera del Garda i regionen Gardasøen. Det ligger 2,3 km fra Bergamini Strand og 4 km fra den populære forlystelsespark Gardaland.
Hvordan får jeg adgang til Appartamento Tosca?
Den nærmeste lufthavn er Verona Lufthavn, som ligger 18 km fra ejendommen. Offentlige transportmuligheder og kørselsruter er tilgængelige fra lufthavnen til Peschiera del Garda.
Hvad er spisefaciliteterne på Appartamento Tosca?
Lejligheden har tekøkken, så gæsterne kan tilberede deres egne måltider. Derudover er der en terrasse med en udendørs spiseplads, perfekt til alfresco-måltider.
Er Appartamento Tosca velegnet til familier?
Ja, Appartamento Tosca tilbyder familieværelser og faciliteter såsom en vaskemaskine, hvilket gør det til et velegnet valg for familier, der besøger området ved Gardasøen.
Hvad er procedurerne for ind- og udtjekning?
Specifikke ind- og udtjekningstider bør bekræftes direkte med ejendommen eller værten. Gæster modtager typisk instruktioner inden ankomst.
Hvilke attraktioner er der i nærheden af ​​Appartamento Tosca?
Nærliggende attraktioner omfatter Bergamini-stranden, Gardaland-forlystelsesparken, Terme Sirmione og San Martino della Battaglia-tårnet, der tilbyder en række fritids- og historiske interesser.
Hvad gør Appartamento Tosca unik?
Gæsterne værdsætter især lejlighedens nylige renovering, høje standarder for renlighed og værtens hjælpsomhed. Den private balkon og terrasse med udsigt til haven bidrager også til dens appel.
Reviewed by the Gardalake.com editorial team — Local travel experts since 1988.

Beliggenhed & kontakt

Appartamento Tosca
Viale degli Alpini
Peschiera del Garda (VR)
Italien
Website

Services & faciliteter

Free WiFi
Parking
Free Parking
Air Conditioning
Terrace

Seværdigheder

Gardaland 5 km
Movieland Park 5 km
Caneva Aquapark 5 km
Grotte di Catullo 11 km
Parco Giardino Sigurtà 13 km
Arena di Verona 30 km
Verona 30 km
Il Vittoriale 38 km
Brescia 43 km
Funivia Monte Baldo 47 km
Mantova 56 km
Cascate del Varone 78 km
Trento 92 km
Book nu
🏨

Are you the owner or manager of Appartamento Tosca?

Administrer din fortegnelse og spor dine besøgende

6.851 gæster besøgte Appartamento Tosca i de seneste 365 dage, med et dagligt gennemsnit på 18,8 besøg og en top på 739 i Apr 2026 heraf 100% Desktop og 0% Mobil.

Tyskland
Italien
Holland
Østrig
England
Schweiz
Belgien
Polen
Rusland
Singapore
Kina
Mexico
Tyrkiet
HK

Realtidsstatistik, AI-bots og webcrawlere filtreres — data viser kun ægte menneskelige besøg — opdateres den 2. i måneden · V12